Jump to content



υψηλη θερμοκρασία στο NB Rampage Formula λογου crossfire 2χ 3870χ2


vasi

Recommended Posts

έβαλα χθες την Rampage Formula, τα ετοίμασα όλα στο κουτί, αλλά έχω πρόβλημα με υψηλή θερμοκρασία στο NB

είναι στους 75 κελσιου, με μέγιστο στους 90, τι να κανο ? πρόσεξα πίσω απο την μητρικη στο μπρακετ της ψηκτρας οτι

του λίπη μια ροδέλα απο τις τέσσερις, και κάθεται στραβά !!!

Επίσης έχω crossfire με δυο 3870x2 το ρεύμα του NB το έβαλα χειροκίνητα στο 1,20 αλλά και πάλι 75 κελσιου !!! είναι στα όρια της μητρικής ?? δεν αντέχει το crossfire η μητρική !! άλλαξα την σύνθεση όσο ποιο απλά γινόταν, και η θερμοκρασία πάνω από του 30 κελσιου δεν ανέβηκε

Link to comment
Share on other sites

έβαλα χθες την Rampage Formula, τα ετοίμασα όλα στο κουτί, αλλά έχω πρόβλημα με υψηλή θερμοκρασία στο NB

είναι στους 75 κελσιου, με μέγιστο στους 90, τι να κανο ? πρόσεξα πίσω απο την μητρικη στο μπρακετ της ψηκτρας οτι

του λίπη μια ροδέλα απο τις τέσσερις, και κάθεται στραβά !!!

Επίσης έχω crossfire με δυο 3870x2 το ρεύμα του NB το έβαλα χειροκίνητα στο 1,20 αλλά και πάλι 75 κελσιου !!! είναι στα όρια της μητρικής ?? δεν αντέχει το crossfire η μητρική !! άλλαξα την σύνθεση όσο ποιο απλά γινόταν, και η θερμοκρασία πάνω από του 30 κελσιου δεν ανέβηκε

Φίλε μου το λες μονος σου,οτι εχει προβλημα η ροδελα.Αν την παρελαβες ετσι και ειναιο καινουργια πηγαινε την πισω.Μην ριψοκινδυνευεις με τις θερμοκρασιες :)

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να αναφέρω ότι την έδωσα πίσω , μου την αντικατέστησαν, αλλά συνεχίζει το ίδιο βιολί.

Συμπέρασμα το x48 στην Rampage Formula δεν αντέχει crossfire με 2χ 3870χ2 !!!

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να αναφέρω ότι την έδωσα πίσω , μου την αντικατέστησαν, αλλά συνεχίζει το ίδιο βιολί.

Συμπέρασμα το x48 στην Rampage Formula δεν αντέχει crossfire με 2χ 3870χ2 !!!

Ε δε νομίζω ρε συ. Μη βιάζεσαι να προκρίνεις. Κάτι άλλο θα φταίει. Τι θέμα είναι τι. :whistling

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτατε ποσο ρευμα θελη το nb για να παη για να παη 500 fsb με μια απο τοις 2 asus p5e64ws evo που δοκιμαζω τωρα ακουη μονη καρτα 1,81 volt και πηγενη 600+ fsb crossfire ομως μονο μεχρι 1,63:confused:και παη 550-555fsb μεγελη διαφορα .Αλλα τα 500fsb ειναι ευκολη υποθεση για τα χ38-χ48 και δεν πιστευω να εχεις προβλημα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πολλη καλη για 8400-8500 fsb με αερα 580+ και οι δυο αλλα για τετραπηρυνο ακομα τα bios ειναι χαλια εγω με τον 9770 δεν μπουταρω με 400fsb πρεπει να κατεβασω 333 για να μπουταρη :D

Link to comment
Share on other sites

τώρα είναι το NB στους 50 βαθμούς με 1.20 ρευμα , διότι το φυσάει ο μεγάλος ανεμιστήρας άπω την πόρτα του κουτιού !!! βασικά χρειάζεται μια ποιο βασική λύση !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.