Jump to content



ψυγείο αυτοκινήτου? ποιο και πως?


redbighunter

Recommended Posts

μπορώ να χρησιμοποιήσω ψυγείο αυτοκινήτου αντι των κλασικών ψυγείων watercooling? αν ναι, τότε ποιο και με ποιο τρόπο? θα έχω καλύτερα αποτελέσματα-θερμοκρασίες? το θέλω για ψύξη cpu, mb, gpu!

Link to comment
Share on other sites

όχι μηχανής ατοκινήτου, αλλά από καλοριφέρ... κλασσική περίπτωση από ford transit (νομίζω του 89 ήταν το μοντελάκι που προτιμούσαμε...) καλύτερο από 2πλό thermochill πρπ 7 βαθμούς... και φυσικά φτηνότερο:D just για 2x120mm fans...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist [Σήμερα, στις 14:57]

Με τα ψυγεία που κυκλοφορούν πια στο εμπόριο(ειδικά για w/c) είναι ρετρό να χρησιμοποιείς αυτοκινήτου.

Ασε που θα βγει και πιο ακριβό.

Eξαρταται,για το πιο ακριβο,εγω σε μια μαντρα πηρα 2 ιδια ψυγεια 5 ευρω μονο,εριξα λιγη δουλιτσα ομως για να το κανω PCαδικα ψυγεια.

Link to comment
Share on other sites

ford transit αθάνατο :)

Αρχική απάντηση από MADKiller7 [Σήμερα, στις 16:07]

Eξαρταται,για το πιο ακριβο,εγω σε μια μαντρα πηρα 2 ιδια ψυγεια 5 ευρω μονο,εριξα λιγη δουλιτσα ομως για να το κανω PCαδικα ψυγεια.

Για καινούργιο μιλάμε πάντα... γιατί μεταχειρισμένα υπάρχουν και από τα νέα μοντέλα.

Αλλα πλέον δεν αξίζει τον κόπο για να καθαρίσεις ένα παλιό....και ειναι πολύ πιθανό να σου βγάλει πολύ γρήγορα σκουριές στο κύκλωμα.

Link to comment
Share on other sites

οπότε για διπλό ψυγείο ποιο είναι το καλύτερο με τη μέγιστη απόδοση??

Επίσης ανάμεσα σε ένα Black Ice GT Stealth II των 45 ευρώ και ένα Thermochill διπλό 120.2 των 80 ευρώ πόση είναι η διαφορά στην απόδοση??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.