Jump to content



προβλημα........Help


ennia

Recommended Posts

Παιδια εδω και 3 εβδομαδες εχω ενα προβλημα στο pc. Οταν παω "ο Υπολογιστης μου" προσπαθω να ανοιξω ενα δισκο με διπλο κλικ αλλα δεν ανοιγει, κανω δεξι κλικ ιδιοτητες-->ανοιγμα, και ανοιγει κανονικα.

Τι μπορει να δημιουργεισε αυτο το προβλημα? Δεν εχω ιδεα........:upside: :upside: :upside: :upside:

Link to comment
Share on other sites

Δε το περνας αυτο.. Αν δεν εχει Autorun το δισκακι, απλα δεν ανοιγει αυτοματα οταν το βαζεις στο drive.. (Μπορει να σε κανει prompt για εξερευνηση ομως)

Οταν clickαρεις το CD/DVD απο το My Computer απλα κανει Autorun.. Απο ολες τις αλλες περιοχες που μπορεις να ανοιξεις το δισκακι, μπαινεις κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Καταλάθος αντιγράφτηκε ένα αρχείο autorun.inf στον δίσκο στον οποίο

σου το κάνει αυτό. Απλά μπες στο δίσκο με δεξί κλικ και άνοιγμα και σβήσε

το αρχείο και θα είσαι οκ. Από περιέργεια και μόνο, δοκίμασε να ανοίξεις πρωτού

σβήσεις το αρχείο (με notepad), για να δείς τι περιέχει μήπως και δεν δημιουργήθηκε

και τόσο "κατα λάθος" αλλά μπορεί να πρόκειται για κάποιον ιό που εκτελεί ότι

θέλει (και) μέσω αυτού.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από johnson

Καταλάθος αντιγράφτηκε ένα αρχείο autorun.inf στον δίσκο στον οποίο

σου το κάνει αυτό. Απλά μπες στο δίσκο με δεξί κλικ και άνοιγμα και σβήσε

το αρχείο και θα είσαι οκ. Από περιέργεια και μόνο, δοκίμασε να ανοίξεις πρωτού

σβήσεις το αρχείο (με notepad), για να δείς τι περιέχει μήπως και δεν δημιουργήθηκε

και τόσο "κατα λάθος" αλλά μπορεί να πρόκειται για κάποιον ιό που εκτελεί ότι

θέλει (και) μέσω αυτού.

φιλε εκανα scan με NOD32 και βρηκε το ιδιο αρχειο και στους 4 σκληρους. Τωρα εχω αλλο προβλημα. δεν ανοιγει το mozilla, και σιγα σιγα μου τρωει ολα τα προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ennia [Χθες, στις 23:05]

φιλε εκανα scan με NOD32 και βρηκε το ιδιο αρχειο και στους 4 σκληρους. Τωρα εχω αλλο προβλημα. δεν ανοιγει το mozilla, και σιγα σιγα μου τρωει ολα τα προγραμματα.

Δεν ανοίγει mozilla? Βγάζει κάποιο σφάλμα?

Παρατήρησες πρόβληματα και σε άλλα προγράμματα εκτός του mozilla?

Είδες μήπως τα περιεχόμενα του αρχείου που εντόπισες?

Link to comment
Share on other sites

οταν το παταω δεν κανει τιποτα. οταν παταω ομως yahoo messenger που οδηγει στο mozilla βγαζει ενα σφαλμα 10 σελιδες. οταν παω σπιτι θα το ποσταρω. τωρα τα προγραμματα ειναι το nero 8, και το cool edit pro 2.1 οατν παταω να ανοιξουν κανει αναζητηση και τα ψαχνει. το περιεχομενο του αρχειου δεν το ειδα γιατι με το που το εντοπισε το nod32 το διεγραψα κατευθειαν. παντως το ειχε σαν virus.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος των αλλων προβληματων που εχω, τωρα δεν εχω και νετ.......απιστευτο. παντως αυτη η π@π@ρι@ μου εφαγε και αλλο προγραμμα. (παει και το DVD Shring). το nod32 ειναι ανημερωτο δεν βρισκει τιποτα.........και η ταλαιπορια συνεχιζεται.

γινεται να βγαλω τους σελιδοδεικτες απο το mozilla με καποιο προγραμμα? να ξανα πω οτι το mozilla δεν ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από johnson

Τι να πώ, στη θέση σου κ με τόσα προβλήματα να τρέχουν

θα έπαιρνα ένα backup κάπου έξω και μετά θα τράβαγα format.

Στο backup δε θα έβαζα εκτελέσιμα μέσα..!

φυσικα και εχω παρει backup και δυσικα δεν εχω βαλει εκτελέσιμα μέσα. αλλα για φορματ δεν το βλεπω. δεν εχω ενα μηνα που εκανα. γμτ και το ειχα στεισει ωραια τωρα.

το θεμα ειναι πως θα βγαλω τους σελιδιδεικτες ετσι ωστε να το πεταξω και να το ξανα βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nephilim

μολις επεζησα απο την ιδια λαιλαπα.

nod φαινεται να το καθαρισε,κατι που το bitdefender δεν εκανε.

και εγω με το nod ειμαι. και φαινεται να το παλευει.........θα δουμε.

παντως δεν μου εχει φαει αλλο προγραμμα. θετικο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.