Jump to content



9800gtx...


patrik

Recommended Posts

αυτο που κυριως με ενδιαφερει , ειναι ο χωρος και η σωστη ροη αερα.. μιας και ΔΕΝ προκειται να βαλω υδροψυξη στο συστημα..

το STALKER που λες ειναι αυτο εδω?

Ναι, είναι απλά απίστευτο. ΟΚ, τα έχει τα χρονάκια του, αλλά ο παλιός είναι αλλιώς:banging:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

παιδες ευχαριστω για την βοηθεια.. αυριο θα παω να παρω το STALKER το οποιο αποτι τσεκαρα ειναι οντως ΦΟΒΕΡΟ..

:)

και μια απορια.. στο eshop το ιδιο κουτι σε silver κανει 99 ευρω και σε Black κανει 146 ευρω!!! γιατι τοση διαφορα λογω του χρωματος???!?

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε λυπαμαι τον συνεπιβατη στο μηχανακι μου οταν παμε να το παρουμε :hehe:

ελπιζω μονο να το εχει διαθεσιμο το πλαισιο... :snap:

ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια παιδες.. :fun:

Link to comment
Share on other sites

παιδες ευχαριστω για την βοηθεια.. αυριο θα παω να παρω το STALKER το οποιο αποτι τσεκαρα ειναι οντως ΦΟΒΕΡΟ..
:)

και μια απορια.. στο eshop το ιδιο κουτι σε silver κανει 99 ευρω και σε Black κανει 146 ευρω!!! γιατι τοση διαφορα λογω του χρωματος???!?

Stacker Ονομάζεται φιλε μου το κουτί :dots:

Stalker είναι το γνωστό ρωσικο game :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Tι λες τωρα ρε FAFOULI ! Πως καταλαβες οτι ειναι σκασμενα! Λες να την δω και εγω απο κατω μπας και εχει σκασει τιποτα! Τι ακριβως παρατηρησες!

οπως σου ειπα απο κοντα ειναι σκασμενα εχουν σπασει/σκασει και η γυρο περιοχη ειναι μαυρη αλλα........παιζει :woot:

Link to comment
Share on other sites

Πρωινιατικα με τρελανες χρησιμοιησα καθρεφτακι για να τα δω ! Τελικα μια χαρα τα βρηκα! Το μεσιμερακι για να ειμαι σιγουρος την εβγαλα και την κοιταξα και δεν παρατηρησα κατι παραξενο μια χαρα τα ειδα! Λες fafouli να μην εχει ερθει ακομα η ωρα μου αλλα καπου παρακατω να με περιμενει!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

εβαλα τους τελευταιους drivers της 9800gtx (175.16) και εχω 2 "προβληματακια"

1ον) δεν μου εμφανιζει το nvidia control panel.. το τρεχω αλλα δεν μου εμφανιζει τπτ.. σαν να μη το ετρεξα!

2ον) στο ASUS Smartdoctor δε μου εμφανιζει καθολου τα στοιχεια για το POWER LEVEL MONITORING ...

παιζει να μην εκανα κατι σωστα με τους drivers?

να πω οτι οταν εβαλα την καρτα στο μηχανημα.. εκανα boot και στο καπακι εβαλα τους παραπανω drivers..δεν ασχοληθηκα καν με αυτους που ειχε στο cd..

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

εβαλα τους τελευταιους drivers της 9800gtx (175.16) και εχω 2 "προβληματακια"

1ον) δεν μου εμφανιζει το nvidia control panel.. το τρεχω αλλα δεν μου εμφανιζει τπτ.. σαν να μη το ετρεξα!

παιζει να μην εκανα κατι σωστα με τους drivers?

καμια ιδεα?

λοιπον , για οποιον μπορει να εχει αυτο το προβλημα.. βρηκα μια λυση..

- Παω στο folder που εχω κανει extract τα αρχειο με τους drivers (default:C:\NVIDIA\Win2k\175.16\English)

- Εκει βρισκω το αρχειο nv4_disp.inf ....

- Ανοιγω το αρχειο με το notepad και παω και βρισκω την κατηγορια [nv_ControlPanelSettings]

- Εκει στο τελος της κατηγοριας προσθετω αυτες τις extra γραμμες

HKLM,Software\"NVIDIA Corporation"\Global\NvSvc,"Nvcmd:4,Register",%REG_SZ%,"nvdisps.dll"

HKLM,Software\"NVIDIA Corporation"\Global\NvSvc,"Nvcmd:5,Register",%REG_SZ%,"nvgames.dll"

HKLM,Software\"NVIDIA Corporation"\Global\NvSvc,"Nvcmd:6,Register",%REG_SZ%,"nvmccss.dll"

HKLM,Software\"NVIDIA Corporation"\Global\NvSvc,"Nvcmd:7,Register",%REG_SZ%,"nvmobls.dll"

HKLM,Software\"NVIDIA Corporation"\Global\NvSvc,"Nvcmd:8,Register",%REG_SZ%,"nvvitvs.dll"

HKLM,Software\"NVIDIA Corporation"\Global\NvSvc,"Nvcmd:9,Register",%REG_SZ%,"nvwss.dll"

- Κανω save το αρχειο..

- Κανω uninstall τους drivers της καρτας και μετα τους κανω ξανα install απο το folder που ανεφερα πιο πανω.. μονο που τωρα θα προσθεθουν και οι γραμμες στο registry που βαλαμε πιο πανω..

- Μετα το restart που θα ζητηθει..εχουμε πια NVIDIA CONTROL PANEL! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.