Jump to content



LG L225WS - BF review


Spanaks

Recommended Posts

Ζαχάρωνα 22άρα wide εδώ και πολύ καιρό... αλλά λόγω στρατού όλο έλεγα ότι δεν θα την ευχαριστηθώ, ότι θα πέσουν οι τιμές... κλπ κλπ...

Ξέρω ότι θα μπορούσα να πάρω κάτι καλύτερο με +40-50 ευρώ, αλλά καθότι θα ασχοληθώ σύντομα και με το στήσιμο του home cinema, είπα να κινηθώ στο οικονομικό επίπεδο.

Αλλά επειδή βαρεθήκατε και δεν διαβάζετε τπτ, προχωράω...

Η κούτα

th_PICT0053.jpg

Τα περιεχόμενά της:

Οθόνη:

th_PICT0054.jpg

και παρελκόμενα:

th_PICT0055.jpg

Η οθόνη συναρμολογημένη, δίπλα στη γιαγιά της... :p

th_PICT0056.jpg

Συνδεδεμένη:

th_PICT0057.jpg

Εν λειτουργία:

th_PICT0061.jpg

Μια απόπειρα να φανούν οι γωνίες θέασης:

th_PICT0062.jpgth_PICT0063.jpgth_PICT0064.jpgth_PICT0065.jpgth_PICT0066.jpg

Πρώτες εντυπώσεις.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα κάποιο πρόγραμμα ρύθμισης της οθόνης. Μόνο το brightness έχω κατεβάσει γιατί τυφλώθηκα. :upside:

Θα ήθελα να βγάλω και μια φώτο που να φαίνεται το backlight bleeding, αλλά λόγω του dynamic contrast όπως καταλαβαίνετε είναι κάπως ανούσιο... Πάντως μπορώ να πω ότι δεν ενοχλεί... αλλά είναι ορατό.

Link to comment
Share on other sites

Έμένα με την 222WS (πανω κατω το ιδιο πραγμα δηλαδή) το μονο που με ενοχλει ειναι το blacklight bleeding(που απο οτι λες δεν το διορθώσανε).......

όντως παντως τις γωνιες θεασης δεν τις περιμενα τοσο καλες σε τοσο φτηνη οθόνη με TN (και η δικια μου τις ίδιες εχει)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.