Jump to content



Πήρε κανείς το HTC Diamond;


n1ck0s

Recommended Posts

Επειδή το ζαχαρώνω, μήπως πρόλαβε κάποιος και το πήρε; Έχω διαβάσει αρκετά reviews θα εκτιμούσα όμως την προσωπική πείρα κάποιου που το έχει, για τα παρακάτω θέματα:

1) Αναπαραγωγή ταινιών: Μπορείς να δεις ταινία στο Diamond; Μήπως είναι μικρή η οθόνη; Η μπαταρία την παλεύει να δεις μια ολόκληρη ταινία δίωρη;

2) To GPS του τι λέει; Το έχετε δοκιμάσει με κανένα software εκτός των google maps;

3) Κάποιο μειονέκτημα που σας χάλασε ιδιαίτερα;

Αυτά τα ολίγα θα ήθελα, ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Ν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα φιλε..Εχω εδω και 2-3 μερες το 'διαμαντι' στα χερια μου...

Λοιπον ας τα παρουμε με την σειρα

1)Δεν εχω φορτωσει ακομα ταινιες και βιντεο για να ξερω..παντως το μεγεθος της οθονης ειναι πολυ καλο(και μενα στην αρχη μικρη μου φαινοταν)..αλλα η μπαταρια πολυ μικρη για τις αναγκες του κινητου μονο 900maH την ωρα που αντιστοιχες συσκευες εφοδιαονται με μπαταριες εως 1600mah.

2)Με το GPS του εχω παθει πλακα..Πολυ γρηγορο..κλειδωνει πολυ ανετα..Εγω το δουλευω με το Destinator 7 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος

3)Το μονο που με χαλασε ειναι οτι δεν δεχεται καρτα μνημης αλλα θελω να πιστευω οτι τα 4GB εσωτερικης μνημης θα με καλυψουν..Αν και αυτο εξαρταται απο τον χρηστη και μονο..

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος..Και δεν εχω παραπονο αν και πληρωσα λιγα παραπανω...για το στυλ και μονο! 600Ε την ωρα που το αντιστοιχο σε δυνατοτητες ΗP ipaq 614c στοιχιζει κοντα στο 500αρικο..

Φιλικα,

Kianokranos

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό και το GPS του με το Destinator 7 απλά πετάει! Με τη μνήμη δε νομίζω να έχει πρόβλημα καθώς ακόμα και με κάρτα συνήθως έχεις μέχρι 4GB.

Για ταινία είναι λίγο μικρό αλλά με λίγη καλή θέληση όλα γίνονται

Ένα από τα μειονεκτήματα είναι ότι έχει λίγο χειρότερο σήμα σε σχέση με το Nokia N70.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το είδα έχω να παρατηρήσω τα εξής:

+ Πολύ καλό μέγεθος

+ Πολύ καλή οθόνη (απίστευτη ανάλυση)

+ Πολύ όμορφη συσκευή

+ Εύχρηστο το UI της

+ Παρέχεται screen protector

- Πολύ μικρή μπαταρία... αν θες να δεις ταινία, απλά ξέχνα το

- Έχει σοβαρό πρόβλημα με τις δαχτυλιές....

- Δεν παρέχεται θήκη

- Η απόκριση της οθόνης δε μου άρεσε... ίσως έφταιγε και το screen protector το οποίο παρέχεται.

- Δεν ενθουσιάστηκα με την απόκριση του μενού.

- Το touch flo αν και εύχρηστο, έχω διαβάσει πως κάποιες λειτουργίες γίνονται μόνο αν αυτό απενεργοποιηθεί.

- (προσωπική άποψη) Δεν έχει πληκτρολόγιο.

Γενικά ψάχνω κι εγώ μια windows συσκευή αυτή την εποχή μέχρι 500+ ευρώ (αν βρω κάτι εξαιρετικό πάω και στα 600). Έχω επιδότηση vodafone, οπότε αυτό περιορίζει τις επιλογές μου. Έχει κάποιος καμιά ιδέα???

Χαρακτηριστικά... κάτι σαν του diamond με πληκτρολόγιο και μεγαλύτερη μπαταρία (η εσωτερική μνήμη δε με νοιάζει, αρκεί να έχει κάρτα).

ΥΓ: Δεν είναι σπαστικό να φτάνεις στα επίπεδα τιμής ενός εξιοπρεπέστατου λαπτοπ και να μη μπορείς να βρεις ένα κινητό που να ανταποκρίνεται σε κάποιες ουσιώδεις απαιτήσεις???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε x-treme εγω θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα τπ HP 614c..Παρα πολυ καλο και εχει ολα αυτα που ζητας..τιμη γυρω στα 500 νομιζω..Ψαξτο παντως εχει πολυ καλα μοντελα που κυκλοφορουν

Φιλικα Kianokranos

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ρε φίλε πιο είναι το πρόβλημα??? Πως η @#%#%^@# η vodafone δε φέρνει όλες τις μάρκες... Φέρνει μόνο αυτές που τη βολεύει (γκουχ γκουχ vodafone live γκουχ). ΗΡ δε φέρνει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι σαν το diamond με πληκτρολόγιο και μεγάλη μπαταρία (1400άρα νομίζω). Αυτό είναι κομπλέ, αλλά είναι κάμποσο ακριβότερο...

δυστυχώς οι συσκευές με πληκτρολόγιο επειδή κατατάσονται στην κατηγορία business έχουν αρκετά αυξημένη τιμή σε σχέση με τις άλλες. δεν ξέρω πόσο μεγάλη επιδότηση έχεις, αλλά αν δεν έχεις, καλύτερη κίνηση θα ήταν να πάρεις ένα μεταχειρισμένο TYTN II (kaiser) σε πολύ καλή κατάσταση και σε τιμή 400-450€ .πωλούνται πολλά από αυτά καθημερινά σε site όπως το myphone.gr και το htc.com.gr/forum.

το σίγουρο είναι ότι καλά κάνεις και θέλεις συσκευή με qwerty. ναι μεν αυξάνεται το μέγεθος και το βάρος, αλλά είναι τόσο πρακτικό που τα ξεχνάς αμέσως. εγώ προσωπικά έχω σκάσει 700 και 800 euro για το qtek 9100 και το TYTN II αντίστοιχα. δεν αξίζουν τόσα πολλά άλλα όταν έχεις τρέλα, τα πληρώνεις. ευτυχώς αυτή η τρέλα φεύγει σιγα σιγά και μάλλον δεν θα χρειαστεί να πάρω το touch pro...:hi:

Link to comment
Share on other sites

@n1ck0s: σορρυ ρε φίλε αν σου γ@@@@ το thread... Φαντάζομαι τουλάχιστον να σε βοηθάμε στην επιλογή σου...

@psybill: Κοίτα, έχω το Ρ1 οπότε ξέρω πραγματικά πόσο καλό είναι το qwerty πληκτρολόγιο. Βασικά δε με ενδιαφέρει αυτή τη φορά να είναι qwerty (θα κρατήσω και το Ρ1) απλά δε μου φάνηκε πολύ εύχρηστο το εικονικό πληκτρολόγιο του diamond...

Τελικά πήγα σήμερα σε μια vodafone και ήταν μια άσχετη εκεί... Από HTC είχε μόνο το diamond (είχε και το 3300 αλλά τελικά μου είπε ότι το σταμάτησαν - όχι πως θα το αγόραζα). Δεν είχε ΚΑΝΕΝΑ άλλο κινητό με windows (ούτε καν το LG KS20!!! - για ΗΡ ούτε λόγος). Ίσως είχε κάποια blackberry αλλά δεν έκανα τον κόπο να ρωτήσω... Αυτή δεν ήξερε ούτε τα βασικά.

Απλά ρε φίλε μου τη δίνει να δίνεις 600 ευρά για το diamond και να μην έχει ούτε θήκη μέσα!!! Γιατί δλδ, επειδή είναι όμορφο??? Ωραία, δώστε μου ένα άσχημο diamond με 512ΜΒ εσωτερική + κάρτα + 1200άρα μπαταρία στα ίδια λεφτά! Αλλά μετά έρχεται και το θέμα της vodafone... Πάντως τελικά, δεν έχω επιλογές... στο diamond θα καταλήξω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε x-treme και ενας γνωστος ειχε επιδοτηση της vodafone και πηρε την συσκευη (ΗP 614) απο το πλαισιο..Και απ'οτι μου ειπε μπορεις να χρησιμοποιησεις την επιδοτηση για οποιαδηποτε συσκευη υπαρχει στο πλαισιο..Παραπανω δεν ξερω..Παντως δεν χανεις κατι να ρωτησεις

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε φίλε!! Γμτ είμαι Γιανν1 τώρα και θα κατέβω στις 25 Πάτρα... Μέχρι τις 20 όμως πρέπει να έχω πάρει τη συσκευή... Θα κοιτάξω αν καταφέρω να το μοντάρω... Αλλιώς πάω για diamond...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.