Jump to content



SSD συγκριτικό #4: OCZ Core Series 64Gb


Chosen

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply
Εγώ μόλις έρθει ο V2 στην Ελλάδα, θα τον πάρω για το laptop μου.

Εχω μια απορία: Το πάχος τους δεν είναι μεγαλύτερο από ενος κλασικού 2,5αρη (με αποτέλεσμα να μη χωράει στο laptop) ;

Κάνω λάθος ή απλώς τα laptop ''χωράνε'' και ''παχύτερους'' 2,5δες;

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία: Το πάχος τους δεν είναι μεγαλύτερο από ενος κλασικού 2,5αρη (με αποτέλεσμα να μη χωράει στο laptop) ;

Κάνω λάθος ή απλώς τα laptop ''χωράνε'' και ''παχύτερους'' 2,5δες;

Μην χαλας την υγρη φαντασιωση του Σωτηρακι!

Link to comment
Share on other sites

και τώρα έβαλαν τους Core 2 και σε καλή τιμή... wtf?

o 60GB OSZ Core 2 http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.320609 = 245 eur, όσο τον βρίσκω και έξω...

πραγματικά με τρώει... αλλά e-chop...? :rant:

To πλαίσιο κοιμάται τον ύπνο του δικαίου...

και ξάφνου βγαίνουν και οι intel με 250/70 read/write και 250/170 για τους X25-E, αλλά από τιμές και διαθεσιμότητα, ακόμα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιο πάνω έλεγα να τον πάρω αλλά στο forum της ocz γίνεται χαμός από δυσαρεστημένους αγοραστές.Από τα πρόσφατα review ο δίσκος της intel πρέπει να είναι ο μοναδικός ssd χωρίς προβλήματα αλλά θα είναι ακριβός.Αναμονή για intel ssd.

Link to comment
Share on other sites

Κουκρατζελέισον στο e-shop που έφερε (πρώτο) τους OCZ Core V2 :happy2:

Πλέον, κάμφθηκε και το δίλημμα, αγορά από Ευρώπη (π.χ. Γερμανία, Ιρλανδία) ή Αμερική. Ο 60άρης (πάντα V2) έχει π.χ. 270 δολάρια και έρχεται στα 200 ευρώ "απ' έξω", οπότε μάλλον δεν αξίζει. Ο 120άρης όμως, έχει π.χ. 500 δολάρια και έρχεται στα 355 ευρώ. Οπότε έχει διαφορά από τα 480 ευρώ - που υπολογίζω ας πούμε - ότι θα φέρει το e-shop τον 120άρη V2. Εκεί μάλλον το συζητάμε...

και ξάφνου βγαίνουν και οι intel με 250/70 read/write και 250/170 για τους X25-E, αλλά από τιμές και διαθεσιμότητα, ακόμα τπτ...

Τους Intel άστους (προς το παρόν). 600 δολάρια (δηλαδή 550-600 ευρώ) για τον 60άρη 250read/70write.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα :hi: Μετά απο αρκετή αναμονή και σκέψεις είμαι ένας ευτυχισμένος χρήστης του Asus EeePC 1000H Black σε συνδυασμό με OCZ Core V2 64 Gb SSD. Επίσης η μαμά μνήμη πήγε στο ράφι και τοποθέτησα 2Gb 667 Kingston και μπορώ να πω πως το μηχανάκι ΦΥΣΑΕΙ !Σε λίγο καιρό οι SSD θα έχουν καλύτερη τιμή μεγαλύτερη ταχύτητα και θα είναι must σε ένα νέο σύστημα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα :hi: Μετά απο αρκετή αναμονή και σκέψεις είμαι ένας ευτυχισμένος χρήστης του Asus EeePC 1000H Black σε συνδυασμό με OCZ Core V2 64 Gb SSD. Επίσης η μαμά μνήμη πήγε στο ράφι και τοποθέτησα 2Gb 667 Kingston και μπορώ να πω πως το μηχανάκι ΦΥΣΑΕΙ !Σε λίγο καιρό οι SSD θα έχουν καλύτερη τιμή μεγαλύτερη ταχύτητα και θα είναι must σε ένα νέο σύστημα:)

μηπως θα μπορουσες να κανεις μια παρουσιαση με φωτογραφιες της οληςδιαδικσίας?

υπάρχει ένα θεμα στο lab για το eee

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα :hi: Μετά απο αρκετή αναμονή και σκέψεις είμαι ένας ευτυχισμένος χρήστης του Asus EeePC 1000H Black σε συνδυασμό με OCZ Core V2 64 Gb SSD. Επίσης η μαμά μνήμη πήγε στο ράφι και τοποθέτησα 2Gb 667 Kingston και μπορώ να πω πως το μηχανάκι ΦΥΣΑΕΙ !Σε λίγο καιρό οι SSD θα έχουν καλύτερη τιμή μεγαλύτερη ταχύτητα και θα είναι must σε ένα νέο σύστημα:)

Ο V2 ειναι 60Gb και οχι 64 αν δε κανω λαθως.

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσες να κανεις μια παρουσιαση με φωτογραφιες της ολης διαδικσίας?

υπάρχει ένα θεμα στο lab για το eee

Ελπίζω να βρώ χρόνο το ΣΚ. Απλά να πω πως το πάχος του Core V2 είναι ακριβώς ίδιο με τον Momentus 5400 που έχει απο μαμά και φυσικά χωράει μια χαρά ! :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.