Jump to content



βοηθεια! δεν μου αναγνωριζει τους σκληρους? (edited)-(solved)


redbighunter

Recommended Posts

1200Watt τροφοδοτικο και δεν μπορει να σηκωσει το συστημα της υπογραφης + 2 σκληρους?

Η λογική αυτό λέει αλλά το πρόβλημα είναι αρκετά παράξενο και απλά προσπαθούμε να μαντέψουμε. Κανονικά το ρεύμα θα έπρεπε να φτάνει για 20 δίσκους αλλά ίσως πρέπει να δοκιμάσεις με άλλο καλώδιο τροφοδοσίας από το ίδιο τροφοδοτικό και αν δεν παίξει να δοκιμάσεις κάποιο άλλο τροφοδοτικό έστω και μικρό. Εκεί βάλε μόνο τα βασικά και δες αν στροφάρουν οι δίσκοι. Έτσι θα είσαι σίγουρος για το αν φταίει το τροφοδοτικό ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Η λογική αυτό λέει αλλά το πρόβλημα είναι αρκετά παράξενο και απλά προσπαθούμε να μαντέψουμε. Κανονικά το ρεύμα θα έπρεπε να φτάνει για 20 δίσκους αλλά ίσως πρέπει να δοκιμάσεις με άλλο καλώδιο τροφοδοσίας από το ίδιο τροφοδοτικό και αν δεν παίξει να δοκιμάσεις κάποιο άλλο τροφοδοτικό έστω και μικρό. Εκεί βάλε μόνο τα βασικά και δες αν στροφάρουν οι δίσκοι. Έτσι θα είσαι σίγουρος για το αν φταίει το τροφοδοτικό ή όχι.

εχω δοκιμασει με ολα τα καλωδια αλλα και παλι τιποτα! το θεμα ειναι οτι δεν εχω αλλο τροφοδοτικο ευκαιρο ωστε να δοκιμασω! παντως εγω για καλο και για κακο πακεταρησα το 1200ακι και το πηγα πισω στο e-shop! μου ειπαν οτι μεχρι το απογευμα θα μου απαντησουν απο το servise! για να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το τροφοδοτικο αλλαχτηκε με ενα αλλο Tt 1200 καινουργιο! αλλα το προβλημα παραμενει! δεν μου δινει ρευμα στους σκληρους, ουτε στην αντλια, ουτε στα ανεμηστηρια που ειναι συνδεδεμενα με τροφοδοσιο 4pin! να κανω λαθος στα καλωδια και στις συνδεσεις δεν παιζει γιατι 1ον: εεε δεν ειμαι και τοσο αχρηστος, 2ον: μου γραφει σε καθε βυσμα και υποδοχη τι μπαινει που!!! τι γινεται τωρα? οχι τιποτε αλλο αλλα αν τους παω ολο το pc εκει να το κοιταξουν, θα μου τα κανουν σκ... ( θα μου κατασημαδεψουν το κουτι, w/c και ανεμηστηρια δεν ξερω τι θα γινουν, κτλ) δεν την παλευω αλλο!!! :wall::wall::wall:(εμεινα αυπνος ολο το βραδυ για το στησω το ρημαδι και παλι δεν δουλευει!!!)

edited: δοκιμασα με αλλο τροφοδοτικο και ολα δουλεουν ρολοι!!! ακομη δοκιμασα το Tt 1200 σε δυο αλλα pc κι ουτε εκει δουλευε! εκανε ακριβως οτι και στο δικο μου! τι στο καλο, και τα δυο διαδοχικα να ειναι ελαττωματικα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είπες οτι είναι απο e-shop... είσαι σίγουρος οτι αυτό που σου έδωσαν είναι καινούργιο κι οχι αυτό που τους επέστρεψες?

Στο λέω γιατί μου έχει τύχει...

Καλή φάση! Όλα κάτι τέτοια χαριτωμένα κάνει τώρα τελευταία το e-shop...

Link to comment
Share on other sites

οχι το δευτερο τροφοδοτικο που μου εδωσαν ηταν καινουργιο!(ελεγξα τα serial numbers)! τελικα τους πηγα και το δευτερο πισω για rma οπου και μου εδωσαν ενα τριτο καινουργιο Tt 1200watt το οποιο δουλευει μια χαρα <<επιτελους>> Επομενως ασυμβατοτητες δεν παιζουν! απλα ημουν τοσο τυχερος ωστε μου εκατσαν 2 διαδοχικα psu ελαττωματικα! παντως τα παιδια εκει στο e-shop του Πειραια δεν μπορω να πω ηταν πολυ εξυπηρετικοι παρ'ολα τα καλα λογια που λεγονται για τη συγκεκριμενη αλυσιδα καταστηματων! Σας ευχαριστω παντως ολους για τη βοηθεια! Επιτελους το κουτακι μου θα τελειωσει!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.