Jump to content



Thermaltake Tide Water VGA liquid cooling


Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Χθές παρέλαβα και το δικό μου Tide Water και προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση στον υπολογιστή μου.Παρατήρησα όμως ότι η στάθμη του υγρού στην οριζόντια θέση ( θα μπεί σε HTPC ) είναι σχεδόν 4-5 πόντους χαμηλώτερη από την ανώτατη στάθμη του.

Είναι φυσιολογικό αυτό?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Σε gpu θα το βάλω, αλλά από ότι διάβασα το έχουν βάλει σε cpu και σε northbridge chipset με αλλαγή tube και τα αντίστοιχα block για το καθένα βέβαια.Αλλά με τόσο μικρή αντλία δύσκολο μου φαίνεται να κάνει καλή απαγωγή θερμότητας!

Link to comment
Share on other sites

d_lavr λογικο είναι να μην είναι εντελώς γεμάτο.Μπορείς να συμπληρώσεις με λίγο υγρό.

Μια χαρά αποδίδει μέχρι 100-110w θερμικό φορτίο.Υπερχρονισμένο επεξεργαστή δε μπορεί να ψύξει με τίποτα,αλλα στοκ μια χαρά τον ψύχει με το δικό του μπλοκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν θα δείς και τρελή διαφορά....αλλά θα έχεις τρομερή ησυχία.

Οι δικές μου tide water με νέα block. Σύντομα θα δείξω όλη τη διάταξη, όταν στηθεί και μέσα στο κουτί.

file.php?mode=view&id=177&sid=ec9943ff7945ab461c42ceded446d9bf\

file.php?mode=view&id=178&sid=ec9943ff7945ab461c42ceded446d9bf

file.php?mode=view&id=179&sid=ec9943ff7945ab461c42ceded446d9bf

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον και εγώ θα του αλλάξω σωλήνες ( θα βάλω διάφανους) καθώς και υγρό ( πολύ άλγη το μαμά υγρό ) είναι εύκολο να βγούν οι μαμίσιοι σωλήνες? Χρειάζεται να πάρω μετά καινούργιους σφιχτήρες ή κάνουν οι παλιοί?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.