Jump to content



Driveme killer


n1ck0s

Recommended Posts

Ρε παιδιά, τι το καινούριο είναι αυτό...? Το GoogleMaps έχουν πάρει και το έχουν ενσωματώσει... Αμφιβάλω αν υπάρχει δική τους πληροφορία μέσα. Το χρησιμοποιούμε στην εταιρία. Καλό, αλλά ακόμα πολλά προβλήματα με τα Ελληνικά. Φυσικά το βελτιώνουν συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι το καινούριο είναι αυτό...? Το GoogleMaps έχουν πάρει και το έχουν ενσωματώσει... Αμφιβάλω αν υπάρχει δική τους πληροφορία μέσα. Το χρησιμοποιούμε στην εταιρία. Καλό, αλλά ακόμα πολλά προβλήματα με τα Ελληνικά. Φυσικά το βελτιώνουν συνέχεια.

ε δεν είπε το παιδί ότι είναι καινούργιο, απλά ότι είναι πιο καλό από το driveme ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ταχύτατο (καμία σχέση με το παλαιολιθικό driveme.gr), και σε αντίθεση με το google maps σου βρίσκει οδό και περιοχή με ελληνικούς χαρακτήρες (δεν έχω καταφέρει να γράψω "Πόντου" στο gmaps Και να με πάει), ενώ λειτουργεί σε πάρα πολλές πόλεις..

Τι ακριβώς σε χαλάει; Υπήρχε κάτι άλλο καλύτερο, οπότε δεν κάνει τη διαφορά αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σε χαλάει; Υπήρχε κάτι άλλο καλύτερο, οπότε δεν κάνει τη διαφορά αυτό;

Δε με χαλάει τίποτα :) Απλά είπα ότι δεν έχουν κάνει κάτι ιδιαίτερο, είναι απλά ένα interface για το Google Maps.

Καλύτερο δεν ξέρω αν υπάρχει, αλλά αυτό έχει προβλήματα αρκετά ακόμα. Σίγουρα θα λυθούν (από τη Google...) και σίγουρα θα ξεπεράσει το όποιο driveme.

Όσο για την Πόντου, τη βρήκα αμέσως και στα δύο. Γιατί δεν τη βρίσκεις εσύ?

[off topic]τα είχα με μια κοπέλα που έμενε Πόντου (Πεύκη) παλιά :p[/off topic]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι το καινούριο είναι αυτό...? Το GoogleMaps έχουν πάρει και το έχουν ενσωματώσει... Αμφιβάλω αν υπάρχει δική τους πληροφορία μέσα. Το χρησιμοποιούμε στην εταιρία. Καλό, αλλά ακόμα πολλά προβλήματα με τα Ελληνικά. Φυσικά το βελτιώνουν συνέχεια.

Δεν έχει καμμιά τρελή τεχνογνωσία, ένα mashup είναι βασισμένο στο API των Google Maps. Αλλά ακόμη και έτσι είναι πολύ πιο χρηστικό από το driveme που με (μας) είχε κουράσει.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την Πόντου, τη βρήκα αμέσως και στα δύο. Γιατί δεν τη βρίσκεις εσύ?

[off topic]τα είχα με μια κοπέλα που έμενε Πόντου (Πεύκη) παλιά :p[/off topic]

Eννοεί ότι ενώ το Google Maps έχει το ίδιο αναζήτηση για οδό, δεν τα πάει καλά με τα ελληνικά ονόματα. Δεν αναφέρεται στο ploigos.gr.

Link to comment
Share on other sites

Δε με χαλάει τίποτα :) Απλά είπα ότι δεν έχουν κάνει κάτι ιδιαίτερο, είναι απλά ένα interface για το Google Maps.

Καλύτερο δεν ξέρω αν υπάρχει, αλλά αυτό έχει προβλήματα αρκετά ακόμα. Σίγουρα θα λυθούν (από τη Google...) και σίγουρα θα ξεπεράσει το όποιο driveme.

Ως τέτοιο παρουσιάστηκε (τουλάστιχον έτσι το εξέλαβα εγώ)

Όσο για την Πόντου, τη βρήκα αμέσως και στα δύο. Γιατί δεν τη βρίσκεις εσύ?

έλα ντε :p Στον πλοηγό βρίσκω κι εγώ τα πάντα. Στο google maps έχω ένα πρόβλημα

mapsbq7.th.jpg

[off topic]τα είχα με μια κοπέλα που έμενε Πόντου (Πεύκη) παλιά :p[/off topic]

Με γειτονοπούλα (μου), είχες μπλέξει? :p Μήπως απέναντι από το σπίτι/πολυκατοικία της είχε και κανένα μεγάλο οικόπεδο? :p

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εφόσον είναι beta δουλεύει μόνο για Αθήνα.

Για μας τους εκτός Αττικής είναι μάλλον αδιάφορο

το μόνο πρόβλημα είναι ότι διαδρομή Καλαμαριά - Διαβατά με πάει από κέντρο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.