Jump to content



Flight/Space Sim question


neuromancer

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς κανένα αξιόλογο τίτλο Flight Simulator ή Space Simulator ? Έχω μια αίσθηση ότι έχει χρόνια να βγεί κάτι σε αυτές τις κατηγορίες (FSX excluded). Παλιά (επί εποχής Microprose και NovaLogic δεν προλαβάιναμε να μετράμε τίτλους (αξιόλογους). Τώρα σαν να έχει πέσει ξέρα, όλο FPS και τύπου WoW.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Το Χ3 έχει ιδιαίτερα μεγάλο fun-club αλλά εμένα δε με κράτησε. Χαοτικό, πολύ βαρύ και δύστροπο. Χώρια του ότι έχει StarForce v3 με ότι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό...

Εμένα προσωπικά τα WC μου άρεσαν ιδιαίτερα, όπως και τα Freelancer/StarLancer.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βρήκα τις προάλλες το DarkStar One από ένα φίλο. Το έβαλα και το έβγαλα...

Αρχικά δεν του επιτρέπουν τα Vista x64 να βάλουν τον driver (για starforce προφανώς :mad: ) γιατί είναι unsigned.

Μετά, κι αναγκαστικά αφού δε μπήκε ο driver, έπρεπε να βρω no-dvd-exe, όπου το έβαλα αλλά με το που ξεκινούσε, έκλεινε αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικά μεταξύ τους. Το 1 είναι το απόλυτο κι αν θέλεις πραγματικά να μάθεις να πετάς, σε βαθμό που να μπορείς να πάρεις κανονικό αεροπλάνο στα χέρια σου, τότε κάνε όλα τα tutorials/lessons και ασχολήσου.

Τα 2-4, είναι εξαιρετικά, βασίζονται σε πολύ καλό χειρισμό, χωρίς όμως να δίνουν τόσο έμφαση στα "γυρολόγια" (χάρτες, αεροδρόμια, κλπ). Φυσικά μιλάμε για combat και σημερινή εποχή.

Το 3, είναι όπως τα 2-4, αλλά σε εποχή Β' Π.Π.

Γενικά αν τα βάλεις στο Full Realism είναι όλα δύσκολα, ενώ στο Easy είναι εύκολα. Αν όμως θέλεις να μάθεις να πετάς κι όχι απλά να παίξεις με αεροπλανάκια, τότε πας στο 1ο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εγω μολις ξεκινησα το microsoft flight simulator X deluxe .

ειναι πανδυσκολο αλλα τα καταφερνω!

Εχει ειλικρινα ΑΠΕΙΡΑ πραγματα , που δεν γνωριζω..

Αλλα τσουτσουκου εβγαλα τα 2 πρωτα missions και ξερω τα βασικα! :)

+1 gameplay

-1 graffics περιμενα περισσοτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα γραφικα τα εψαξα , και επειδη δεν ηθελα να το ζορισω τα αφισα (τα details) default που ήταν ηδη στο high! Δεν ηταν αναγκαιο να ειναι στο maximum etc..

Επισης εβαλα την αναλυση στην αναλυση που τα παιζω ολα , και που ειναι και η οθονη μου

1280x1024 αλλα δεν ξερω κατα ποσο επιασε την αλλαγη :p

Τα γραφικα ομως δεν με τρελαναν. Οχι στο αεροπλανο Εκει τα σπανε! ειναι ειλικρινα

απιστευτα και δινουν στο gameplay καθως αν δειτε ποσα πραγματα εχει το panel θα τρελαθητε. Δεν με τρελαναν στο περιβαλλον.. Τα δεντρακια το αεροδρομιο...δεν ξερω μου φανικαν ασχημα :p

Μια απορια εχω . Αυτο το realism (low,medium hard) που το εχει σε ξεχοριστο τομεα απ τα γραφικα τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.