Jump to content



Ε8500 O/C ΣΕ RAMPAGE FORMULA


giogio

Recommended Posts

Το έβαζα σε usb flash αλλά δεν ήξερα ότι πρέπει να του κάνω πρώτα format και να είναι μονο του μέσα το αρχείο update!!!thanks!!!:) Θα το κάνω τωρα!

Υ.Γ.Λες να κερδίσω τίποτα???...μήπως να κατεβάσω κανα ρεύμα απο το update?(μ@μ@κι@ είπα?)

με multi παραπανω παιζεις πιο ευκολα και πιο ψηλα για επιδοσεις εγω update εκανα οπως ειναι τωρα ουτε ρευματα πειραξα ουτε clear cmos εκανα δεν χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Giogio εισαι κομπλε τωρα και φυσικα επρεπε να κατεβασεις ρευμα γιατι μερικες mobo εχουτ την "ταση" να δινουν περισσοτερο!Καλο λιωσιμο στα games και καλο χειμωνα :p

επισης καλο χειμωνα evan θα ποσταρω και εδω τα ρευματα ολα γιατι τωρα το δουλευω στα 1.38 cpu και θελει ενα κλικ πανω κατω γιατι μου βγαζει στο prime error στο 5λεπτο θα το κοιταξω το μεσημερακι.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σε ρωτησω αν εχεις και νερο σε αλλα σημεια στη μητρικη σου!!!

οχι μονο στη cpu νερο,στο n/b εχω βαλει ενα ανεμιστηρακι αθορυβο και κανει πολυ καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,τωρα οταν πιασουν τα κρυα θα εισαι μια χαρα απο n/b αμα βαλεις και νερο τοτε θα πετας!Οταν ερθω Ελλαδα ψηνομαι να βρεθουμε να κανουμε κανα τρελο bench :p

αμε μεσα:):)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,τωρα οταν πιασουν τα κρυα θα εισαι μια χαρα απο n/b αμα βαλεις και νερο τοτε θα πετας!Οταν ερθω Ελλαδα ψηνομαι να βρεθουμε να κανουμε κανα τρελο bench :p

:OT: Evan που είσαι αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

giogio τελικά που έχεις σταθερό το σύστημα σου και με τι ρεύματα?

Εγώ το έχω 545*7,5=4095hz cpuv:1.45(bios)(1.432windows), N/Bv:1.49, S/Bv:1.1 cpu pllv:1.56 & DRAMv:2.18(2.224windows).Πες μου πόσο ρεύμα δίνεις στο bios και πόσο σου δίνει στα windows.

Υ.Γ. Προσπάθησα να κάνω update με το usb flash αλλά δε μου το έβλεπε στο bios!!!Γιατί?Τι να κάνω?Να δοκιμάσω με άλλο μήπως δεν βλέπει την συγκεκριμένη μάρκα (και καλά)?

Link to comment
Share on other sites

Soz που αργησα αλλα πριν απο λιγο πηγα σπιτι!

ΕΙμαι Λονδινο φιλε μου και σπουδαζω :p

Μια χαρά!Καλή επιτυχία και ότι καλύτερο σου εύχομαι!

Υ.Γ. Ρώτησα επειδή προσωπικά πηγαίνω usa και έλεγα μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

venom δοκιμασες να δεις αμα εχει βγει new bios utility απο το site της Asus?http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=Rampage%20Formula Γιαυτο μ'αρεσουν οι Gigabyte k οι Foxconn mobos απο θεμα bios :p

Όχι δεν δοκίμασα.Θα το δω τώρα.Thanks!

Link to comment
Share on other sites

giogio τελικά που έχεις σταθερό το σύστημα σου και με τι ρεύματα?

Εγώ το έχω 545*7,5=4095hz cpuv:1.45(bios)(1.432windows), N/Bv:1.49, S/Bv:1.1 cpu pllv:1.56 & DRAMv:2.18(2.224windows).Πες μου πόσο ρεύμα δίνεις στο bios και πόσο σου δίνει στα windows.

Υ.Γ. Προσπάθησα να κάνω update με το usb flash αλλά δε μου το έβλεπε στο bios!!!Γιατί?Τι να κάνω?Να δοκιμάσω με άλλο μήπως δεν βλέπει την συγκεκριμένη μάρκα (και καλά)?

προς το παρον ετσι οπως το βλεπεις στη φωτο ειναι απο windows και απο bios cpu 1.40 N/B 1.45 S/B 1.50 CPU PLL/AUTO FSB 1.10 RAM 2.08 543 5:6 5-5-5-15 αυτο με το usb το ειχα παθει και εγω πηρα και ενα αλλο και καθαρισα να ξερεις ειναι πιο ασφαλες να κανεις απο το usb μεσα απο τα bios παρα με το asus update γιατι κολλαει αργει να κατεβασει το νεο bios και καμια φορα δεν βρισκει οτιο υπαρχει νεο bios!!!b4o2z90cpjxyje9v44kb_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιο να κατεβάσω το os ή το DOS για το bios update μέσα από usb flash?

δεν το πιστευω εβγαλε μεσα σε μια βδομαδα καινουργιο bios απο αυτο που ειχα βαλει πριν απο μια βδομαδα:jump::jump:http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον ετσι οπως το βλεπεις στη φωτο ειναι απο windows και απο bios cpu 1.40 N/B 1.45 S/B 1.50 CPU PLL/AUTO FSB 1.10 RAM 2.08 543 5:6 5-5-5-15 αυτο με το usb το ειχα παθει και εγω πηρα και ενα αλλο και καθαρισα να ξερεις ειναι πιο ασφαλες να κανεις απο το usb μεσα απο τα bios παρα με το asus update γιατι κολλαει αργει να κατεβασει το νεο bios και καμια φορα δεν βρισκει οτιο υπαρχει νεο bios!!!b4o2z90cpjxyje9v44kb_thumb.jpg

Μπράβο!Είσαι πολύ καλά!Καλύτερα και από μένα!

Υ.Γ. Το biow update να το κάνω αφου έχω κάνει πρώτα extract το αρχείο, ε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.