Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις (SportsLab)


astrolabos

Recommended Posts

Μαγκες,μην το γυρνατε σε καφενειο(πονεσε-τραγικος-φιλακια-μπινελικι) γιατι -για να το πω στη γλωσσα σας- θα παιξουμε τον τσουκαλα και τους παναθηναικους στις γραμμες (και εγω θαμαι ο τσουκαλας)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Firstly well done to Inter who got their tactics spot on last night. Mourinho did a great job. I watch Barca every week and would consider them to be my 2nd team, however, I do not blame the ref for anything that happened last night. In football, decisions go against you some team and you only have to look at the Barca v Chelsea game last year to see that Barca have been very fortunate in the past.

At the Camp Nou it will be a totally different ball game. As Pep said, the pitch will be short, watered and slicker than the pitch last night which will suit barca's tempo. Anyone who thinks this tie is over is completely out of their mind. Whilst barca face an uphill task, they are the one team in the world capable of over turning this defecit.

I also think Pep made a mistake taking off Ibra last night and failing to play with a recognised centre forward. With the few times Pique had the ball in the box, a natural striker may have made more of his chances, but who knows. At this point Messi was playing FAR too deep.

What ever the outcome I am sure we are are going to see a great 2nd leg and who ever wins I expect to go on and lift the trophey

απο τον Gary

Link to comment
Share on other sites

έχει τελειώσει η μπάρτσα...δεν θα περάσει..από την αρχή έλεγα οτι η Ίντερ θέλει το τρόπαιο πολύ περισσότερο από κανέναν...για αυτό πήρε τον Μουρίνιο (όπως και στην Τσέλσι αλλά εκεί υπήρξαν άλλες επιπλοκές όπως είπαμε...) και ο Μοράτι μόνο για ch.l μιλάει...δεν τον ενδιαφέρει κάν το ιταλικό και αυτό το έχει περάσει και στους παίχτες...ο guardiola καλός αλλά λίγος απέναντι στον "special one"...μην λέμε μακακίες αλλά οι παίχτες κάνουν την διαφορά στην barca και όχι ο coach...το gameplay είναι ίδιο από raikard εποχή...anyways προσωπική μου άποψη δεν περνάει η barca...θα πιέσει αρκετά (και ψηλά) αλλά επειδή είναι MASTER στις αντεπιθέσεις ο special one θα τους πονέσει εκεί...

στοιχηματάκι κανείς?:)

Link to comment
Share on other sites

δυσκολο να περασει, θα συμφωνησω, αλλα εγω θα το παιζα 2-0!:cool:

η barca μας εχει συνηθισει σε μεγαλα σκορ μεσα στο Camp Nou οποτε κανεις δεν μπορει να πει με σιγουρια...

μακαρι να μπουνε γκολ αρκετα νωρις για να απολαυσουμε παιχνιδι!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ανεβει τοσο πολυ το σκορ, εκτος αν βαλει 2 γκολ σχετικα γρηγορα η Barca, οποτε θα ανοιχτει και το παιχνιδι της Ιντερ....

για να δουμε τι θα δουμε....

θα το παιξω παντως 2-0!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι θα περάσει η Μπαρσελόνα, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα προσπαθήσει να παίξει ποδόσφαιρο. Κουράγιο σε όσους εξ ημών θα ακούμε την περιγραφή του Βερνίκου [ή όποιου άλλου από την ΕΡΤ]...

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες,μην το γυρνατε σε καφενειο(πονεσε-τραγικος-φιλακια-μπινελικι) γιατι -για να το πω στη γλωσσα σας- θα παιξουμε τον τσουκαλα και τους παναθηναικους στις γραμμες (και εγω θαμαι ο τσουκαλας)

Εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=3ei2kwJUHqU&feature=related[/ame]

ορίστε ο μέσι ποιος είναι...όταν έβλεπα live to παιχνίδι δεν είχα καταλάβει την σοβαρότητα του τραυματισμού του Maicon. Τσογλάνι του κ**ατα...κω*οπαιδο αργεντίνος τι περιμένεις...δείτε μετά το 1.45 καλά το replay και μετρήστε πόσα έχασε...πάντα έλεγa οτι είναι ......... που θέλει να μου συγκριθεί και με τον Πελέ..ούστ...δεν μετράει μόνο το τι μπάλα ξέρεις αλλά και τι είδους ποδοσφαιριστής είσαι εντός και εκτός γηπέδου...και μη μου πείτε ότι πήγαινε για την μπάλλα..κανονικά θα έπρεπε να τιμωρηθεί εκείνη την στιγμή ασχέτως σοβαρότητας τραυματισμού του Maicon...εύχομαι, αν και δεν πρόκειται, να τιμωρηθεία βαριά μετά...

p.s. σόρυ αλλά επειδή ειμαι φανατικός Βραζιλία ελπίζω δεν θα υπάρξει πρόβλημα στον Maicon...

Link to comment
Share on other sites

είσαι πέρα για πέρα βαμμένος αντι-αργεντίνος για να τα λες αυτά....

ο μέσι στη φάση πάει ευθεία και με μαζεμένο το χέρι του.....ούτε κάνει κίνηση ούτε κάτι άλλο επικίνδυνο. Το μόνο που μπορείς να του καταλογίσεις είναι οτι πάει δυνατά με το σώμα να μπει στη φάση.

για μένα ΕΤΥΧΕ ο μαηκόν να κόψει την πορεία του μέσι διαγώνια χωρίς να τον έχει δει καλά καλά με αποτέλεσμα να πέσει πάνω του άτσαλα.

Άλλωστε μη τρελαθούμε οτι ο Μέσι έχει ανάγκη από βρώμικο παιχνίδι για να κερδίσει φάσεις και να περάσει τον αντίπαλο. Ο άνθρωπος ζωγραφίζει στο χορτάρι.

και αν θες ένα ακόμα δείγμα οτι δεν έγινε θελημένα τσέκαρε την αντίδραση των συμπαικτών του μαηκόν που κανείς δεν άρπαξε το μέσι από το λαιμό σε περίπτωση που ήταν θελημένο.

ήταν μια δυνατή μονομαχία μέσα στη περιοχή για διεκδίκηση μπάλας και πολύ άτυχη στιγμή για τον μαηκόν.

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

εκεί ακριβώς είναι η υποτιθέμενη "μαγκιά" των αργεντίνων...δεν καταλαβαίνεις το βρώμικο παιχνίδι τους ποτέ...μην αρχίσουμε να λέμε για αργεντίνους παίχτες διότι θέλω 10 ποστ....οι ανθρώποι έχουν δοκτορά...αν δείτε ξανά την φάση γιατί μπορεί να μην την είδατε καλά θα δείτε ότι ο μαικόν έχει κόψει προ πολού στην μπάλα και ο μέσι, ξέρει ότι δεν είναι 2 μέτρα να φύγει απο πάνω του και να πάρει την κεφαλιά...σκάει επάνω του εσκεμμένα, μην λέμε οτι ναναι, και απλώνει και το χεράκι του λίγο...δείτε στο 0.27 πολύ πριν γίνει "διεκδικίσημη" η μπάλα πέφτει επάνω στον μαικόν...

αντι αργεντίνος δεν είμαι:nono:

άρρωστος με την μπάλλα ναι...και δεν μου αρέσει να βλέπω τέτοιες συμπεριφορές πόσο μάλλον από παίκτη που καλώς ή κακώς έχει κάποια φήμη και τον βλέπουν αρκετά παιδιά...αν δείτε παιχνίδια του και παρατήρήσετε τον τρόπο που παίζει τις περισσότερες φορές "αξίζει" το "ξύλο" που τρώει γιατί και αυτός τα ίδια κάνει...δεν είναι σωστό αλλά thats the way...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.