Jump to content



Λίγες μέρες πριν την κατάταξη


amateur

Recommended Posts

Είμαι 66 κιλά πάνω κάτω με άδειο στομάχι, όσο και να τρώω σίγουρα δεν παίρνω τα ίδια κιλά με έναν κανονικό άνθρωπο, παίρνω λιγότερα. Ρε θα δουλεψει πιτόγυρο κάθε βράδυ που θα πάει σύννεφο.:cool:

Να τρως κανονικά για την υγεία σου. Εμένα το φαγητό δεν μου πολυάρεσε αλλά για να έχω κάποια αντοχή στις ασκήσεις ανάγκαζα τον ευατό μου να τραφεί και μάλιστα σωστά(όχι κψμ). Ενώ ήμουν και εγώ αδύνατος και σχετικά δύσκολος στο φαγητό εκει πήρα κιλά. Έβλεπα όμως ότι λίγοι έτρωγαν από τα μαγειρεία και αντ'αυτού πήγαιναν στο κψμ. Λάθος. Τα πιτόγυρα και το κψμ είναι τα σκουπίδια.

Link to comment
Share on other sites

και για οσους παρουσιαζονται Κορινθο,πηδωντας την μαντρα στη νοτιοανατολικη πλευρα του στρατοπεδου,περπατας 200μ βλεπεις ενα σπιτι με 3 πιατα στην ταρατσα,το προσπερνας και στο αμεσως επομενο που εχει ενα πιατο στη ταρατσα,χτυπας την πορτα και σου ανοιγω εγω και σε κερναω και κανα φαι..

επισης μην παραγγελνετε pizza απο pizza AMI(δουλευα παλια εκει delivery τα καλοκαιρια)..:rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ο brother μου μπαίνει Κόρινθο, κάνας που να χει πάει εκεί πρόσφατα να πει τι παίζει με τους λόχους? Ποιος πρέπει να αποφθεχθεί? :p

Όταν ήμουν Τρίπολη (4 λόχοι) συνήθως οι 1 & 2 έτρωγαν και το περισσότερο τρέξιμο, οι 3 & 4 ήταν ποιό χαλαροί και μάλιστα ένας από την διμοιρία μου έβαλε μέσο για να πάει από τον 1ο στον 4ο (για να κάθεται)...

Χαζομάρα ήταν βέβαια.

Φαντάζομαι αυτό δεν θα έχει αλλάξει ακόμα.

Στο κέντρο ρίχνεις πάντα ΤΡΕΛΟ γέλιο αφού όλοι είναι πολλοί ψαρωμένοι και περισσότερο δεμένοι μεταξύ τους.

Φίλους θα κάνεις στο πρώτο 5λεπτο οπότε μην χαλιέσαι.

Με το παλικάρι που καθόμασταν μαζί στο λεωφορείο για να πάμε από τα ΚΤΕΛ Κιφισσού να παρουσιαστούμε στην Τρίπολη γίναμαι κουμπάροι :) (για να σου δώσω ένα παράδειγμα).

Απίστευτες πλάκες στο θάλαμο, καζούρα, γέλιο, παντοφλοπόλεμο, κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ ευτράπελα.

Κάτι που ξέχασαν να αναφέρουν οι παραπάνω είναι να πάρεις μαζί ΚΑΙ

- Σαμπουάν

- Αφρόλουτρο

ΑΛΛΑ σε σχετικά μικρά μπουκάλια για το απαραίτητο μπάνιο...

Link to comment
Share on other sites

Ο brother μου μπαίνει Κόρινθο, κάνας που να χει πάει εκεί πρόσφατα να πει τι παίζει με τους λόχους? Ποιος πρέπει να αποφθεχθεί? :p

Ο πρώτος μόνο αξίζει

Link to comment
Share on other sites

dpolal, έχω πάει εγώ, απλά ρωτάω γιατί στην Λαμία που ήμουν, ήμουν 3ο λόχο και μας είχαν στάξει το κορμάκι ενώ οι 1 & 2 λιάζονταν ; )

Προφανώς από κέντρο σε κέντρο αλλάζουν τα δεδομένα και δεν ισχύουν τα ίδια. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο κάποιοι συγκεκριμένοι λόχοι να είναι ποιο ζόρικοι απο κάποιους άλλους.Παίζει ρόλο και ποιός θα είναι ο εκάστοτε διοικητής του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο κάποιοι συγκεκριμένοι λόχοι να είναι ποιο ζόρικοι απο κάποιους άλλους.Παίζει ρόλο και ποιός θα είναι ο εκάστοτε διοικητής του.

γιαυτό ΄εβαλα την λέξη πρόσφατα! Οι ανώτεροι δεν αλλάζουν κάθε ΕΣΣΟ!

Link to comment
Share on other sites

Η θητεία είναι γ@μώ! Απλά στο κέντρο εγώ έσταξα. Και ξέρω ότι παίζουν αυτά με πιο χαλαρούς λόχους. Εμένα να μου λεγες να ξαναμπώ, τρέχοντας ξαναπήγαινα διακοπές, εεεεεεεεεεεεεεμ, στρατό εννοώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για τις χρήσιμες πληροφορίες,

Έχω μερικές τελευταίες ερωτήσεις ακόμα:

1. Από που αγοράζουμε οικονομικά? από το Μοναστηράκι ή και από κάπου αλλού?

2. Τελικά κάλτσες βαμβακερές ή μάλλινες? Ακούω διαφορετικές γνώμες

3. Βιβλία επιτρέπεται να έχουμε μαζι μας?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

1. Μοναστηράκι οχι μονο για οικονομία, αλλα και για ποικιλία.

2. Κάλτσες θα πάρεις και βαμβακερές και μάλλινες. Τις μέν για να μην πλημμυρήσουν οι αρβύλες ιδρώτα και τις δε για να μην σε χτυπήσουν οι αρβύλες.

3. Μπορείς να πάρεις βιβλία μαζί σου εννοείται, αρκεί να μην είναι του τύπου "Αναζητήστε την σεξουαλικότητά σας", και "Βγάλτε απο μέσα σας τον Κωστέτσο", γιατι το Ι-5 το έχεις στο τσεπάκι. :p

Επίσης, δεν ξέρω αν αναφερθηκε, πάρε μαζί σου και μια λοσιόν/σπρεϋ για τους κοριούς. Απο κάποιο φαρμακείο. Ενδέχεται να χρειαστεί να περάσεις ενα χεράκι το κρεβατι σου απο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

μην αναλωθείς στο πως θα περάσεις την ασθένεια πιο ελαφριά...

θα έχεις χάσει όλη την θητεία να ψάχνεσαι και στη λήξη θα συνειδητοποιήσεις

ότι απλά μιζέριασες...

Συμφωνώ απόλυτα:T:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να το χαρεις οσο μπορεις γιατι τετοιες διακοπες δεν προκειται να ξανακανεις

+1

H καλύτερη θεατρική παράσταση - όλο το μωσαϊκό της Ελληνικής κοινωνίας μαζεμένο. Μόνο μην το πάρεις στα πολύ σοβαρά. Look at the bright side!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.