Jump to content



Western Digital external hard drive passport


Vassilis_X

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.. εχω 2 western digital εξωτερικους σκληρους (passport) και δε μου αναγνωριζετε κανενας.. Μηπως οι usb ports δινουν λιγοτερο ρευμα απο οτι ζητανε οι σκληροι μου??? σε αλλον υπολογιστη φουλευουν και οι 2.. Με ποσα mA δουλευουν αυτοι οι σκληροι.. Απο οτι βλεπω στο devise manager τα usb ports μου, μπορουν να δωσουν απο 500mA ρευμα το καθενα.. πως μπορω να λυσω το προβλημα? φταιει το τροφοδοτικο? φταιει το mobo abit in9-32 max wifi??? οσες φορες εχω δοκιμασει εξωτερικους σκληρους με εξωτερικη παροχη ρευματος δουλευουν κανονικα.. Help παιδια!!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vassilis_X [Σήμερα, στις 00:31]

Καλησπερα παιδια.. εχω 2 western digital εξωτερικους σκληρους (passport) και δε μου αναγνωριζετε κανενας.. Μηπως οι usb ports δινουν λιγοτερο ρευμα απο οτι ζητανε οι σκληροι μου??? σε αλλον υπολογιστη φουλευουν και οι 2.. Με ποσα mA δουλευουν αυτοι οι σκληροι.. Απο οτι βλεπω στο devise manager τα usb ports μου, μπορουν να δωσουν απο 500mA ρευμα το καθενα.. πως μπορω να λυσω το προβλημα? φταιει το τροφοδοτικο? φταιει το mobo abit in9-32 max wifi??? οσες φορες εχω δοκιμασει εξωτερικους σκληρους με εξωτερικη παροχη ρευματος δουλευουν κανονικα.. Help παιδια!!:

Ισως δεν ειναι αρκετο το ρευμα το οποιο δινουν οι USB θυρες σου !!

παντως σε ενα αρθρο ειδα να λεει κατι τετοιο

"The USB ports on most computers should sufficiently power the device, but for those that don't, Western Digital sells a 5V AC adapter"

μαλλον θες εναν 5V AC adapter.....:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vassilis_X [Σήμερα, στις 07:43]

οι passport δεν εχουν εξοδο για εξωτερικη παροχη ρευματος..

Δεν μου αναφερεις και χωρητικοτητα !!

οκ για να το λες εσυ που τον εχεις......

αλλα χθες που εψαξα να τους βρω ειδα οτι εχει.....

http://reviews.cnet.com/hard-drives/western-digital-passport-portable/4505-3186_7-31239699.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δοκιμασε να τους βαλεις σε θυρα usb που ειναι πανω στη μητρικη.Απο πισω για παραδειγμα.Εγω δοκιμασα να βαλω passport σε θυρα μπροστα στο κουτι και δεν εγινε τιποτα.Απλα αναψε το λαμπακι ,βαζω τον σκληρο σε usb πισω και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και πιο κοντό καλώδιο USB. ;) στον δικό μου Passport 160gb με το δικό του καλώδιο δουλέυει σε όλα τα Pc. Όταν βάζω ένα πιο μακρύ καλώδιο, σε άλλα Pc αναγνωρίζεται, σε άλλα ΄δεν....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.