Jump to content



Laptop 13.3". Macbook air ή Dell XPS 1330


nickthegreek

Recommended Posts

Υπάρχουν PC το 2008 που δεν παίζουν 1080p και σκέφτεστε ακόμα αν θα τα αγοράσετε ή όχι?

Αρκετά μαλιστα στην κατηγορία ultraportable:

VAIO TZ Series

https://www.sonystyle.co.uk:443/SonyStyle/catalog/setCurrentItem/(xcm=PCM_b2ccrmstandard&layout=15_116_61_50_117_121_2&uiarea=2&ctype=areaDetails&bc_search=sfalse&next=seeItem&carea=465469B0E7FE00ECE10080002BC29B85&citem=465469B0E7FE00ECE10080002BC29B8546790D1EF1F70077000000002BC29B74)/.do

Fujitsu Lifebook

http://www.pcworld.com/article/id,131035-page,1-c,notebooks/article.html

κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για κανα MacBook πάμε και απο εδώ... για πείτε σας αρέσει????

Mιλάμε για το Macbook Βlack στην έκδοση 2.4 με 4gb ram....

link

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/WebObjects/AppleStore.woa/wa/RSLID?nnmm=browse&node=home/shop_mac/family/macbook

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι Mac-ας τι το σκέφτεσαι; :p

Πάντως έχω κι εγώ παρόμοιο δίλλημα-τρίλλημα...

Περισσότερο το σκέφτομαι για απλό macbook παρά για air.

Αλλά έχω κολλήσει με το Dell και μιας και δεν είμαι και Mac-ας το σκέφτομαι πολύ.

Δεν ξέρω αν αξίζει να αρχίσω να ασχολούμαι με καινούργιο λειτουργικό...το linux με ενδιαφέρει κάπως(έχω ασχοληθεί μόνο λίγο με ubuntu προς το παρών).

Χρειάζομαι κυρίως internet browsing, office, προγραμματισμό λόγω σχολής(ΗΜΜΥ), κάποια προγράμματα για σχολή που τα έχω δουλέψει μόνο σε windows και δεν ξέρω αν υπάρχουν για άλλα λειτουργικά...(ίσως με linux που "φοριέται" πολύ) αλλά με mac;;;!!!

Παιχνίδια δε θα παίζω...έχω το Desktop για αυτά!

Κυρίως με ενδιαφέρει να το χω όπου θέλω μαζί μου..για αυτό κοιτάω αυτά τα μεγέθη (τα 12άρια μου φαίνονται πολύ μικρά).

Επίσης Ελλάδα υπάρχει το συγκεκριμένο Dell; Και αν ναι, που; Το site τους (το ελληνικό-που δεν το χει κιόλας-) είναι λίγο έως πολύ απαράδεκτο...

Έχω διαβάσει ότι η Dell κάνει άνοιγμα στην λιανική αγορά και συνεργάζεται με την πολυεθνική που ανοίκει και ο Κωτσόβολος!! Λέτε να αξίζει να περιμένω να το "ψωνίσω" έτσι; Λόγω τιμής κυρίως!

Σόρρυ αν έγραψα πολλά :...:

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς οτι τo ΟSX ειναι certified UNIX, δηλαδή δεν διαφέρει στο υποβαθρο απο διανομές LINUX.

Εννοείς ότι δε θα χω πρόβλημα να το μάθω; (αυτό το πιστεύω κι εγώ! δεν νομίζω να ναι τιποτα τρομερό... :computer: )

ή ότι τρέχει τα προγράμματα που τρέχουν σε linux;

Πάντως αφού τρέχουν και windows (εντάξει ίσως κάποιοι σκληροπυρηνικόι το θεωρέιτε λίγο ιεροσυλία :p :p) είμαι σίγουρος ότι θα μπορώ να κάνω μια εργασία εκτός σπιτιού, ακόμα και ενα χρειάζεται πρόγραμμα που δεν υπάρχει(ή έστω δε βρίσκεται εύκολα) σε OSX. (άσχετο... linux πορώ να βάλω κανονικά σε mac; )

Γενικά αρχίζω να τείνω στο Macbook όσο περνάνε οι μέρες που βρίσκεται και εύκολα στην ελλάδα και με λογική τιμή.

Καμιά πληροφορία για το τι παίζει με το xps στην ελλάδα; Τιμές; Υπολογίζω "χοντρικά" την τιμή σε δολλάρια κατευθείαν σε ευρώ...δηλαδή έτσι όπως έπεσε τώρα είναι 1.7 φορές περισσότερα εδώ από οτι στην αμερική :weep: :weep:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.