Jump to content



Royalmail και ελλαδα


thrasher

Recommended Posts

Για σας παιδες!

Πριν μια 9 μερες παραγγειλα κατι απο ebay και ο τυπος μου ειπε οτι θα το στειλει με royal mail-international signed for.

Moυ ειπε οτι θα το εχω σε 5 μερες αλλα δεν εχει ερθει ακομα.Αναρωτιεμαι μηπως ηρθε το κουριερ αλλα ελλειπα.Θα αφηνα σημειωση ομως,σωστα?Τελοςπαντων,ξερεται με πια ελληνικη εταιρια συνεργαζεται η royalmail στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε!

Μαλλον στο σπιτι θα το φερουν επειδη ο τυπος το εστειλε με international signed for,δηλαδη χρειαζεται και υπογραφη.

Υπαρχει περιπτωση να με παρουν τηλεφωνω για το ποτε θα φερουν το δεμα ή πολλα ζηταω?

Link to comment
Share on other sites

τηλ δεν θα παρουν........μην τα θες και ολα δικα σου :p

αν ερθει με το πορτα πορτα (που ειναι σαν courier) αν δεν σε βρουν θα αφησουν χαρτι

αλλα εγω πιστευω οτι θα το παραλαβης σαν συστημενο δηλαδη χαρτακι......και θα πρεπει να πας

στο γραφειο με την ταυτοτητα σου να το παραλαβης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ζητησα απο τον τυπα τον κωδικο της αποστολης και τον εβαλα στο σαιτ της ελτα - πορτα-πορτα - και μου εβγαλε το εξης:

39999760yb5.th.jpg

Λετε να τους παρω κανα τηλεφωνακι?Αμα τους δωσω τον κωδικο θα με ενημερωσουν,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα παρε ενα τηλ δωσε τα στοιχεια και θα σου πουν ακριβως

τωρα μπορει να ηρθαν και να μην.........αφου δεν ησουν εκει

αλλα οσες φορες εμενα δεν με βρηκαν σπιτι αφησαν χαρτακι οτι περασαν

και μπλα μπλα μπλα μπλα επρνα τηλ και η περναγα εγω και το τσιμπαγα

η το εφερναν αυτοι οταν μπορουσαν παλι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηρα τηλεφωνο στις ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ και μου εδωσαν το τηλεφωνο του καταστημα τους στο Νεο Κοσμο.Εκει μου ειπαν οτι το δεμα δεν εχει ερθει στο καταστημα τους.Μετα πηρα τα κανονικα ΕΛΤΑ και μου ειπαν οτι το δεμα βρισκεται στο κεντρο διαλογης της αθηνας,δηλαδη οτι μου εβγαλε και στο σαιτ οταν εβαλα τον κωδικο αποστολης.Ρε παιδια ειναι λογικο το δεμα να βρισκεται απο τις 14/04 στο κεντρο διαλογης και να μην εχει ερθει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα ειχα παραγγειλει κατι απο Ταυλανδη(δηλομενο ως gift για να μην μεινει στο τελωνιο)και μου ηρθε μεσα σε τρις μερουλες απο την ημερομηνια που το εστειλε ο αποστολεας.Το ειχε στειλει με EMS International.Γι'αυτο τωρα ειμαι τοσο απογοητευμενος......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξαναπηρα τηλεφωνο σημερα.Ακομα στο κεντρο διαλογης ειναι.

Δηλαδη ΕΛΕΟΣ!!!

Ουτε απο Αμερικη να το παραγγελνα!

10 ολοκληρες μερες τι κανει το δεμα στο κεντρο διαλογης?Διαλογιζεται???

Ημαρτον!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή έχω παραλάβει περίπου 80 με 100 δέματα απο εξωτερικό, απο e-bay, ένα έχω να σου πω, άγνωσται αι βουλαί των ελτα.

Έχω παραλάβει απο hong kong πιο γρήγορα απ οτι απο UK.

Απο Αυσταλία σε 2 βδομάδες, Αμερική 2-3 βδομάδες και Κίνα 7-8 μέρες :)

Είναι πως θα κάτσει.

Το καλό είναι οτι παραλάμβανα πάντα. Ποτέ δεν χάθηκε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή έχω παραλάβει περίπου 80 με 100 δέματα απο εξωτερικό, απο e-bay, ένα έχω να σου πω, άγνωσται αι βουλαί των ελτα.

Έχω παραλάβει απο hong kong πιο γρήγορα απ οτι απο UK.

Απο Αυσταλία σε 2 βδομάδες, Αμερική 2-3 βδομάδες και Κίνα 7-8 μέρες :)

Είναι πως θα κάτσει.

Το καλό είναι οτι παραλάμβανα πάντα. Ποτέ δεν χάθηκε κάτι.

αυτο πες το ξανα........την περασμενη εβδομαδα εκανα κατι παραγγελιες μια απο Σιγκαπουρη

μια απο Ιαπωνια μια απο Αμερικη

απο Ιαπωνια ηρθε σε 3 μερες

απο Σιγπαπουρη 2 μερες (βεβαια ηταν εξπρες UPS)

και απο US σε 9 μερες με το σαβ/κο μεσα

το ποιο πολυ ηταν απο Γερμανια εκαναν κατι μνημες να ερθουν 30-35 μερες ακριβως εχω ξεχασει

Link to comment
Share on other sites

Ακομα περιμενω........................

Δηλαδη οι ανθρωποι πρεπει να ειναι τελειως αχρηστοι.Περνω καθε μερα τηλεφωνο στα ελτα και μου λενε το ιδιο πραγμα,οτι το δεμα εχει φυγει απο το κεντρο διαλογης και οτι εχει σταλει στο ελτα της περιοχης μου.Περνω στο ελτα της περιοχης μου και μου λενε οτι δεν εχουν παραλαβει το δεμα.Ειδοποιηση δεν εχει ερθει,ουτε courier.Περιμενω 20 μερες.Δηλαδη το δεμα χαθηκε?

Ενα πραγμα εχω να πω:

****μενες ελληνικες δημοσιες υπηρεσιες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει απλό πακέτο απο Hong Kong σε 3(!!!!) μέρες και ems έχει τύχει να μου κάνει 8(εργάσιμες) μέρες.

Κάτι συστημένα ακόμα τα περιμένω...Κάνε υπομονή φίλε, μερικά αργούν πααααααρα πολύ, να μην αναφερθώ στο επιεικώς απαράδεκτο tracking, πολλά δέματα πρώτα τα παραλαμβάνει ο αγοραστής και μετά βγάζει την πληροφορία στο tracking.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα περιμενω........................

Δηλαδη οι ανθρωποι πρεπει να ειναι τελειως αχρηστοι.Περνω καθε μερα τηλεφωνο στα ελτα και μου λενε το ιδιο πραγμα,οτι το δεμα εχει φυγει απο το κεντρο διαλογης και οτι εχει σταλει στο ελτα της περιοχης μου.Περνω στο ελτα της περιοχης μου και μου λενε οτι δεν εχουν παραλαβει το δεμα.Ειδοποιηση δεν εχει ερθει,ουτε courier.Περιμενω 20 μερες.Δηλαδη το δεμα χαθηκε?

Ενα πραγμα εχω να πω:

****μενες ελληνικες δημοσιες υπηρεσιες.

για περνα απο το ταχυδρομικο γραφειο της περιοχης σου καμια φορα

απο το τηλφ δεν θα βρεις ακρη ........οντως ειναι πολλες ημερες

Link to comment
Share on other sites

Ακομα περιμενω........................

Δηλαδη οι ανθρωποι πρεπει να ειναι τελειως αχρηστοι.Περνω καθε μερα τηλεφωνο στα ελτα και μου λενε το ιδιο πραγμα,οτι το δεμα εχει φυγει απο το κεντρο διαλογης και οτι εχει σταλει στο ελτα της περιοχης μου.Περνω στο ελτα της περιοχης μου και μου λενε οτι δεν εχουν παραλαβει το δεμα.Ειδοποιηση δεν εχει ερθει,ουτε courier.Περιμενω 20 μερες.Δηλαδη το δεμα χαθηκε?

Ενα πραγμα εχω να πω:

****μενες ελληνικες δημοσιες υπηρεσιες.

Δεν ειναι και παρα πολλες μερες για ΕΛΤΑ.

Σκεψου οτι ειχαμε.. κι εχουμε γιορτες/αργιες ακομα. Πιστευω απο Δευτερα-Τριτη, θα σου ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.