Jump to content



Vga air Cooling for 8800 Gts


jimakos21

Recommended Posts

Λοιπον, μετα απο καιρο αποφασισα να αγορασω μια ψυξη αερα για την καρτα γραφικων μου.

Εχω υποψην μου βεβαια πολλες απλα θελω μια σημαντικη γνωμη απο σας.

Σκοπευω να δωσω 35-40Ε.

Ασχολουμε με o/c - και ειναι κ ο λογος που παω στην αγορα.

Δεν με πολυ νοιαζει ο θορυβος.. Τον εχω συνηθιση...:laughing:

Τις γνωμες φιλοι μου και As soon As possible Please! :)

Ευχαριστω εκ των προταιρων! :flower:

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650341

εχω ακουση οτι ειναι η καλυτερη στην αγορα αυτη τη στιγμη... :innocent:

Αρχική απάντηση από racer

Zalman VF1000 + τα heatsinks. Αυτή θέλω κι' εγώ

Nα σου πω την αληθεια αντιπαθω την zalman ..τι θεωρω πολυ φιγουρατζιδικη, και εμφανισιακη..

Πραγμα που δεν με απασχολη καθολου... Παντως δεν την αποκλειω :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

επειδη το ZM-RHS88 που χρειαζεται η Zalman VF1000 δεν μπορω να το βρω πουθενα τι να κανω τωρα? μεσα στη συσκευασια ειχε 8 ψυκτρακια αλλα νομιζω οτι ή δεν κανουν ή δεν φτανουν!

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω Thermalright HR-03.

Έχω τη Zalman VF-1000 και είναι μέτρια πάνω στην 9600 GT μου.

Η HR-03 είναι σαφώς καλύτερη.

φιλος μου εχει τη Thermalright HR-03 με 12αρι πανω στην 8800gts 512 και εχει τις ιδιες θερμοκρασιες με εμενα που εχω τη Zalman VF-1000! ( 1οC διαφορα ειχαμε για την ακριβεια) που ειναι καλυτερη?

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα φορεσα τη VF1000 παντως (κομπλε μαζι με τα ψυχτρακια) και μπορω να πω πως ειναι αποδοτικοτατη, και απο θεμα αποδοσης, και το speedmate fanmate πως το λεει που εχει μεσα ωραιοτατο, τσουπ το γυρνας αριστερα, πεφτεις για υπνο, τσουπ το γυρνας δεξια, ανοιγεις Crysis... (για οσους δεν το πιασαν ρυθμιζεις στροφες)

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα φορεσα τη VF1000 παντως (κομπλε μαζι με τα ψυχτρακια) και μπορω να πω πως ειναι αποδοτικοτατη, και απο θεμα αποδοσης, και το speedmate fanmate πως το λεει που εχει μεσα ωραιοτατο, τσουπ το γυρνας αριστερα, πεφτεις για υπνο, τσουπ το γυρνας δεξια, ανοιγεις Crysis... (για οσους δεν το πιασαν ρυθμιζεις στροφες)

μα και στο full να βαλεις το ανεμιστηρακι της VF1000 ισα που ακουγεται!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Sparkle 8800GT μαζί με την Zalman VF1000LED και σε idle είμαι στους 33-34 και σε full load στους 42-44. Πόσο καλύτερη μπορεί να είναι η Thermalright HR-03;

ειναι λίγο καλύτερη η HR-03 αλλα οι διαφορες δεν ςιναι τρομερες και αν βαλεις και το επιπλέον κοστος ανεμιστήρα μιλάμε για 15€ διαφορα, άρα καλύτερη η Zalman απο μένα. :hmm:

http://www.techpowerup.com/reviews/Thermalright/HR-03Plus

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.