Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Εγω δε μπορώ να καταλάβω πως βγαίνει ένας ποδοσφαιριστής και λέει ότι τον πυροβολούσαν κατα τη διάρκεια του αγώνα, και οι αρμόδιοι περιορίζονται στο ρόλο του τηλεθεατή.

Το ίδιο βράδυ έπρεπε να επέμβει εισαγγελέας και το επόμενο πρωϊ να τον εξετάσει ιατροδικαστής. δηλ. τι περιμένουν να επουλωθούν οι πιθανές πληγές και να μην υπάρχει τρόπος να αποδειχθούν οι ισχυρισμοί του ;

Ας γινόταν ακόμη και με πρωτοβουλία της ΠΑΕ Παναθηναϊκός. Ενας υπάλληλος σου ιχυρίζεται ότι τον πυροβολούσαν την ωρα της εργασίας του και εσυ δεν κάνεις τίποτα ;

Προσωπικά με έχει σοκάρει το γεγονός. Έχει ξαναγίνει σύμφωνα με εναν φίλο μου, αλλά εγω πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο να συμβαίνει στα μέρη μας. Τραγικά πράγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά διάβασα ένα άρθρο το πρωί το οποίο λέει συγκεκριμένα:

Σήμερα από την πειθαρχική επιτροπή της Σούπερ Λιγκ είναι η μέρα έκδοσης κατηγορητηρίων και το Δικαιοδοτικό όργανο της ομοσπονδίας μπορεί να επέμβει αυτεπαγγέλτως για όλα όσα συνέβησαν στο «Καραϊσκάκη». Η πειθαρχική επιτροπή με βάση το βίντεο του ντέρμπι και όσα δεν γράφτηκαν στο φύλλο αγώνα μπορεί αυτεπαγγέλτως να καλέσει τόσο στελέχη του Παναθηναϊκού όσο και παίκτες για διευκρινίσεις. Οπως αναφέραμε και παραπάνω σήμερα είναι η μέρα έκδοσης κατηγορητηρίων και αναμένεται η παρέμβαση των τριών εισαγγελέων που ήταν μέσα στο φαληρικό στάδιο για τον αγώνα Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός σύμφωνα με τα μέτρα ασφαλείας της Ελληνικής Αστυνομίας

Επίσης:

Οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού έχουν στα χέρια τους οπτικό υλικό για όλα όσα συνέβησαν κατά την μεταφορά της αποστολής του τριφυλλιού στο γήπεδο. Συγκεκριμένα οι άνδρες της προσωπικής ασφάλειας του Νικόλα Πατέρα ακολουθούσαν με βανάκι το πράσινο πούλμαν και έχουν τραβήξει με δύο κάμερες ότι έγινε από την διαδρομή της ομάδας από την Παιανία μέχρι να φτάσει στο «Καραϊσκάκη». Το βίντεο θα χρησιμοποιηθεί αν χρειαστεί σε κάθε αρμόδια Αρχή.

Σιγά μην τιμωρηθεί ο οποιοσδήποτε αλλά λέμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

για μένα είναι ο κορυφαίος όλων γιατί διαθέτει ποδοσφαιρική ευφυία.

ταχύτητα στο ξεπέταγμα, άψογη τεχνική κατάρτιση και κυρίως......φαντασία.

απίστευτα γρήγορη αντίληψη για να πάρει τη σωστότερη απόφαση......

δείτε το γκολ#17 για το τι σημαίνει γρήγορη αντίληψη του χώρου και του πότε είναι ιδανικό να σουτάρεις όταν δε το περιμένει κανείς.

καλά για το #1 δε θα πω κάτι......maradona στο σύγχρονο ποδόσφαιρο που είναι μια ταχύτητα πιο γρήγορο από την εποχή του ντιεγκίτο.

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση με το γκολ του μαραντονα...0 αμυνα/μαρκαρισματα/τακλιν τοτε...πραγματικα δλδ ειναι 10 φορες πιο δυσκολο...

το μεγαλο ζητημα ειναι να μη σκανε οι ποδοσφαιριστες . ολοι κανουν 2 σεζον που τα ανατιναζουν ολα και μετα πεφτει η αποδοση τους σε νορμαλ επιπεδα...

Link to comment
Share on other sites

sorry θα επιστρέψω ξανά στα του ντέρμπυ αλλά νομίζω μόλις έγινε ΜΕΓΑΛΗ ρόμπα ο Τζόρβας...κυριολεκτικά δεν το περίμενα αυτο (κρατώ επιφύλαξη για το αν έχει γίνει μοντάζ):

tzorbamelanis.jpgtzorbasmelania4233001.jpg

Αριστερή εικόνα είναι από το Ντέρμπυ και δεξιά είναι από προηγούμενη αγωνιστική με Αστέρα Τρίπολης.

Πηγή: http://troktiko.blogspot.com/2009/12/blog-post_7569.html

Link to comment
Share on other sites

πρωτον δε νομιζω οτι ο τζορβας ειναι ατομο που θα εκανε κατι τοσο χαζο.

και δευτερον δεν νομιζεις οτι μια βδομαδα μετα θα ειχε φυγει λιγο η μελανια?δεν λεω να ειχε εξαφανιστει εντελως αλλα εστω να μην ηταν τοσο ορατη απο αποσταση

εκτος αν την συντηρουσε σκοπιμα για το ντερμπι με μικρα χτυπηματα πρωι μεσημερι βραδυ:hang3:

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου μπορει ο ronaldo να ειναι πιο ολοκληρωμενος ποδοσφαιριστης

Το συμπέρασμα ότι είναι πιο ολοκληρωμένος ως ποδοσφαιριστής, υποθέτω, βγαίνει από τέτοιες φάσεις, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα ότι είναι πιο ολοκληρωμένος ως ποδοσφαιριστής, υποθέτω, βγαίνει από τέτοιες φάσεις, σωστά;

:tongue: αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι ειναι στοκος και αντπαθητικος τα φυσικα του προσοντα που διαφερουν κατα πολυ του hobbit messi του επιτρεπουν να υποστηριξει ποικιλες θεσεις μεσα στο γηπεδο.γνωμη μου βεβαια.αλλα ξαναλεω δεν εχει το ταλεντο του μεσσι σε καμια περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

ένας χατζηπαναγής τους είχε όλους :)

ιεροσυλία είναι όταν συγκρίνεις τον messi με μαραντόνα ή πελέ κτλ...αυτά είναι τα τραγικά...εννοείται και το έχει αποδείξει ότι είναι παιχταράς και έχει ταλέντο αλλά δεν είναι ούτε το Α ούτε το Ω στην μπάρτσα...άλλος είναι...πάντως άξιζε κ αυτός μια χρυσή μπάλλα, με τα κριτήρια που αξιολογούν τους παίχτες πλέον...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οχι που θα κερδίζαμε...πάλι αλχημίες ο Τεν Τεν, πάλι οι παίχτες βολοδέρναν στο γήπεδο, πάλι ο Cisse τσαντίζοταν γιατί δεν ξέρει να βάζει γκόλ, πάλι ο συνταξιούχος στην άμυνα δεν ξέρει τι του γινόταν, πάλι εκτέθηκε ένας παίχτης σαν τον Δάρλα που τον βάζεις σε τέτοιο παιχνίδι μετά από τόσο καιρό πάλι πάλι πάλι.....σκ@τ@

αν δεν φύγουν οι ΚΑΡΚΙΝΟΙ από την ομάδα δεν θα αλλάξει ποτέ τίποτα...ο μπαμπάς δεν είναι ή δεν έχει την ίδια επιβλιτικότητα όπως ο Χοχοχο....τα χώνει στους παίχτες και αυτοί ξύνουν τα @@ τους...ούτε σημασία δεν του δίνουν...ενώ όταν μιλάει ο χοχοχο σούζα όλοι...αυτό μας λείπει,..έ ρε γιώργη κουμπούρα που την θέλουν...

Link to comment
Share on other sites

ενώ όταν μιλάει ο χοχοχο σούζα όλοι..
Συχνά μας ασκούσε πίεση, μάλιστα όταν βλέπαμε καμία φορά καμία εικοσαριά σωματοφύλακες στην προπόνηση, ξέραμε ότι ο πρόεδρος θα ερχόταν. Ο κ. Κόκκαλης είναι ένας από τους πιο πλούσιους ανθρώπους στην Ελλάδα. Όταν ο πρόεδρος ερχόταν να μας μιλήσει όλοι καθόμασταν "σούζα". Οι νέοι παίχτες γνώριζαν τι συνέβαινε και δεν τους φαινόταν παράξενο. Μόνο όταν καθόταν ο πρόεδρος καθόμασταν και οι υπόλοιποι. Ο κ. Κόκκαλης είναι λίγο δικτάτορας

Τάδε έφη Erwin Lemens [ένας σερβιτόρος που έλεγε ότι είναι τερματοφύλακας, στον Ολυμπιακό :p]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα λέω από πέρυσι....ο Τεν Τεν ΚαραΤε δε νιώθει από μπάλα και μάλλον τα πίνει κάθε βράδυ και ότι του ρθει στο μυαλό.

Μα είναι δυνατόν να αφήνεις έξω το Νίνη που βγάζει μάτια? Να βάζεις το Δάρλα μετά από τόοοοοοοσο καιρό που έχει να πιάσει μπάλα?

Από πέρυσι το λέω οτι ο Ολλανδός είναι οτι κάτσει......Μου χει έξω πάλι το Μπιέρσμιρ που στο κέντρο της άμυνας έβγαζε μάτια πάλι και μου ξαναβάζει τον Γειασου (Γιούσου) που πάει για σύνταξη και κάνει μόνο για τα κλασσικά ματσάκια της σουπερλίγκας.

νισάφι πια ρε........

για μένα ο Αντωνίου είναι αυτός που φταίει κυρίως.......μάλλον δε του χουν εξηγήσει κάποια πράγματα του Ολλανδού για το πως παίζετε το τόπι σε Ελλάδα και Ευρώπη από μια Ελληνική ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.