Jump to content



Ποιο αμαξι μεχρι 14.000Ε καινουριο????


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

Για πε τι ακριβως θελεις να κανεις με το τουτου...

Θα πηγαινεις και Χαλκιδα με δαυτο?

Αν ειναι για χρηση πολης κατα 85% κακως κοιτας στη μεσαια κατηγορια.

Θα σου προτηνα να δεις Mazda 2, Swift, Yaris, Clio κλπ

Το πιο μεγαλο θα καιει περισσοτερο και θα εχεις περισσοτερα κυβικα πανω σου.

Τα "μικρα" δει ειναι πια κατηγορια φτερου βλ Sei-Smart κα

μια χαρα κινησαι με 1200-1300cc εντος πολης και πας και καμια εκδρομουλα σαν ανθρωπος

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

FIAT GRANDE PUNTO??? και προταση μου το multijet 1.3!! το θεωρω οτι καλυτερο κυκλοφορει σημερα απο πλευρας οικονομιας, εντος και εκτος πολης. συν του οτι δεν ειναι ψοφιο σαν την βενζινα. ειναι νευρικοτατο μπορω να πω. απλα το μειονεκτημα του ειναι οτι ακομα, στις 2 μεγαλουπολεις, δεν επιτρεπεται το diesel. αν και οι περισσοτεροι δεν θα καταλαβουν οτι προκειται για diesel.

Link to comment
Share on other sites

"Clio TCE είναι ένας βράχος που τον τραβάει ένα τουρμπάκι"

Ένας κινητήρας 1.150 που περιμένει λίγη ροπή από ένα τουρμπάκι μόνο βλακεία το βλέπω. Τις ίδιες επιδόσεις και καταναλώσεις έχει με ένα 1.4 16V, αλλά έχει γίνει της μόδα το ΤΕΡΜΠΟ. Ευτυχώς που κάπως σώζει το μικρότερο βάρος :p

Και ffs άλλαξε το μαμημένο το Avatar, νόμιζα ότι μιλάω με gznp. Αλλιώς θα το αλλάξω εγώ γιατί δημιουργεί σύγχυση. :p

Νεο Seat Ibiza!

Ωραίο, αλλά 95 άλογα με 16V κινητήρα και κατανάλωση 8+ με 1000 περίπου κιλά; Κάτι δεν μου πάει σωστά για αυτοκίνητο του 2008.

Πάντως αν θα έπαιρνα προσωπικά τώρα αυτοκίνητο, αυτό θα ήταν το 207 που είπε κι ο gbak, απλά για το φίλο φεύγει από τα 14κ.

Link to comment
Share on other sites

Ένας κινητήρας 1.150 που περιμένει λίγη ροπή από ένα τουρμπάκι μόνο βλακεία το βλέπω. Τις ίδιες επιδόσεις και καταναλώσεις έχει με ένα 1.4 16V, αλλά έχει γίνει της μόδα το ΤΕΡΜΠΟ. Ευτυχώς που κάπως σώζει το μικρότερο βάρος :p

Και ffs άλλαξε το μαμημένο το Avatar, νόμιζα ότι μιλάω με gznp. Αλλιώς θα το αλλάξω εγώ γιατί δημιουργεί σύγχυση. :p

Ωραίο, αλλά 95 άλογα με 16V κινητήρα και κατανάλωση 8+ με 1000 περίπου κιλά; Κάτι δεν μου πάει σωστά για αυτοκίνητο του 2008.

Πάντως αν θα έπαιρνα προσωπικά τώρα αυτοκίνητο, αυτό θα ήταν το 207 που είπε κι ο gbak, απλά για το φίλο φεύγει από τα 14κ.

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το TCE έχει τις ίδιες επιδόσεις με το παλιό καλό 1,4 98/100ps?

Το περνάς από πάνω ακόμα και σε ρεπριζ :TD:

Ωραίος ο Γάλλος αλλά θα τον προτιμούσα με το μοτερ BMW/PSA..aka rallye + πάνω.

Σύντομα το Ibiza θα φορέσει και τα καινούργια μοτέρ TSI και τα ρέστα.

Αν του αρέσει του φίλου ας περιμένει λιγάκι ;)

Θα αλλαχτεί σύντομα :p

Link to comment
Share on other sites

Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το TCE έχει τις ίδιες επιδόσεις με το παλιό καλό 1,4 98/100ps?

Το περνάς από πάνω ακόμα και σε ρεπριζ :TD:

Ωραίος ο Γάλλος αλλά θα τον προτιμούσα με το μοτερ BMW/PSA..aka rallye + πάνω.

Σύντομα το Ibiza θα φορέσει και τα καινούργια μοτέρ TSI και τα ρέστα.

Αν του αρέσει του φίλου ας περιμένει λιγάκι ;)

Θα αλλαχτεί σύντομα :p

Δεν μίλησα για το παλιό καλό δικό μου Clio, για το νέο όταν κυκλοφόρησε με 1300 κιλά και 1.4 16v :p

Rallye πήγες στο Θεό τώρα, το έσκισες το θέμα.

Κι επίσης, μόλις το Ibiza φορέσει τα νέα μοτόρια δεν θα είναι φτηνούλι για να περιμένει ο φίλος ;)

Και κάτι ακόμα, σοβαρολογώ άλλαξε το avatar.

Link to comment
Share on other sites

pastelidis εγω έχω KIA CEED φίλε και στην αρχή έλεγα κανας κουβάς θα είναι πίστεψε με όμως το αμαξι δεν παίζεται απο οδικη συμεριφορά φρενα ανεση οτι θες μην ξενερώνεις που καθε πρωι θα το παίρνεις να πας στην δουλεία και θα βλέπεις το σημα kia πάνε αυτα τελείωσαν το χω απο πάσχα έχει 14.000 χιλιόμετρα πηγα παργα παξους λευκαδα φορτωμένο 4 άτομα και βαλίτσες και δεν θύμιζε σε καμια πέριπτωση οτι ειναι 14αρη..

γνωμη που πανε δεστο καντο και ενα τεστ ντραιβ και θα αλλαξεις γνώμη

τσιμπα το και 3θυρο ασπρο και εισαι τζετ!!!!!:T:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω, για την χρηση που το θελεις κοιτας λαθος κατηγορια

εκτος αν θελεις να σουλατσαρεις στην Αθηνα με 4 πανυψηλες Σουηδες μεσα στο αμαξι :upside:

Θυμισου, καταναλωση.

Επισεις με τα μισα παιρνεις Yaris 3ετιας που εχει και σουπερ μεταπωληση

και με τα ρεστα πληρωνεις διδακτρα για Master

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι στην ερωτηση "ποιο το καλυτερο μεχρι 14κ" απαντησαμε και με το παραπανω...

βαλτα κατω,παρε σβαρνα αντιπροσωπιες,κανε τεστ drive,τελος δες ποιο σου καθετε καλυτερα οπτικα (απο οτι καταλαβα σε απασχολει η εμφανιση κ το "ονομα" που κουβαλαει το υποψηφιο οχημα) και καλοριζικο!

εγω θα επαιρνα το πιο σκυλι,το πιο φτηνο και το ποιο οικονομικο(καυσιμο-ανταλακτικα) και ας ηταν απο εμφανιση σαν την γεωργια βασιλειαδου...

Link to comment
Share on other sites

FIAT Bravo... αν θες δίνεις και κάτι περισσότερο και παίρνεις το 1.4 turbo με 150 ίππους

έτσι για την κατανάλωση ρε αδερφέ!:p

Πάντως το Corsa μην σασ φαίνεται μικρό.Είναι μόλις 20cm μικρότερο απο το Astra και είναι αρκετά ευρύχωρο.Βέβαια η 1.2 έκδοση, αν και έχει άλογα, από ροπή μηδέν.:(

+1 για τον Francais..

Link to comment
Share on other sites

καλο το νεο κορσακι...ειχΑ νοικιασει ενα 1.4 και το οδηγησα σε καλους δρομους στην βερονα...παταει λιγο ατσουμπαλα σε στροφιλικια..

σε αουτοστραντα που το βγαλα ομως ειναι πολυ σταθερο για την κατηγορια του...και μαλιστα 2 ωρες απο βερονα μιλανο και στα καπακια πισω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.