Jump to content



Πρόβλημα απο utorrent


crio

Recommended Posts

Ρε παίδες έχω το εξής κουλό πρόβλημα.

Όταν ανοίγω το utorrent να κατεβάσω αν πάω να συνδεθώ με το Νετ ή ακόμα να μπω στις ρυθμίσεις του usr9108 απο το ethernet μέσω του browser αργεί πολύ να φορτώσει τις σελίδες.

Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα. Οταν ανοιξα ενα port στο router τοτε το προβλημα μιωθηκε ελαφρος αλλα εξακολουθει να ειπαρχει. Αποτι διαβασα και δεν ξερω εαν ειναι αυτο στην περιπτωση μας τα modem/routers τα μαπε κυριος δεν μπορουν να διαχιριστουν τον μεγαλο αριθμο incoming connection και γενικα υπολλητουργουν. Δεν εχω λινκ να σου δωσω :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Eaglenik

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα. Οταν ανοιξα ενα port στο router τοτε το προβλημα μιωθηκε ελαφρος αλλα εξακολουθει να ειπαρχει. Αποτι διαβασα και δεν ξερω εαν ειναι αυτο στην περιπτωση μας τα modem/routers τα μαπε κυριος δεν μπορουν να διαχιριστουν τον μεγαλο αριθμο incoming connection και γενικα υπολλητουργουν. Δεν εχω λινκ να σου δωσω :p

Οταν maxαρει το utorrent ή γενικοτερα οταν λειτουργει, παρατηρω οτι υπολειτουργει απιστευτα ο browser οπως επισης και το limewire.

To firefox, για παραδειγμα, φορτωνει με blank page(αντι για home page) και γενικοτερα για να ανοιξει μια διευθυνση ή ενα link πρεπει να το πατησεις εκατο φορες.:mad:

Ολα αυτα με FRITZ!Box Fon Annex A(Firmware 06.04.24) που απ' οσο ηξερα θεωρουνται αρκετα αξιοπιστα σε σχεση με τα υπολοιπα δωρεαν αλλων εταιρειων.:(

Kαι το utorrent οταν ανοιγει η(μια τυχαια) σελιδα "βουλιαζει" στο download.

To upload δεν με κοβει, με 500kbps εχω μεγιστο 25kB/s.

Το router συνδεμενο με usb.

Port forwarding κτλ. κανονικα παντα...

Αφου σκεφτομαι να βαλω forwarding στην port 80.:D

Eaglenik εσυ λες οτι εχει σχεση μετα incoming connections σωστα?

Αν αυξησουμε τον μεγιστο αριθμο των incoming connections των xp, το οποιο γινεται καπως δεν θυμαμαι τωρα... υπαρχει περιπτωση να δουμε βελτιωση ή ειναι καθαρα αστοχια υλικου?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SPIV

??????????????????????????????

μtorrent:)

+1

Παίζει να μη παίρνει τη ρύθμιση. Γενικώς, όταν μαξάρει το p2p, σου τρώει όλη τη σύνδεση γιατί είναι p2p και γιατί...τρώει όλη τη σύνδεση. :p Βάλε το μTorrent, ρύθμιζε τις ταχύτητες, και το πρόβλημα (σχεδόν προφανώς) θα εξαφανιστεί. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland

Παίζει να μη παίρνει τη ρύθμιση. Γενικώς, όταν μαξάρει το p2p, σου τρώει όλη τη σύνδεση γιατί είναι p2p και γιατί...τρώει όλη τη σύνδεση. :p Βάλε το μTorrent, ρύθμιζε τις ταχύτητες, και το πρόβλημα (σχεδόν προφανώς) θα εξαφανιστεί. :)

Ακομα και με 1Κ upload και 10Κ download rate στα limits σε DSL δεν βοηθαει. Ειναι καποιου ειδους conflict.....:TD:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.