Jump to content



Thermaltake Tide Water VGA liquid cooling


Recommended Posts

Βασικα διχνει να ειναι το ιδιο block με ενα plate για μνημες και mosfet και εναν ανεμηστηρα να βοηθα με τα mosfet. Και συμφωνα με αυτο:

http://www.bjorn3d.com/read_pf.php?cID=1074

Αποδιδει αρκετα καλα. Δεν περιμενα οτι ειναι τοσο δυνατο. Ειναι πολλα τα watt της 8800.

Αρα μαλλον καλυπτει μια χαρα την 3870.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αρχική απάντηση από apostolis22

:OT: Στην φωτογραφία που δειχνει το υγρό alphacool το ταμπελάκι στο μπουκάλι λέει alphacolo ! Μαιμού σου εδώσαν? :D

ALPHACOLA λέει! Πώς λέμε coca-cola...

Της alpacool είναι,έτσι ονομάζεται :p

Link to comment
Share on other sites

:OT: To πήρα απόφαση! Έμεινα τόσο ικανοποιημένος από το tide water που θα πάρω ακόμα ένα και θα το βάλω στην cpu, θα βάλω και τα 3 μαζί σε ένα κουτάκι, θα βγάλω τους στοκ ανεμιστήρες, θα βάλω έναν 12άρη nanoxia και θα έχω την καλύτερη υδρόψυξη σε σχέση τιμής/απόδοσης(νεράκι σε 2 vga+cpu με λιγότερα από 100 ευρώ) :banging: .

Link to comment
Share on other sites

Το TMG ND4 δεν έχει το ίδιο block με αυτο που έχει το Tide Water.

Εγώ έχω το ND4 και είναι αρκετά καλό απλά αν θα ξαναδιάλεγα θα έπερνα κάποιο που να ψύχει και τις μνήμες με νερό παρά με ανεμιστήρα όπως το ND4. Γλυτώνεις και την ελλάχιστη φασαρία που βγάζει και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [09-01-2008 13:27]

Πολύ ωραία πασουσίαση.

Δεν συμφέρει όμως να έπαιρνες μια και για τις 2 κάρτες? Οι θερμοκρασίες ακούγονται δελεαστικές.

θα συμφωνησω ασκοπα χρηματα για 2 κατα την γνωμη μου μπορουσες με ενα να ησουν κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alexandros_13

θα συμφωνησω ασκοπα χρηματα για 2 κατα την γνωμη μου μπορουσες με ενα να ησουν κομπλε

Τα 2 βγαίνουν πιο φτηνα από ότι ένα διπλό(αν και πιστεύω οτί τα 30ε δεν είναι κανένα τραγικό ποσό)

Πήρα 2 καθαρά για λόγους απόδοσης

Link to comment
Share on other sites

τελικα να παρω αυτο : THERMALTAKE CL-W0052 TIDE WATER για την GTX μου ;

λιγα λεφτα , κανει δουλεια...? επειδη ειμαι δουλεια δε προλαβαινω να διαβασω αρθρα..αν ειναι να παω μετα απο eshop να το παρω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 11:48]

τελικα να παρω αυτο : THERMALTAKE CL-W0052 TIDE WATER για την GTX μου ;

λιγα λεφτα , κανει δουλεια...? επειδη ειμαι δουλεια δε προλαβαινω να διαβασω αρθρα..αν ειναι να παω μετα απο eshop να το παρω...

Εγω ειχα THERMALTAKE TIDE WATER,αυτο με τα δυο μπλοκ επειδη ειχα sli και μαλιστα με 6800GS και δεν ημουν καθολου ικανοποιημενος....

Ποσο μαλλιστα για την 8800GTX εχουν βγει πολυ πιο καλυτερα απο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 2 μπλόκ είναι λογικό να μην αποδίδει.Λόγω αντλίας,και επειδή έχει διακλαδώσεις ουσιαστικά έχει τη μισή ροή σε κάθε κάρτα.

Η thermaltake πήρε το tide water και έβαλε ακόμα ένα μπλόκ,ε δε γίνεται κάτι που σχεδιάστηκε για μια κάρτα με ένα μπλόκ παραπάνω και χωρίς καμία αλλαγή σε ψυγείο,αντλία να αποδίδει καλά

Από τη στιγμή που η asus το χρησιμοποιεί σε 8800 GTX(σειρά aquatank) την οποία μάλιστα χρυσοπληρώνεις θα είναι αποδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.