Jump to content



dvi-d σε RGB D-sub γίνεται?


Passenger57

Recommended Posts

Πρέπει να μετρέψω την έξοδο dvi -d μιας ΑΤΙ 3450 που έχω σε RGB για να κουμπώσει σε ένα μόνιτορ υπολογιστή LG 1919s που έχει μόνο είσοδο rgb αναλογική ( φαντάζομαι ). Υπάρχει τέτοιος αντάπτορας?

Link to comment
Share on other sites

To DVI-D πώς προέκυψε? Η HD3450 έχει DVI-I και VGA. Για την DVI-I μάλιστα αρκετές εταιρίες δίνουν και τον μετατροπέα DVI-I --> VGA στη συσκευασία.

Για ξανατσέκαρε τα specs της κάρτας σου...

εισαι σιγουρος?

DVI-D μόνο ψηφιακό...δεν παίζει μετατροπέας...Λείπουν 4 pins που μεταφέρουν το αναλογικό.

Link to comment
Share on other sites

ολοι απαντησανε σωστα, απλα εχει κανει λαθος ο φιλος στην αρχη. Χωρις να εχω δει την καρτα σου, ειναι συγχρονη και αποκλειεται να μην εχει dvi-i , οποτε με εναν απλο ανταπτορα που 90% ειναι στη συσκευασια κανεις τη δουλεια που θες... Δεν εχω δει dvi-d σε καρτα την τελευταια 5ετια ποσο μαλλον και σε προσφατη οπως η 3450. Για την ακριβεια δε θυμαμαι και αν εχω δει καν ποτε στη ζωη μου :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.