Jump to content



9800gtx...


patrik

Recommended Posts

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply
Και να ενα review στην 9800gtx--->

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.pconline.com.cn%2Fdiy%2Fgraphics%2Freviews%2F0803%2F1243353.html&langpair=zh%7Cen&hl=en&ie=UTF8

edit: αργει λιγακι να φορτωσει :tomato:

το μονο αρνητικο (κατα τη γνωμη μου) ειναι οτι τη συγκρινουν με τη gts(g92) gtx και ultra κ οχι με καμια 3870χ2...

πώς το βλέπετε το review?

μου φαίνεται λίγο περίεργο.

1) είχα διαβάσει κάπου ότι η 8800ultra θα είναι τουλάχιστον ίση

2) μου φαίνεται λογικό το 1 με βάση τη τιμή που ακούγεται ~ 300 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

πώς το βλέπετε το review?

μου φαίνεται λίγο περίεργο.

Σίγουρα δεν είναι η κάρτα που θα αντικαταστησει την GTX μου η οποια φτανει και

με ευκολια ρολογια της Ultra :yawn:

1-2.jpg

1243353_snap0010_thumb.jpg

για αυτους που τους αργει υπαρχει και αμεση πληκτρολογηση : p

και υπ΄οψη αυτα ειναι χωρις ΑΑ και AF δηλ. αν μπουν και αυτα πως θα αντιδράσουν

τα 256/512 της 9800?

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα της υπογραφής o/ced βέβαια , με έχει βγάλει παλικάρι εώς τώρα σε 1920χ1200 εκτός crysis.Αν υποθέσουμε ότι θέλω να αναβαθμίσω σε κάτι για να παίξω crysis αξιοπρεπώς σε αυτήν την ανάλυση ,απο ότι βλέπω το μόνο αξιόλογο step up έιναι και θα είναι για καιρό, η ακριβή gx2. Άρα μάλλον μένω εδώ που είμαι.

Link to comment
Share on other sites

http://www.tweaktown.com/articles/1356/nvidia_geforce_9800_gtx_early_test/index.html

πολύ μούφα τη βλέπω τελικά

βέβαια 300 ευρώ είναι μόνο. τί να περιμένει κανείς?

τσάμπα το όνομα πάει.

για 1600χ1200 τί ψηφίζετε?

8800 GT --------------------τσίμα τσίμα best value/money

8800 GTS 512 ---------------ελάχιστες διαφορές με την απο κάτω

9800 GTX--------------------νέο προιόν (κατανάλωση/ψύκτρα)

3870 X2---------------------φοβάμαι τις ΑΤΙ μετά την 2900ΧΤ, αλλά δείχνει κορυφαία

Link to comment
Share on other sites

Η καρτούλα αναμένεται σύντομα με πρώτη τιμή 259 ευρώ. Άρα δεν βρίσκω λόγο να μην πάει καλά ως αντικαταστάτης της gts 512. Τώρα, οι κάτοχοι 8800 gtx-ultra καλά θα κάνουν μόνο αν πάνε προς Χ2 μεριά, διαφορετικά δεν θα υπάρχει λόγος για αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

οι κάτοχοι 8800 gtx-ultra καλά θα κάνουν μόνο αν πάνε προς Χ2 μεριά, διαφορετικά δεν θα υπάρχει λόγος για αναβαθμιαση...

με τίποτα man.

και αυτοι που το καναν το μετανοιωσαν οικτρα.

Link to comment
Share on other sites

Η καρτούλα αναμένεται σύντομα με πρώτη τιμή 259 ευρώ. Άρα δεν βρίσκω λόγο να μην πάει καλά ως αντικαταστάτης της gts 512. Τώρα, οι κάτοχοι 8800 gtx-ultra καλά θα κάνουν μόνο αν πάνε προς Χ2 μεριά, διαφορετικά δεν θα υπάρχει λόγος για αναβαθμιαση...

μιλάμε για τις OCUK τύπου κάρτες?

καμιά asus bfg evga να υπολογίζω 280?

μάλλον συμφέρει τελικά εάν υπολογίσουμε ότι τα νούμερα θα ανέβουν με νέους οδηγούς

αυτό που με χάλασε είναι το θορυβώδες ανεμιστήρι στο τελευταίο review

Link to comment
Share on other sites

Η καρτούλα αναμένεται σύντομα με πρώτη τιμή 259 ευρώ. Άρα δεν βρίσκω λόγο να μην πάει καλά ως αντικαταστάτης της gts 512. Τώρα, οι κάτοχοι 8800 gtx-ultra καλά θα κάνουν μόνο αν πάνε προς Χ2 μεριά, διαφορετικά δεν θα υπάρχει λόγος για αναβάθμιση...
με τίποτα man.

και αυτοι που το καναν το μετανοιωσαν οικτρα.

Θα συμφωνήσω με τον Dem... και να προσθέσω το κλασικο μου σχόλιο.... οτι αν δεν βγει νέο βαρβάτο game η οποιαδήποτε αναβάθμιση δεν αξίζει αν ηδη καλύπτεσαι... εκτος βέβαια αν μιλάμε για απλη βαρεμάρα του κατοχου για το hardware του, ενδιαφέρον για μπέντσια ή για την κάλυψη καταναλωτικων τάσεων....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.