Jump to content



αγορα νεας vga. 9600gt η 3870?


cabdik

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

και γω εχω μπερδευτει με την 3870 όσο δεν πάει. μου έχουν έρθει όλα τα parts για να στήσω το νέο μου σύστημα και κόλλησα στην κάρτα. μου ήρθε βέβαια κατά λάθος η sipphire με το single slot όμως διάβασα ότι είναι πιο θορυβώδης και θέλω να την επιστρέψω. για την His διάβασα καλά λόγια αλλά είναι πολύ πιο ακριβή ή δεν υπάρχει διαθέσιμη. επίσης για την asus σε όλα τα review που διάβασα είναι με το dual αλλά και αυτή φαίνεται να έχει αλλάξει σε single!!

καμιά ιδέα?? μήπως να κρατήσω τη sipphire να τελειώνω??

Link to comment
Share on other sites

είναι μια άποψη και αυτό, αλλά μάλλον σκέφτηκα τον επόμενο που θα την πάρει:bigsmile:

βασικά δεν ψήνομαι να την κρατήσω γιατί εκτός των σχολίων που έχω διαβάσει περί θορύβου, προτιμώ ένα σύστημα ψύξης που να βγάζει τον αέρα έξω από το το κουτί. το έχω συνηθίσει έτσι με την τωρινή μου αρχαία κάρτα και πιστεύω ότι είναι καλύτερο.

το μεγάλο λάθος ήταν που δεν χτύπησα της HIS από το eshop στα 150€ (μπορεί και να είχαν κατα λάθος τέτοια τιμή, γιατί η αντίστοιχη στο msystems έχει 208). τώρα δεν υπάρχει απόθεμα και ούτε ενημέρωση για το πότε θα ξαναέρθει...

Link to comment
Share on other sites

psybill, την ειχα δει κι εγω αυτην την καρτα της HIS που λες. μου αρεσε αλλα δεν την προλαβα. την μια μερα την ειδα, την επομενη ειχε εξαφανιστει.

atiman, αν ειναι για κανα μηνα, μπορω να κανω κι εγω υπομονη, που θελω νεα καρτα. ομως μην παει απο φθινοπωρο και βαλε....!

Link to comment
Share on other sites

Με το ενα slot και custom cooler απο τις εταιριες ειναι κλασης καλυτερο απο το διπλο.... Το δοκιμασα γιαυτο το λεω... Εχω και τα δυο.
Και εγώ το single slot έχω. Πιστεύω καλύτερο είναι...μόνο που όλες οι 3870 είναι κάτι μακρινάρια να "με το συμπαθειο" :p

sigle slot δεν θα ξαναβαλω ποτε στο συστημα μου. Σε ικρες καρτες οπως η 3850, οκ αλλα ΟΛΕΣ οι μεγαλυτερες ΠΡΕΠΕΙ να εχουν dual μονο και μονο για την στηριξη.

απο τις υλοποιησεις της 3870 ποιες ειναι ποιο καλες? sapphire, asus, gecube..?

Μακρια απο Asus. Εγω θα επαιρνα Sapphire.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εμένα και η 3870 πολύ μου πέφτει, δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. απλά τώρα που αποφάσισα να αναβαθμιστώ λίγο και οι τιμές δεν είναι ιδιαίτερα ψηλά έκανα μια μικρή υπερβολή για τα δεδομένα μου.

τεσπά, το msystems μου έκανε μια μικρή έκπτωση στην HIS λόγω του λάθους με την sipphire, την παράγγειλα και τέλος.

@cabdik

το πρωί που έψαχνα λίγο στο net κατάλαβα ότι και η HIS έχει δυο εκδόσεις. το eshop μάλλον είχε την απλή και γι αυτό η τιμή της ήταν σημαντικά χαμηλότερη, ενώ το Msystems έχει την turbo που ειναι χρονισμένη παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

τι πρεπει να προσεξω κατα την αλλαγη της καρτας απο NV σε ΑΤΙ? απεγκαθιστω drivers nvidia- επανεκκινηση-αντικατασταση καρτας και εγκατασταση νεων drivers? αυτη ειναι η σειρα? η πρεπει να κανω και κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.