Jump to content



Flight/Space Sim question


neuromancer

Recommended Posts

μήπως να έβαζα εκείνο το freelancer που σκονίζεται στη cd-ιερα, ή να δοκιμάσω σε XP το Wing Commander ΙΙΙ με τα 4 CDakia (και την κυριλέ κασετίνα) που πήγαμε με το συγκάτικο και πήραμε νέο pc (486) για να το παίξουμε.... άλλες εποχές... κατεβάσαμε από ΒΒS το Wing Commander I sσε 27 δισκέτες 5.1/4 (όχι του 1.2 ΜΒ, τις άλλες τις μικρές....) :turn:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply
ξεκινα πρωτα να μαθαινεις να πετας στον ουρανο με κανενα cessna,και μετα πανε στα διαστημοπλοια:p

LoL καλό ! :p

μήπως να έβαζα εκείνο το freelancer που σκονίζεται στη cd-ιερα, ή να δοκιμάσω σε XP το Wing Commander ΙΙΙ με τα 4 CDakia (και την κυριλέ κασετίνα) που πήγαμε με το συγκάτικο και πήραμε νέο pc (486) για να το παίξουμε.... άλλες εποχές... κατεβάσαμε από ΒΒS το Wing Commander I sσε 27 δισκέτες 5.1/4 (όχι του 1.2 ΜΒ, τις άλλες τις μικρές....) :turn:

Εδώ εμένα από όσο θυμάμαι δεν μου έτρεξε το prophecy, τι να παίξει το καημένο το τρία !

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δεν έτρεξε λόγω XP? Δοκίμασες σε combatibility win95/98 mode? Θα κρατήσω την κασετίνα για αντίκα τότε.

Θα παίζει και γρήγορα τώρα αυτό γιατί νομίζω δεν είχαν κόφτη προς τα πάνω όπου χρειαζόταν (είχα δει το ΙΙ σε μηχάμηνα 6ετίας μπροστά και τα videos επαιζαν και τέλειωναν σε dt.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ο τυπος στο video το έχει ξεφτυλίσει. Πατάει και ξαναπατάει κουμπιά στην τύχη, demec είναι πιλοτάρα... έλεος. Καλό φαίνεται το game. Λίγο το έδαφος φαίνεται αθλιο (low quality textures).

Link to comment
Share on other sites

Είναι από αυτά που πρέπει να διαβάσεις έναν τόμο ή να είσαι πιλότος ?! Εγώ ούτε την αντλία καυσίμου δεν θα καταφέρω να ενεργοποιήσω :p

Ναι από όσο θυμάμαι δεν έτρεξε λόγω ΧP το Prophecy και γυρνώντας στο θέμα το EVE είναι πιο δύσκολο από ντοκτορά στην κβαντομηχανική και το Χ3 δεν έχει cockpit και έχει τρελό εμπόριο :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.