Jump to content



My Armor...


out_of_limits

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Όταν είχα το tec απλά πάνω στο ψυγείο είχα -5 βαθμούς, λογικό.

Τώρα θα το βάλω να είναι μέσα στο κύκλωμα.

Θα έχετε νέα μου μόλις βρώ χαλκό :(

σε full load? μπορεις να δωσεις περεταίρω πληροφορίες για το όλο project?

Link to comment
Share on other sites

Σε full load ήταν.

Σε πρώτο στάδιο είχα βάλει απλά το peltier να ακουμπάει πάνω στο ψυγείο, για την ακρίβεια 2 peltier των 45,6w.

Τώρα

Περιμένω να έρθουν κάποια peltier γιατί τα έδωσα όσα είχα, και θα κάνω ένα μπλοκ το οποίο θα είναι μετά την έξοδο του νερού, δηλαδή πρίν την κάρτα γραφικών.Το μπλοκ θα πρέπει να έχει πολύ μικρές αντιστάσεις γιατί η αντλία δεν είναι δυνατή και δε θέλω να την επιβαρύνω κι άλλο.Επίσης θα πρέπει να μην πέφτει κάτω από 25 σε idle γιατί τότε θα έχουμε υγροποίηση.Λογικά μέσα στην άλλη βδομάδα θα το έχω έτοιμο, τα tec έρχονται δευτέρα, αν καταφέρω να βρω και χαλκό τρίτη θα ποστάρω φωτογραφίες και απόδοση.

Παιδιά συμφωνείτε να βάλω τις φωτογραφίες σας στην παρουσίαση του tide water για να τα έχουμε κάπου συγκεντρωμένα?

Link to comment
Share on other sites

Σε full load ήταν.

Σε πρώτο στάδιο είχα βάλει απλά το peltier να ακουμπάει πάνω στο ψυγείο, για την ακρίβεια 2 peltier των 45,6w.

Τώρα

Περιμένω να έρθουν κάποια peltier γιατί τα έδωσα όσα είχα, και θα κάνω ένα μπλοκ το οποίο θα είναι μετά την έξοδο του νερού, δηλαδή πρίν την κάρτα γραφικών.Το μπλοκ θα πρέπει να έχει πολύ μικρές αντιστάσεις γιατί η αντλία δεν είναι δυνατή και δε θέλω να την επιβαρύνω κι άλλο.Επίσης θα πρέπει να μην πέφτει κάτω από 25 σε idle γιατί τότε θα έχουμε υγροποίηση.Λογικά μέσα στην άλλη βδομάδα θα το έχω έτοιμο, τα tec έρχονται δευτέρα, αν καταφέρω να βρω και χαλκό τρίτη θα ποστάρω φωτογραφίες και απόδοση.

Παιδιά συμφωνείτε να βάλω τις φωτογραφίες σας στην παρουσίαση του tide water για να τα έχουμε κάπου συγκεντρωμένα?

βάλε ενδεικτικά τις καλυτερες που νομίζεις από τον καθένα μας και γραψε ονομα χρήστη για να μην μπερδεψουμε τους αναγνωστες(εδω στο δικό μου μπερδέυτηκαν). Πρέπει να έχω δει τουλάχιστον 4 με 5 χρήστες με tide water

Link to comment
Share on other sites

Στα tide water γιατί τα έχεις αφήσει μισογεμάτα?Έτσι δεν χάνεις από θέμα απόδοσης γιατί ζεσταίνεται ευκολότερα όλο το νερό του κυκλώματος?

μόλις έρθει το νέο ψυκτικο που έκανα order θα το γεμισω.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο πολύ καλή δουλειά k@mik@zi.Να κάνω μια ερώτηση τις θήκες για τούς σκληρούς από που τις πήρες γιατί κοίταξα σε plaisio και e-shop αλλά δεν τις βρήκα.Γίνετε να βάλω ανεμιστήρα χωρίς τη θήκη?Sorry που ρωτάω εδώ (μην ανοίξω καινούριο θέμα για αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.