Jump to content



προβλημα με explorer.exe


d@mi@NOS

Recommended Posts

Λοιπον παιδες τεντωστε τα ματακια σας και ριξτε τα φωτακια σας, γιατι θα το πεταξω και θα κλαιω τα λεφτακια μου!!:wall:

Κοιταξτε μετα απο εγκατασταση των xp και ολων των απαραιτητων προγραμματων στον καινουριο μου σκληρο, χθες μου εμφανιστηκε ενα προβλημα , πολυ σπαστικο!

Λοιπον παταω το κουμπακι για να παρει μπρος το τερας μετα αρχιζει να φορτωνει με την γνωστη μπαρα τα χp, μολις τελιωσει βγαζει την μπλε οθονη που λεει :καλως ηλθατε και μενει εκει το μ@λ@κισμενο!! Εγω παταω Ctrl+Alt+Del και ανοιγει το παραθυρο των εργασιων και τερματιζω τον explorer.exe και μετα παω και κανω νεα εργασια και τον ξαναπερναω μεσα.

Μετα απο αυτο μου βγαζει κανονικα τα εικονιδια και ολα τα σχετικα, δουλευει δηλαδη κανονικα... αλλα δεν μπορω να το κανω αυτο συνεχεια ρε παιδια!

Μηπως ξερει κανεις πως να το κανω να ανοιγει κανονικοτατα???

Link to comment
Share on other sites

Αντε! και τι ειναι αυτο το restor point??

εγω ετρεξα το msconfig και εβγαλα καποια προγραμματα που δεν θελω να ανοιγουν κατα την εκκινηση και το αφησα ελαφρυ,αλλα παλι τα ιδια κανει...

Link to comment
Share on other sites

μια στο 100μυριο....αλλα παιζει να πιασει...

κανοντας repair απο cd των ΧΡ ..(πατας το πρωτο R ..εκει που λεει για recovery console)

θα τρεξεις την εντολη

expand d:\i386\explorer.ex_ c:\windows

oπου d το γραμμα που αντιστοιχει στο cd me ta XP..

παιζει και η λυση να πατησεις το δευτερο R ..και να περασεις τα win απο πανω..

χωρις να χασεις κατι απο μεσα..αλλα ξεκινα απο το πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.