Jump to content



φως της τουαλετας και disconnect


fragou14

Recommended Posts

λοιπον φτανω μια μερα σπιτι και μου λεει ο αδερφος μου μεταξυ αστειου και σοβαρου οτι οποτε αναβουμε το φως στην τουαλετα πεφτει το νετ....ε..γελαω και λεω σύμπτωση θα ειναι .......αλλα πειραματιστηκαμαι πριν απο λιγο και οντος ετσι ειναι ....οποτε λοιπον αναβει το φως στο Μερος τοτε πεφτει και το νετ.....δεν ξερω πως ..δεν ξερω το γιατι....παντως μιλαω απολυτος σοβαρα και δεν αστειευομαι ...........και θελω (οσο μπορειτε) να με παρετε στα σοβαρα......

ο αδερφος μου νομιζει οτι ειναι φαντασμα......:coax:

εγω απλα δε ξερω τη να πω.....:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Αποσθνδεεται και μετα ξανασυνδεεται ? Ή πρέπει να κλείσεις το φώς ? κάτι σε επαγωγικό ρεύμα μου κανει ... Μάλλον επειδη είναι κοντά καλώδιώσεις ρεύματος και τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αν παίζει ρόλο το για τί "process" πηγαίνεις??? Ψιλό ή χοντρό?

Πέρα από την πλάκα θα συμφωνήσω με τον Basilaki....τσέκαρε τις καλωδιώσεις σου....και το φώς του μπάνιου μήπως παίζει κάτι και βαράει spikes στο υπόλοιπο σπίτι για κάποιο λόγο...

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω ελεγα οτι αν ειναι κοντα οι πριζα του τηλεφωνου με τα καλωδια για το φως ισως να κανει παρεμβολες στο συνγχρονισμο του μοντεμ με τη γραμμη......

υγ1.@dimitris74 οχι τον αδερφο μου δεν τον λενε νικο αλλα γιωργο .......

υγ2..@racer και εγω ακουω αυτον τον ηχο στα ηχεια μου....

υγ3. @basilakis οταν παταω το φως και αμεσως κανω reload κολαει ,οταν κλεινο το φως και κανω reload ειναι μια χαρα........οταν ομως το φως ειναι ανοιχτο ωρα πεφτει το νετ....

υγ4.@naz φθοριου ειναι............

το θεμα ειναι τι μπορω να κανω για αυτο το προβλημα........

Link to comment
Share on other sites

σπιτι εχουμε 2 γραμμες.....η μια ειναι για ολους, η αλλη ειναι στο ονομα του αδερφου μου και εκει ειναι και το νετ....και στον οροφο που ειμαστε η μονη πριζα ειναι στο δωματιο του........ η επομενη ειναι στον κατω οροφο.......

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις την δυνατοτητα δοκιμασε παλι με μια κοινη πυρακτωσεως και πες μας.

οντος με την πυρακτωσεως δεν πεφτει.....:blink::blink:

10000000000000000000000000000 ευχαριστω!!!!!!!!!!:T::T::T:

μπορεις να μου εξηγησεις πωσ γινετε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

θα σας το πω εν καιρο,δεν προλαβαινω τωρα.:magic:

βασικα οι λαμπες φθορισμου λογω του τροπου λειτουργιας τους εκπεμπουν υψισυχνα κυματα τα οποια μεταφερονται ενσυρματα αλλα και ασυρματα.το μοντεμ σου ισως λογω μετριας ποιοτητας μετασχηματισμου της τασης μεταφερει αυτο το θορυβο και εξου ο αποσυγχρονισμος.ισως η λαμπα φθορισμου που χρησιμοποιεις,παλι λογω μετριας ποιοτητας, να παραγει περισσοτερο θορυβο απο οσο προβλεπεται.εν ολιγης ο συνδιασμος αυτων των δυο στις δεδομενες συνθηκες σου προκαλεσε το προβλημα.γενικα οι λαμπες φθορισμου ,περαν των αδιαμφισβητητων πλεονεκτηματων τους σε καταναλωση ,φερουν καποια συμπτωματα εφηβειας που τεινουν να εξαφανιστουν συναρτηση του χρονου.η ποιοτητα τους βεβαια ειναι ενα ανοιχτο θεμα,αφου πλεον το κοστος τους εχει πεσει σε πολυ χαμηλα επιπεδα οποτε αναλογικα εντελως ακολουθει και η ποιοτητα.καλο θα ητο να αποφευγονται οι εντελως ανωνυμες των 3 ευρο...

Link to comment
Share on other sites

νταξει δεν χρειαζοταν να αναφερεις μαρκα.διορθωσε το αν θελεις.

τιποτα ,εδω ειμαστε για οποιοδηποτε κουλο στραβο και αναποδο,be our guests...

*αν εννοεις το siemens cl-110 ειναι ενα παρα πολυ καλο μοντεμ,ισως το καλυτερο σε αυτη τη κατηγορια.σε αντιστοιχο πιο εξειδικευμενο φορουμ μπορεις να διαβασεις πολυ εγκωμιαστικα σχολια για το συγκεκριμενο μοντεμ,μην σε ξεγελαει το μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.