Jump to content



διαγραφη απο το forum


kom

Recommended Posts

οποιος ειναι αρμοδιος ωστε να μπορει να διαγραψει ενα μελος απο το forum παρακαλω να διαγραψει το account μου

η αστυνομευση απο μερικους admin/mod και δεν ξερω και εγω τι αλλες ειδικοτητες εχετε ορισει δεν αρμοζει στις αποψεις/ιδεολογιες μου και πιστευω δεν ειμαι ο μονος

οταν φευγαμε απο το pctech για να στηριξουμε την προσπαθεια του thelab μαλλον αυτο δεν εκτιμηθηκε

συγνωμη που το λεω αλλα πιστευω οτι ετσι οπως το πατε σε λιγο καιρο θα μεινουν πολυ λιγα ατομα εδω μεσα τουλαχιστον ενεργα

ευχαριστω για το χρονο σας.

Παυλος

@ jpavly να ξερεις οτι δεν μου ελλειψε καθολου το φορουμ αυτη την μια εβδομαδα που με μπαναρες αντιθετως μαλιστα με την πραξη σου με εκανες να το βαρεθω ακομα περισσοτερο :T:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σχολιασω τα λεγομενα του kom αλλα περνοντας αφορμη αυτο το thread θα ηθελα να πω οτι πιστευω οτι γινονται καποιες βεβιασμενες κινησεις με την παραμικρη αφορμη χωρις να ειπαρχει ιδετερος λογος.

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφές δεν γίνονται όποιος δεν θέλει δεν ξαναμπαίνει. Ποιος ο λόγος για thread? Σε πμ δεν σου κάνει;

Δεν κρατάμε κανένα με το ζόρι και μας συγχωρείτε που κλείνουμε θέματα για cracks ε;

@Eaglenik: όλοι κάνουμε λάθη, εδώ είμαστε και τα συζητάμε.

Και by the way, το ban δεν το έριξα εγώ, σε λάθος άτομο απευθύνεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν μου κανει το πμ για να δει ο κοσμος ποιος εκανε λαθος και ποιος οχι

και για τι crack και σαχλαμαρες αναφερεσαι δεν μπορω να καταλαβω

εκανα εγω αναφορα σε crack η σε site η εδωσα Links με "παρανομο" λογισμικο η ζητησα να μου δωσει καποιος crack/patch οτιδηποτε ; φυσικα και οχι παρα μονο οταν με ρωτησε ο Athens2004 αλλα και παλι αυτο δεν σε δικαιολογει στο να με μπαναρεις και αλλοι εχουν γραψει παρομοια ποστ χωρις κανενα αντικρισμα μη με κανεις να ψαχνω

ξερω και εχω διαβασει πολυ καλα τους κανονες του forum και οχι μονο του thelab αλλα και αλλων τεχνολογικων forum που ειμαι registered user

"@Eaglenik: όλοι κάνουμε λάθη, εδώ είμαστε και τα συζητάμε."

το κακο ειναι οτι δεν το συζητατε

Link to comment
Share on other sites

+1 στον jpavly. Αν ήθελες να διαγραφείς είτε θα το ζητούσες με ένα π.μ είτε απλά δεν θα ξαναέμπαινες εδώ μέσα.

Αυτά τα θέματα προς εντυπωσιασμό και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο ποτέ δεν τα κατάλαβα. Αν μη τι άλλο δείχνουν ανωριμότητα για να μην πω τίποτα χειρότερο.

Στο καλό και με τη νίκη!

Link to comment
Share on other sites

dubber γνωριζεις τι εχει γινει ; μαλλον οχι διαβασε πρωτα και μετα ξαναποσταρε και μη πεταγεσε ετσι απλα για να πεις κατι

οσο για το πμ το ξαναλεω θελω να δει ο κοσμος γιατι θελω να διαγραφω απο το φορουμ και να κρινει αν ηταν σωστη η συμπεριφορα του jpavly

εντυπωσιασμος μα καλα ειμαστε σοβαροι ; να εντυπωσιασω ποιον ;

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν μου κανει το πμ για να δει ο κοσμος ποιος εκανε λαθος και ποιος οχι

και για τι crack και σαχλαμαρες αναφερεσαι δεν μπορω να καταλαβω

εκανα εγω αναφορα σε crack η σε site η εδωσα Links με "παρανομο" λογισμικο η ζητησα να μου δωσει καποιος crack/patch οτιδηποτε ; φυσικα και οχι παρα μονο οταν με ρωτησε ο Athens2004 αλλα και παλι αυτο δεν σε δικαιολογει στο να με μπαναρεις και αλλοι εχουν γραψει παρομοια ποστ χωρις κανενα αντικρισμα μη με κανεις να ψαχνω

ξερω και εχω διαβασει πολυ καλα τους κανονες του forum και οχι μονο του thelab αλλα και αλλων τεχνολογικων forum που ειμαι registered user

"@Eaglenik: όλοι κάνουμε λάθη, εδώ είμαστε και τα συζητάμε."

το κακο ειναι οτι δεν το συζητατε

Εάν κάποιο μέλος αντιμετωπίζει πρόβλημα με κάποιο άλλο μέρος του forum τότε θα πρέπει να ενημερώσει με προσωπικό μήνυμα τους Administrators/Moderators. Το TheLab.gr δεν αποτελεί χώρο για την γέννηση και εκτόνωση αντιπαραθέσεων οι οποίες προκαλούν προβλήματα στην ομαλή λειτουργία της ηλεκτρονικής κοινότητας.

Αυτό μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ντορος χωρις ουσια θα ελεγα εγω! Και εγω μελος του παλιου pc tech ειμαι και απολυτα ευχαριστημενος με το the lab!

Oσο για την αντιπαραθεση μεταξυ μελων καλλιτερα να ενημερωνονται οι moderators για να επεμβαινουν και να βαζουν τα πραγματα σε ταξη! Γιατι εαν ο καθενας απανταει θα γινει ΚΟΛΑΣΗ!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ΔΕΝ το βλέπω κακό αυτό που έκανε ο kom με το παρόν thread.

Απλά ήθελε να εκφράσει δημόσια την δυσαρέσκιά του...

Διάβασα όλο το thread του που έγινε locked και ban ο ίδιος και έχω να πω το εξής:

Ο άνθρωπος βοήθεια ζήτησε για άσχετο πράγμα από crack και τέτοια, καλός κλειδώθηκε γιατί κατά καιρούς έχω δει παρόμοια thread που καταλήγουνε σε παράνομες σελίδες...

Αλλά το ban ΔΕΝ χρειαζότανε, εκτός και αν έκανε spam threads, κάτι που δεν βρήκα, γιατί με αυτή την λογική το thread αυτο:

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=39867

Που μιλάει, βήμα βήμα πως να "κλέψουμε" του γείτονα την σύνδεση στο internet (και το κάθε 15 χρονο κάθετε και μου κάνει brute attack στο router μου) και από την στιγμή που έχει βγει η ΕΕΤΤ και έχει ανακοινώσει ότι είναι ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ τέτοιες ενέργειες και θα διώκονται ποινικά, τί θα έπρεπε να υποστούνε οι χρήστες μου συμμετέχουνε μέσα;;;;

Θα έπρεπε το forum να κοινοποιήσει τα στοιχεία τους σε εισαγγελέα;

Προσωπικά αποφεύγω να απαντάω σε τέτοια thread με crack και "κολπάκια"! Προτειμώ να φάω ώρες μόνος να το ψάξω κάτι και να το βρώ, παρά να παρεξηγούμε με τους mod του κάθε forum.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά ακούω τελευταία θα προσπαθήσω να εξηγήσω μερικά πράγματα.

Προφανώς δεν είμαστε τέλοιοι, προφανώς κάνουμε λάθη όπως προφανώς κάνετε κι εσείς (εμείς - η διοικητική ομάδα, εσείς τα μέλη). Προφανώς θα πρέπει να καταλάβετε ότι αυτό το site τρέχει από το κέφι μερικών ανθρώπων και την αγάπη του κόσμου. Όμως όσο το site γιγαντώνεται και μπαίνει και το κάθε καρυδιάς καρύδι, περιμένουμε πρώτα από όλα τα παλαιότερα μέλη να τους "δείξουν" πώς πρέπει να είναι η συμπεριφορά στο forum. Φυσικά και θέλουμε να είμαστε "αυστηροί" αν θέλουμε να κρατήσουμε το επίπεδο. Αλλά μας ξεφεύγουν πράγματα, άλλοτε υπερβάλλουμε, άλλοτε αδικούμε κι άλλοτε έχουμε δίκιο. Αν νομίζεις ότι σε αδικήσαμε καλώς, κάποιος (σωστά) θεώρησε όμως ότι αυτή η κουβέντα που γινόταν δεν είχε νόημα ύπαρξης (

το tiberium wars ειναι αυθεντικο το expansion οχι
).

Επειδή το θέμα θα το κλείσω τώρα και θα το μεταφέρω, αν θέλεις να το συζητήσουμε παραπέρα μπορούμε και με πμ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν θέλετε να καταλάβετε μερικοί είναι ότι αν έχετε πρόβλημα με κάποιον ζητάται την παρέμβαση κάποιου από την ΔΟ.

Αν νομίζετε ότι σας αδίκησε κάποιος mod τότε απευθύνεστε σε κάποιον Admin. Οι Mods και ο "ρόλος" τους δεν είναι στερεωμένος με τσιμέντο. Αν κάπου νομίζετε ότι έκαναν λάθος ζητάται την εξέταση του προβλήματος και της συμπεριφοράς του εκάστοτε mod από τους ιδιοκτήτες του φόρουμ.

Αν οι Admin θεωρούν ότι καλώς έπραξε ο mod, τότε ισχύει μάλλον το ρητό "Ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε" από την πλευρά του παραπονούμενου χρήστη.

Τώρα σχετικά με τα θρεντ..."Σβήστε με δεν αντέχω άλλο...εγώ έφυγα από το PCtech γιατί μου τάξατε σταφύλια χωρίς κουκούτσι....." εντάξει...καταλαβαίνει κανείς ότι είναι αστεία.

Τρόποι αντιμετώπισης υπάρχουν για όλα. Στο χέρι σας είναι να τους χρησιμοποιήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.