Jump to content



Αναφορά παράδοσης σε email.... Υπάρχει??


GreekSuPreMaCy

Recommended Posts

Καλησπέρα,

μια απορία που μου εξέφρασε ένας φίλος και δεν μπορούσα να του απαντήσω...

Υπάρχει κάποιος email provider που να σου στέλνει αναφορά παράδοσης όταν αποστέλλεις ένα email? Yahoo, Hotmail και Gmail που έχω χρησιμοποιήσει απ' ότι ξέρω δεν έχουνε κάτι σχετικό στις ρυθμίσεις τους...

Αν ξέρει κανείς ας ποστάρει...

Ευχαριστώ προκαταβολικά... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο hotmail που εχω και χρησιμοποιωντας το windows live mail (ΔΩΡΕΑΝ) υπαρχει μια επιλογη στις ιδιοτητες που μπορει να σου ερχεται ενα μυνημα το οποιο σου λεει οτι το μυνημα που στειλατε παραδοθηκε ή καλυτερα εμφανιστηκε στον παραληπτη !!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πρεπει να εχεις και λογαριασμο που να πληρωνεις για το outlook !!

Αλλιως δεν γινετε

Και το windows live mail που γραφω πιο πανω αναγνωριζει μονο hotmail & otenet αλλα θα σου αναγνωρισει και το yahoo αν παρεις το yahoo plus το οποιο φυσικα πληρωνεις αλλα με τις παραδοσεις μυνηματων δεν υπαρχει κανενα προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι άλλο είναι η αναφορά παράδοσης, που στέλνει ο server της εισερχόμενης ανάλογα με τις ρυθμίσεις χωρίς να εμπλέκεται ο χρήστης

και

άλλο η αναφορά ανάγνωσης που είναι ρύθμιση και επιλογή του παραλήπτη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δέν νομίζω να χρειάζεται αναφορά παράδοσης διότι στο yahoo και στο gmail που έχω χρησιμοποιήσει, όταν στέλνεις μύνημα έπιτυχημένα δεν σου στέλνει κάποια αναφορά, σε περίπτωση όμως που το μύνημα δεν έχει παραδοθεί τότε σου στέλνεται ενα μύνημα πως το μύνημα δεν εστάλη.Θα ήταν άσκοπο να σου έρχονται μυνήματα επιτυχημένης παράδοσης στις περιπτώσεις αυτές.Εκτος αν εννοείς μήνημα εάν το μύνημα έχει διαβαστεί

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy [Χθες, στις 13:36]

Δεν έχω δει κάπου αναφορά παράδοσης από το server του παραλήπτη. Έχει δει κανένας;

"A message which requested delivery confirmation recently arrived at this server. This server honors all delivery confirmation requests whether generated from local mail traffic or from mail received via an outside source (such as SMTP/POP)."

;)

Link to comment
Share on other sites

το μήνυμα έφυγε μέσω του Outlook 2007 με επιλογές για αίτηση αποδεικτικού παράδοσης και ανάγνωσης, με παραλήπτη κάποιον εδώ:

Όνομα χώρου: pfi.gr

Διαθεσιμότητα: Σε Χρήση.

Στοιχεία: Domain Name:pfi.gr

Domain Handle:dr-29840-gr

Protocol Number:29840

Creation Date:28-3-2000

Expiration Date:27-3-2009

Updated Date:27-3-2007

Registrar:FORTHNET A.E

Registrar Referral URL:http://www.forthnet.gr

Registrar Referral Email:ebusiness-sales@forthnet.gr

Whois Server:

Bundle Name:pfi.gr

Name Server:webcpw03.internet.gr

Name Server:webcpw03a.internet.gr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.