Jump to content



Ποιο απ'όλα λέει την αλήθεια??


crio

Recommended Posts

@JdCZT

Η γνώμη μου είναι να πας να δώσεις 30-50 και να πάρεις μια καλή ψυκτρούλα και να έχεις το κεφάλι σου ύσηχο.Για΄τι αν έχεις τώρα 50 με 25 βαθμούς στο δωματιο το καλοκαίρι με 40βαθμούς τι θα κάνεις?Αέρα σε εσένα η στον υπολογιστή-φλόγιστρο?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δε θα επρεπε να ειχα αυτες τις θερμοκρασιες εξ αρχης και μου σπαει τα νευρα...51 αυτη τη στιγμη και αμα παιξω με τη ροδελα 64....φαντασου να βαλω κανενα παιχνιδακι τι εχει να γινει....ΤΟ σπασιμο ειναι οτι περιμενα και 3 βδομαδες για την παστα για να εχω ακριβως ιδιες θερμοκρασιες με πριν....μια τρυπα στο νερο και 3 βδομαδες χαμενες

Link to comment
Share on other sites

Kαι με stock μια χαρα παει μεχρι στιγμης...το λυσα εδιωξα λιγη παστουλα που εξειχε...το δεσα σφιχτα...το ελεγξα κανα 10 λεπτο και τωρα εχω max idle 31.5...thx για το ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια των παραπανω....υπαρχει τελικα καποιο αξιοπιστο προγραμμα για ενδειξη θερμοκρασιων?Ή θα πρεπει να εγκαταστησω 4-5 προγραμματα που αναφερονται πιο πανω κ να συγκρινω ποια συμπιπτουν??Αναμενω το σ/κ για να ξεκινησω το κλοκαρισμα...κ οπως καταλαβαινετε με ενδιαφερει αμεσα να γνωριζω που βρισκομαι απο θερμοκρασιες...

Το uguru μου δειχνει 21 και το coretemp (0.9.54) 29...me θερμοκρασια δωματιου 21-22....Πολυ θα ηθελα να ισχυει το 1ο αλλα δεν νομιζω....

Εχω 6750(στοκ) σε abit ip35pro,υδροψυξη σε cpu κ Χ1900χτ με διπλο ψυγειο(2ανεμιστηρες σε Pull στα 5v),block eleven,αντλια ενσωματωμενη σε τανκ τοποθετημενη εξω απο το κουτι....

Υ.Γ ειναι λογικο ανοιγοντας το pc(συμφωνα με coretemp)να εχω 25-26 στα 2 cores και 35 σε ati(συμφωνα με ccc)....κ μετα απο 45 λεπτα(χωρις να κανω κατι στο pc δηλ. σε idle επι 45 λεπτα...)...να δειχνει 29-30 και 39 σε ati???

:confused:

Link to comment
Share on other sites

1)Είναι λογικό γιατί απο τη στιγμή που ανοίγει ο υπολογιστής εχει την ελάχιστη θερμοκρασία και ζεστένεται λίγο όταν δουλευει έστω και σε iddle

2)Everest και coretemp είναι τα καλύτερα αλλα και πάλι δεν είσαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crio [Σήμερα, στις 23:05]

1)Είναι λογικό γιατί απο τη στιγμή που ανοίγει ο υπολογιστής εχει την ελάχιστη θερμοκρασία και ζεστένεται λίγο όταν δουλευει έστω και σε iddle

2)Everest και coretemp είναι τα καλύτερα αλλα και πάλι δεν είσαι 100% σίγουρος.

Ειναι λογικο γενικα....αλλα σαν μεταβολη,4 βαθμοι σε 45 λεπτα,πολλοι μου φαινονται....γιαυτο απορησα......Θα παρατηρησω τι γινεται σε μαγαλυτερο διαστημα ..π.χ 90λεπτα.....

Ελπιζω να μην αυξανεται αριθμιτικα!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι δεν θυμαμαι....

Την εχω κανα 2 χρονια......

Βεβαια την εχω optimized για ησυχια προς το παρον(εκτελει κ χρεη htpc βλεπεις)Οι 2 12αρηδες του ψυγειου ειναι ρυθμισμενοι στα 5v οπως επισης κ οι 2 12αρηδες ,μπρος-πισω,στο κουτι....

Απο σ/κ που θα κανω αποπειρα overclock θα την τσιτωσω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.