Jump to content


βοηθεια για την asus striker


dim_gero

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ !ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!! ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ASUS STRIKER ( OXI EXTREME) ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΗΣ ΜΝΗΜΕΣ OCZ PC2-8500 SLI READY EDITION 1066DC DUAL CHANNEL 2GB KAI ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ 1066 mhz Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΙΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΑΝ 667. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ BIOS ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ memset ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ . Ο ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΝΤΕL CORE 2 QUAD Q6600 ME 1066 FSB. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

To BIOS βάζει τις default τιμές κατά Jedek.

Αλλά οι μνήμες έχουν πληροφορίες και για υπερχρονισμένες τιμές μέχρι εκεί που σου δίνει ο κατασκευαστής.

Που σημαίνει ότι μπορείς και μόνος σου να τις ανεβάσεις και να βάλεις τα timing.

Αν ενεργοποιήσεις το SLI στις μνήμες, θα τις δει όπως πρέπει.

Αν θέλεις δες και το πρώτο ποστ για την Extreme Striker.

Δεν διαφέρουν πολύ.

Ίσως το SLI να ανεβάσει πολύ την τάση σε NB και μνήμες που δεν χρειάζεται.

Βάλε τα χειροκίνητα σε 1.45 το NB και 2.1 - 2.2 τις μνήμες.

Μας δίνεις ένα link στην ASUS από τη μητρική που έχεις?

Link to comment
Share on other sites

http://www.asus.gr/products.aspx?l1=3&l2=117&l3=0&l4=0&model=1657&modelmenu=1

Ορίστε το link . Με την ευκαιρια αντιμετωπίζω και ενα αλλο πρόβλημα : η μητρικη εχει την καρτα ηχου adi 1988 b και εχω τα ηχεια logitech z-5000 ομως εχω δοκιμάσει ολους τους drivers της καρτας και δεν μου εμφανιζεται to control panel ωστε να ρυθμισω τα ηχεια . με αποτέλεσμα τα πίσω τα ηχεία να β΄γαζουν εναν ηχο πολυ σιγανης εντασης και με μεγαλο βάθος.Τα ηχεια τα εχω συνδεδεμενα με οπτικο καλωδιο

Link to comment
Share on other sites

Από που κατέβασες τους οδηγούς?

Δοκίμασε της Extreme

http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?model=Striker%20Extreme&SLanguage=en-us

Σε XP ή Vista?

Ψάξε το 1988 ή ADI1988b κτλ στο θέμα striker extreme αν έχεις XP για να κατεβάσεις εκείνη την έκδοση που θα δεις.

Το πρόβλημα σου δεν έχει να κάνει με τη μητρική ούτε με τα ηχεία αλλά με την εγκατάσταση του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.