Jump to content



Q9450 Overclocking


angel_f

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

angel_f 1. Έστησα και εγώ ένα σύστημα με την ιδία μητρική και τον Q9300... έχω ένα πρόβλημα ..Όταν πάω για ρυθμίσεις στο βιος (για o/c) και πατάω f10 για save αντί να κάνει restart μου σβήνει και ξανά ανάβει το PC... Σου συμβαίνει αυτό?

2. Στις μνήμες τι διαιρέτη έχεις βάλει?

3.Από το βιος σε ποιο mode είσαι? standard - Turbo - ή Extreme?

Εμένα πάντως έτσι πρόχειρα (ρυθμίσεις auto στα ρεύματα) έδωσα 453χ7,5 δλδ 3400 μου έδειχνε το cpuz 1.5 στην cpu.. Έμπαινε στα win Αλλά δεν benchare! Δεν ξέρω αλλά μου φαίνονται ζόρικα τα πράγματα!Θέλει ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites

angel_f 1. Έστησα και εγώ ένα σύστημα με την ιδία μητρική και τον Q9300... έχω ένα πρόβλημα ..Όταν πάω για ρυθμίσεις στο βιος (για o/c) και πατάω f10 για save αντί να κάνει restart μου σβήνει και ξανά ανάβει το PC... Σου συμβαίνει αυτό?

2. Στις μνήμες τι διαιρέτη έχεις βάλει?

3.Από το βιος σε ποιο mode είσαι? standard - Turbo - ή Extreme?

Εμένα πάντως έτσι πρόχειρα (ρυθμίσεις auto στα ρεύματα) έδωσα 453χ7,5 δλδ 3400 μου έδειχνε το cpuz 1.5 στην cpu.. Έμπαινε στα win Αλλά δεν benchare! Δεν ξέρω αλλά μου φαίνονται ζόρικα τα πράγματα!Θέλει ψάξιμο!

1 Ναι

2 . Οι μνημες ειναι 1066 και στα 437mz fsb δουλευουν γυρο στα 1050 (δεν το εχω ψαξει ακομα)

3. Ειμαι στο standard ( δεν το ανεβαζω μεχρι να συγουρεψω τον επεξεργαστη)

Το βραδυ θα κανω το vmod http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=2707949

.

Στα 453 fsb, ζοριζουν πολυ τα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.