Jump to content



Q6600 H Q6700 ?? Και σε O/c...


ProPitsiriko$

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Τον παρηγγειλα τον 6700..νταξει φιλε junior-21- τωρα με την Zalman δεν πιστευω να εχω προβλημα στις θερμοκρασιες σε ενα λογικο o/c μεχρι 3,2-3,3G..παραπανω δεν πιστευω να την παλεψει το 680i..;)

Πιστευω παντως οτι τωρα ειναι πολυ συμφερουσα αγορα οπως κ ο Q6600..για κατοχους 680i..απο την στιγμη που ειναι οι μονοι quad που υποστηριζει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Παιδια.....Θα ηθελα να μου πειτε σας παρακαλω πολυ ποσο μεγαλυτερες θερμοκρασιες εχει ο Q6700 απο τον Q6600 και σε ποια Ghz και με τι ψυκτρες ειχατε αυτα τα temp...

Σας ευχαριστω προκαταβολικα..:jump1:

Θα ηθελα να μαθω διοτι εχω μια Scythe Ninja Plus Rev B οποτε να ξερω ποσο θα εχω πανω κατο με εναν Q6700

Link to comment
Share on other sites

+10 βαθμούς πάνω. Πολύ θερμός, τουλαχιστον το κομμάτι μου....

Σε ολα τα mhz +10 πανω θερμοκρασιες ? ΜΕ τι ψυκτρα εισαι ?

Δηλαδη πιστευεις πως θα πρεπει να παρω τον Q6600 εαν φοραω την scythe μου...σωστα?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Με νερό είμαι. Πάνω από τα 3,6 σου λέω γιαυτές τις θερμοκρασίες. Γενικώς,μην νομίζει κανείς ότι επειδή πολλοί 6600 παίζουν 400Χ9=3600 ότι ο 6700 θα παίξει 400Χ10=4000. Σε τέτοια νούμερα, οι θερμοκρασίες δεν παλεύονται...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με νερό παλεύεται εύκολα σε θερμοκρασίες. Πάρε Q6600 και θα είσαι κομπλέ. Άκου με σου λέω,και τους 2 cpu έχω,είναι ζόρικος ο Q6700 ;)

Οκ φιλε....αφου το λες εσυ.....και αλλοι τοσοι φυσικα απο το lab και απο αλλα forum θα τον προτιμησω....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα τον q6700..τωρα εχω 37 idle..ενω στο Prime95(4 thread) που ετρεξα πανω απο 48 βαθμους δεν ειδα.. πιστευω οι θερμοκρασιες ειναι λογικες..(η οχι?)stock ρολογια βεβαια..θα τον αφησω καμια εβδομαδα να τον στρωσω κ μετα θα το κλοκαρω..:)

Link to comment
Share on other sites

Ο Q6700 είναι πιο κρύος από τον Q6600 σε ίδιες συχνότητες και ανεβαίνει καλύτερα.

Κατά τη γνώμη μου εξαναγκάστηκε η Intel να κατεβάσει τόσο πολύ την τιμή του, μόνο και μόνο για να χτυπήσει τους Phenom 9850 black edition.

Είναι μεγάλη ευκαιρία ο Q6700 στην τιμή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω ποιον απο τους 2 να παρω...κανενα συγκριτικο ωρε παιδια..:help:

Που στιριζετε τις αποψεις σας ? :computer:

Πω πω..το εχω χασει με αυτους τους 2

Τελικα ποιος ειναι πιο δροσερος....:(

Για μια Scythe Ninja...με push and pull ανεμιστηρες...

Ειδα και αυτο και σκαλωσα...

http://www.houseofhelp.com/forums/showthread.php?t=68734

Link to comment
Share on other sites

ProPitsiriko$, επειδή σε βλέπω αναποφάσιστο, από βδομάδα που θα έχω το μηχάνημα με την νέα μητρική,θα ποστάρω συγκριτικό με τους 2 επεξεργαστές, τόσο σε stock, όσο και overclocked καταστάσεις για να σε βοηθήσω να αποφασίσεις...

Link to comment
Share on other sites

ProPitsiriko$, επειδή σε βλέπω αναποφάσιστο, από βδομάδα που θα έχω το μηχάνημα με την νέα μητρική,θα ποστάρω συγκριτικό με τους 2 επεξεργαστές, τόσο σε stock, όσο και overclocked καταστάσεις για να σε βοηθήσω να αποφασίσεις...

Ωραιος βρε παλικαρι...να σε καλα..εχω ψαξει ολο το google για τον 6700 και ολοι λενε οτι ειναι ζορικος και οτι δυσκολα παει πανω απο 3.3...

Περιμενω με ανιπομονισια το συγκριτικο σου....

Σε ευχαριστω παρα πολυ....:worship:

Και πιστευω πως θα βοηθησεις αρκετους με αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.