Jump to content



Μηχανοκίνητος Αθλητισμός


astrolabos

Recommended Posts

Δεν ειμαι tifosi, αλλα τον leclerc αφηστε τον στην ησυχια του. Το μπ&@^#¥+λο του μαρανελο θελει φτιαξιμο. Για δευτερο αγωνα, προβλημα στο πενταλ του γκαζιου;;;;;;;;;; Ειναι ποτε δυνατον; Προβλημα στο πενταλ;;;; Επισης, την ωρα που μαχεται με τον περσυνο πρωταθλητη, τον ρωτας στο team radio "ποια ειναι η γνωμη σου για το plan b"? Τι αηδιες ειναι αυτες; 

 

Ο Leclerc αυτο που πρεπει να κανει, το κανει και μαλιστα παρα πολυ καλα. Τωρα απο τον καναπε πολλα μπορουμε να λεμε εμεις, αλλα αυτος ειναι καλος. Πολυ καλος. Μη σας κανει εντυπωση αν δειτε leclerc και russel με σοβαρα αμαξια, ο max να αναβει λαμπαδες που καταφερε και πηρε εστω ενα πρωταθλημα, οπως τελος παντων το πηρε.

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, ΑΦΟΥ ποσταρα το παραπανω, διαβασα οτι παραδεχεται πως το λαθος ειναι δικο του. Αν και μαλλον προκειται για πολυ περιεργο και υποπτο λαθος. Τοσο παρατηρωντας το "χασιμο" , οσο θυμαμαι και στο team radio το "now 0%". Anyway. Αυτη τη φορα ο λεκλερ μπορει να κρεμασε τη φεραρι. Ολες τις αλλες ομως η φεραρι κρεμασε το λεκλερ. 

Δεν πειραζει, και ο verstappen μεχρι να στρωσει χαρακτηρα ενα σωρο τρακαρισματα ειχε κανει και επαιρνε κι αλλους στο λαιμο του. Το γεγονος οτι ειναι πολυ καλος ο Leclerc δεν αμφισβητειται. Η Ferarri πονταρει πανω του, οποτε με το σωστο μονοθεσιο θα δειξει ολα ισα πρεπει να δειξει

Έγινε επεξεργασία από giorgos2187
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτός είναι ο λεκλερκ. Στην Ίμολα πάλι μόνος του δεν το έχασε;

Περυσι τα ίδια έκανε και προπερσυ και πάει λέγοντας. Όπως έστρωσε ο βερσταπεν έτσι πρέπει να στρώσει και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2022 at 9:16 ΜΜ, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Το μπ&@^#¥+λο του μαρανελο θελει φτιαξιμο.

 

 

..........  

 

Εν τω μεταξυ, εκτος απο την τυφλα μες στα ματια τους, δεν τους παει κ λιγο η τυχη ρε παιδι μου. Οδηγικο λαθοςο  leclerc, κοπανει στις μπαρες, κολλαει το γκαζι, δεν μπαινει η οπισθεν... οδηγικο λαθος ο μαξ, 360 κ συνεχιζει... Δλδ την τρωνε τη φαπα απο παντου ρε παιδι μου. Αν ο Russel μπει σε ανταγωνιστικο αμαξι, ολα αυτα θα τα συζηραμε για τη 2η θεση βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ολοταχώς για τρίτη θέση.

Οδηγοι χωρίς ειδικό βάρος, ίσως λίγο ο Κάρλο. Το γλυκάκι/βαφτιστηρι δεν κάνει για τπτ αν δεν κάτσει να δουλέψει με τα δεδομένα και να έχει άποψη δική του.

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Ολοταχώς για τρίτη θέση.

Οδηγοι χωρίς ειδικό βάρος, ίσως λίγο ο Κάρλο. Το γλυκάκι/βαφτιστηρι δεν κάνει για τπτ αν δεν κάτσει να δουλέψει με τα δεδομένα και να έχει άποψη δική του.

 

 Πού φταίξανε σήμερα οι οδηγοί;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

 

 Πού φταίξανε σήμερα οι οδηγοί;

Υπήρχε περίπτωση να έμπαινε hard λάστιχο σε μονοθέσιο του Χάμιλτον ενώ ξέρουν ότι δεν μπορούν να το κάνουν να δουλέψει; Ούτε καν. Άκουσες το μπουρεκακι να λέει "όχι θέλω μόνο medium"; Πότε. Χτύπα το χεράκι σου αγόρι μ και πες "θέλω medium" τέλεια και παύλα. Αλλά αυτά είναι χαρακτηριστικά μεγάλων οδηγών όχι τις σειράς.

Link to comment
Share on other sites

34 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Υπήρχε περίπτωση να έμπαινε hard λάστιχο σε μονοθέσιο του Χάμιλτον ενώ ξέρουν ότι δεν μπορούν να το κάνουν να δουλέψει; Ούτε καν. Άκουσες το μπουρεκακι να λέει "όχι θέλω μόνο medium"; Πότε. Χτύπα το χεράκι σου αγόρι μ και πες "θέλω medium" τέλεια και παύλα. Αλλά αυτά είναι χαρακτηριστικά μεγάλων οδηγών όχι τις σειράς.

 

 

Πονταραν στο 1 pit stop. Οχι οτι το θεωρω σωστο μια και ολες οι ομαδες εβλεπαν οτι η σκληρη δε δουλευε. Επισης δε νομιζω οτι το περιμεναν οτι η red bull θα καταφερνε να περασει τον verstappen τοσο πολυ μπροστα, κανοντας ρομπες ολες τις ομαδες σημερα.  Και επισης, και η μερσεντες εχει κανει λαθος επιλογες σε λαστιχα του χαμιλτον, απλα ειχε τετοια διαφορα το μονοθεσιο που καλυπτε τη διαφορα και ξαναπερναγε.

Εφοσον υπαρχει ανθρωπος που εχει το ποστο "strategy" αυτος ειναι που παιρνει και τις αποφασεις για τη στρατηγικη. Τεσπα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Υπήρχε περίπτωση να έμπαινε hard λάστιχο σε μονοθέσιο του Χάμιλτον ενώ ξέρουν ότι δεν μπορούν να το κάνουν να δουλέψει; Ούτε καν. Άκουσες το μπουρεκακι να λέει "όχι θέλω μόνο medium"; Πότε. Χτύπα το χεράκι σου αγόρι μ και πες "θέλω medium" τέλεια και παύλα. Αλλά αυτά είναι χαρακτηριστικά μεγάλων οδηγών όχι τις σειράς.

 

Μαζί σου, αλλά για να τα πεις αυτά σαν οδηγός ή πρέπει να έχεις τουλάχιστον ένα τίτλο ήδη στην πλάτη σου ή να έχεις μπαμπά ιδιοκτήτη ομάδας. Ο σουμαχερ όταν πήγε στη φερραρι είχε ήδη 2 τίτλους. 

Link to comment
Share on other sites

Αντιλαμβάνομαι ότι το συναίσθημα πλημμυρίζει (κι εγώ φερραρικός εδώ, από εποχή σούμι, εξού και το ψευδόνυμο).

Αλλά ρε παίδες, εκτός και αν έχουμε εδώ μέσα κάποιον με γνώσεις κι εμπειρία επιπέδου φόρμουλα 1, ε, νομίζω ότι πρέπει να κάνουμε λίγο κράτει...

Τα δεδομένα που έχουν δεν τα έχουμε, και να τα είχαμε, η ανάλυσή τους θα ήταν δύσκολη. Συν ο παράγων τύχη, συν ένα κάρο ανεξάρτητες παράμετροι...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.