Jump to content



Mobo+CPU+GFC


deviant

Recommended Posts

Λοιπόν έχω 650ε και θέλω Mobo , CPU, κάρτα γραφικών

Όλα τα υπόλοιπα RAM (2g DDR2 667), τροφοδοτικό (Hiper 580Watt) κλπ τα έχω

Σκέφτομαι για την ATI 3870.

Για Mobo & CPU τι προτείνετε?

Δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για OVERCLOCKING.

Παίζω FPS games, αλλά ασχολούμε και με φωτογραφία για αυτό λέω για ATI (logo xromaton).

Τι προτείνετε?

Σκεφτόμουν τον Q6600...

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η προταση σου WINTERS αλλα στην θεση της 3870 θα εβαζα μια 8800....

Κατι αλλο που θελω να σε ρωτησω ειναι: Ποιο ειναι αυτο το καταστημα απο το οποιο εχεις κανει επιλογη ????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kostas007

μια μητρικη με p35 και μια 3870Χ2 δεν θα ηταν καλυτερα?

H 3870Χ2 ειναι 185ε ακριβοτερη.... Αν βρεις μητρικη 185ε φθηνοτερη απο την Ρ5Ε τοτε οκ...

Link to comment
Share on other sites

Κατα την ταπεινη μου γνωμη, αφου το παλικαρι δεν θα ασχοληθει με το O/C και γενικοτερα ενδιαφερεται μονο για παιχνιδια, καλυτερα να παρει δυπυρηνο.

+1 απο μενα για την ASUS και την GTS (καλυτερα παρε της XFX το μοντελο).

Αν τωρα σχεδιαζεις να παιξεις κανα crysis με σχεδον τερμα γραφικα, παρε καμια HD3870X2 αντι για την GTS.

Link to comment
Share on other sites

Χ38 είναι οκ μόνο για crossfire φουλ δηλαδή να έχεις δυο κάρτες σε ταχύτητα 16χ.

Εγώ το πήρα μόνο για να βάλω την κάρτα στο δεύτερο σλοτ καθώς έβρισκε στις μνήμες μου.

Επίσης έτσι έχεις ελευθερώσει το χώρο γύρω από το nb /cpu και έχεις καλύτερες θερμοκρασίες.

Αλλά φυσικά δεν αξίζει για κάτι τέτοιο απλά με βόλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.