Jump to content



8800 GTS 512 περίεργος θόρυβος???


redbighunter

Recommended Posts

έχω την asus 8800 GTS 512 και όταν την βάζω σε full 3D περιβάλλον ( games, benches) κάνει ένα περίεργο τσίριγμα( ψιλο-ενοχλητικός θόρυβος) :mad: τι είναι? να αρχίσω να ανησυχώ? η κάρτα είναι τελείως ακλοκάριστη!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εννοω το θόρυβο απο το ανεμιστηράκι της. κανει καπως... τττζζζζσσζζτζσσζ.... ( μην κοροιδεψετε αλλα ουτε σε ηχογράφηση ουτε σε βιντεο- απο κινητο- ακουγεται καλα)!!!:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από redbighunter

δεν εννοω το θόρυβο απο το ανεμιστηράκι της. κανει καπως... τττζζζζσσζζτζσσζ.... ( μην κοροιδεψετε αλλα ουτε σε ηχογράφηση ουτε σε βιντεο- απο κινητο- ακουγεται καλα)!!!:nothing:

Μπορει να σφυριζει κανα πυκνοτακι.......

Εχω να το δω αυτο απο εποχες prescott και gigabyte 8IPE1000..... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

1) το κακόμοιρο το τροφοδοτικό ουτε που ακούγεται!

2) η κάρτα είναι στα default!

3) πυκνωτής? σφυρίζει? να πάω να μου την αλλάξουν? (πλαίσιο)

πάντως artifacts δεν βγάζει ( 24h atitool) και max θερμοκρασία 50C

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ακούς είναι:

1) Ή πυκνωτής από την 8800

2) Ή πυκνωτής από το τροφοδοτικό

3) Ή πυκνωτής από τη μητρική, στο ύψος του PCI-Ex

Και στις 3 περιπτώσεις, είναι κάτι ψιλονορμάλ που αρκετοί χρήστες το παρατηρούν. Δονείται πολύ κάποιος πυκνωτής και αυτό είναι το αποτέλεσμα.

Αν φταίει η κάρτα, ίσως αλλάζοντάς την να διορθωθεί κάτι (ίσως η καινούρια έχει καλύτερους πυκνωτές), ίσως όμως παραμείνει.

It's ur call - πάντως μην πανικοβάλεσαι, πρόβλημα δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Και η 8800gtx μου εκανε θορυβο , οπως και η 8800gts G92.

Επισης παλαιοτερα και η X1900XTX μου εκανε θορυβο απο τα πηνια.

Το ιδιο συμβαινει και σε καρτες φιλων . Οποτε μην ανησυχειτε . Συμβαινει συχνα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από redbighunter [Χθες, στις 21:35]

έχω την asus 8800 GTS 512 και όταν την βάζω σε full 3D περιβάλλον ( games, benches) κάνει ένα περίεργο τσίριγμα( ψιλο-ενοχλητικός θόρυβος) :mad: τι είναι? να αρχίσω να ανησυχώ? η κάρτα είναι τελείως ακλοκάριστη!!!

Αυτόν τον θόρυβο των κάνουν απ'το ηχείο τους πολλές κάρτες όταν τρέχουν 3dmark.Μη φοβάσαι,δεν έχεις πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.