Jump to content



rma eshop 2


amartolos

Recommended Posts

δυστηχως χθες το βραδυ αυτα που ελεγε ο χρηστης taz εδω http://www.thelab.gr/showthread.php?t=39297&page=6 περι eshop επιβεβαιωθηκαν

η καρτα παραδωσε πνευμα οριστικα, μετα απο 7-8 μηνες προβληματικης λειτουργιας, αν και το service του e-shop με διαβεβαιωσε οτι η καρτα δεν ειχε προβλημα και οτι τα προβληματα υπερθερμανσης που παρουσιαζε μαλλον οφειλονταν στο δικο μου pc ... μετανιωσα που τους εδωσα τοσα λεφτα στο παρελθον (megaworks, ψηφιακες , καρτες ηχου, εικονας, αναλωσιμα κτλ) αλλα και απο την αλλη χαιρομαι που δεν προκειται να παρουνε αλλα, χιλιες φορες Πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την κάρτα που είχες από το 2005 και τους είχες στείλει για να φτιάξουν τα προβλήματα υπερθέρμανσης που παρουσίαζε;;;;;

Δεν στην είχαν φτιάξει τότε;;;;

Συνέχιζε να έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης ;;;;

Link to comment
Share on other sites

για καμια 10αρια μερες επαιζε κανονικα ,, μετα αρχισε παλι τα προβληματα , πρασινες οθονες και restart μετα απο 1-2 ωρες gaming, το τελευταιο τριμηνο δουλευε μονο σε περιβαλλον windows για παιχνιδια ουτε λογος

Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση ανανεώνεται για την κάρτα από την ημερομηνία αντικατάστασης.

τσάμπα αγχώνεσαι

δεν είναι στάνταρ αυτό

μπορεί να αναγράφει διαφορετικά η πολιτική εγγύησης του προϊόντος

Link to comment
Share on other sites

η εγγύηση ανανεώνεται για την κάρτα από την ημερομηνία αντικατάστασης.

τσάμπα αγχώνεσαι

δεν μου την αντικατεστησαν την 1η φορα , απλα μου ειπανε οτι δεν ειχε τιποτα, τωρα ομως που δεν μπορεις καν να δεις την επιφανεια εργασιας να δω τι θα πουνε

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως χθες το βραδυ αυτα που ελεγε ο χρηστης taz εδω http://www.thelab.gr/showthread.php?t=39297&page=6 περι eshop επιβεβαιωθηκαν

η καρτα παραδωσε πνευμα οριστικα, μετα απο 7-8 μηνες προβληματικης λειτουργιας, αν και το service του e-shop με διαβεβαιωσε οτι η καρτα δεν ειχε προβλημα και οτι τα προβληματα υπερθερμανσης που παρουσιαζε μαλλον οφειλονταν στο δικο μου pc ... μετανιωσα που τους εδωσα τοσα λεφτα στο παρελθον (megaworks, ψηφιακες , καρτες ηχου, εικονας, αναλωσιμα κτλ) αλλα και απο την αλλη χαιρομαι που δεν προκειται να παρουνε αλλα, χιλιες φορες Πλαισιο

Φιλε καλη τυχη το μονο που μπωρο να σου ευχηθω. Και το λεω γιατι πολυ απλα ειχα παει για rma z-5500 που τα εχει ενα μηνα. Και τα κρατησαν 40 μερες. Μου ειχαν πει οτι θα κανουν 2 βδομαδες. Να φαντασεις τους ζηταγα να μου δωσουν το τηλεφωνο της αντιπροσοπειας και μου λεγαν οτι ειναι απορρητο. Φαντασου τι κανουν οι τυπαδες. Και να ακουσεις και το αποκορυφομα. Τα ηχεια καταφερα και τα πηρα με παρεμβαση του δικηγορου μου. Σου λεω με το που ακουσαν για αγωγη τα ηχεια ηρθαν μεσα σε μια μερα τοσο ξεφτυλες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και τα ίδια... και δεν λέμε να βάλουμε μυαλό. Τα διάβαζα και εγώ στο thelab (και όχι μόνο) αλλά άμα δεν την πατήσεις ο ίδιος δεν καταλαβαίνεις μου φαίνετε. Έπειτα από μια τραγική εμπειρία RMA (σε RAM που έκαψε μια maximus formula) που δεν θέλω καν να την αναφέρω γιατί είναι γνωστή η πολιτική του ακατανόμαστου μαγαζιού θέλω να φωνάξω δυνατά: ΜΗΝ ΨΩΝΙΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ESHOOOOP!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι στάνταρ αυτό

μπορεί να αναγράφει διαφορετικά η πολιτική εγγύησης του προϊόντος

νόμιζα πως ο νόμος είναι πάνω από τα αναγραφόμενα...

Α ναι.. είναι όντως..

το ξανασυζητήσαμε και ισχύει, όποιος το διεκδικεί δικαιώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω μάθει το κόλπο με τον "Κίτρινο Πυρετό", όταν θέλω να στείλω κάτι για RMA, το πάω ο ίδιος στο Μενίδι (κεντρικά) κι ας μένω Νέα Σμύρνη και από την επόμενη κιόλας μέρα τους αρχίζω στα τηλέφωνα (πρωί-μεσημέρι), αν περάσουν 4 μέρες και δεν έχουν κάνει έλεγχο ακόμα στέλνω το σωστό e-mail που απειλεί με καταγγελία στην Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και ως δια μαγείας την επόμενη ημέρα όλα εχουν γίνει... Έλεγχος-Έγκριση για αντικατάσταση κλπ κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.