Jump to content



Παραξενα στην Τ.V.


Louris7

Recommended Posts

1ο παραξενο : Ειδα σημερα στις ειδησεις του Mega , και μαλιστα η ιδια η Τρέμη, να παρουσιαζουν τα Cd της εφημεριδας ΘΕΜΑ που θα βγει την κυριακη.Μου φαινεται παραξενο γιατι ολοι θυμομαστε τι ειχε γινει πριμ καιρο μεταξυ Mega-δημοσιογραφων-Θεμα-δημοσιογραφων....

Και ενα 2ο παραξενο, για μενα, χωρις να εχω ρατσιστικες τασεις, ειδα στην NET διαφημιση στα ΑΛΒΑΝΙΚΑ , Αλβανικης εφημεριδας. Δεν ξερω, αλλα μου εκανε λιγο καπως..

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΜΑ+Μega= Ζευγαρι

Μα αυτο ειναι το αστειο - παραξενο . Παντως ειλικρινα ειναι καραγκιοζηδες αρκετοι στην τηλεοραση..Απορω πως μπορουν να κοροιδευουν τους ιδιους τους, τους εαυτους...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ γενικα εχουν σαλεψει ολοι. Λενε συνεχεια για την βενζινη και κανεις δεν αναρωτιεται αν τα διληστηρια εχουν βενζινη που αυτα δεν αδειαζουν ποτε για κανεναν λογο. Ολα ειναι ενα συστημα....

Link to comment
Share on other sites

δεν σε πιάνω.

Τα βενζινάδικα έκλεισαν γιατί δεν έχουν βενζίνη και το πρόβλημα είναι στην εισαγωγή του πετρελαίου.

Τα διυλιστήρια φυσικά και έχουν βενζίνη.

Γιατί δεν την στέλνουν όμως?

Μάλλον γιατι τα κρατάνε για άλλους ;)

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν κανουν απεργια οι βενζινοπωλες

2.Δεν κανουν απεργια οι οδηγοι/ιδιοκτητες βυτιοφορων

3.Απεργουν οι τελωνειακοι και τα καυσιμα για να βγουν απο το διυλιστηριο(+ τα υπολοιπα προιοντα που παραγονται εκει) πρεπει να εκτελωνιστουν(τα διυλιστηρια για καποιο λογο εχουν απαλλαγη ΦΠΑ)

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εκτελωνιστουν

else λαθρεμποριο (=μπιγκ τραμπλ););)...

{ αυτη η νεοελληνικη συνωμοσιολογια εχει την ταχυτητα του φωτος τελικα...:laughing::laughing:}

Απεργουν οι τελωνειακοι

οι γνωστοι δυστυχεις που κακοπερνανε;);):rofl: (οποιος παει μια βολτα στην Πατρα ας ριξει μια ματια στο τελωνειο ,αριστερα απο τις αποβαθρες των πλοιων για Ιταλια)...με λιγα λογια,απο την απεργια τωρα δεν μπαινει σχεδον τιποτα μεσα στην χωρα.

ειδα στην NET διαφημιση στα ΑΛΒΑΝΙΚΑ , Αλβανικης εφημεριδας. Δεν ξερω, αλλα μου εκανε λιγο καπως..

μην μου πεις οτι ειδες πρωτη φορα στην ελληνικη τηλεοραση σαμθινγκ λαικ δατ.αν θυμασαι εκεινη την τηλεοπτικη σειρα με τον Σομμερ και την Σακκα (οπου και επαιζε τον Αλβανο),ειχα πετυχει μια φορα σε διαλειμμα της (και λεμε για διαλειμμα στην πανακριβη ζωνη των 22.00-23.00) διαφημιση στα αλβανικα και με ελληνικους υποτιτλους "Αργκιρο,ο καφες οπως αρεσει σε εμας τους Αλβανους"...Και Κυριακη πρωι στο μεγκα εχω πετυχει αλβανικη διαφημιση...

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν κανουν απεργια οι βενζινοπωλες

2.Δεν κανουν απεργια οι οδηγοι/ιδιοκτητες βυτιοφορων

3.Απεργουν οι τελωνειακοι και τα καυσιμα για να βγουν απο το διυλιστηριο(+ τα υπολοιπα προιοντα που παραγονται εκει) πρεπει να εκτελωνιστουν(τα διυλιστηρια για καποιο λογο εχουν απαλλαγη ΦΠΑ)

δηλαδη τα καυσιμα εισερχονται στη χωρα χωρις να περασουν τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ερχονται με τη μορφη αργου πετρελαιου(?) με τανκερς (πχ στο Σκαραμαγκα ή την Κορινθο) και γι'αυτο ο εκτελωνισμος γινεται κατα την εξοδο του τελικου προιοντος απο το διυλιστηριο.

Αλλη λογικη εξηγηση δεν μπορω να σκεφτω atm (λογω :beer:)

Link to comment
Share on other sites

Και ενα 2ο παραξενο, για μενα, χωρις να εχω ρατσιστικες τασεις, ειδα στην NET διαφημιση στα ΑΛΒΑΝΙΚΑ , Αλβανικης εφημεριδας. Δεν ξερω, αλλα μου εκανε λιγο καπως..

Α μη σου φαίνεται παράξενο. Ο πληθυσμός των Αλβανών στην Ελλάδα είναι πολύ μεγάλος πλέον, λογικό είναι. Εδώ (Ιρλανδία) που ο αριθμός των Πολωνών είναι επίσης πολύ υψηλός συμβαίνει το ίδιο, πολωνικές διαφημίσεις στις εφημερίδες, στην τηλεόραση αλλά και στο ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι 100% σιγουρο οτι τα ΕΛΠΕ εχουν προιον και δεν μπορουν να το "βγαλουν" απο το διυλιστηριο,λογω της απεργιας των τελωνειακων που μολις κηρυχθηκε παρανομη.

Επισης τα υλικα που προμηθευεται η Motor Oil απο την ελληνικη αγορα ειναι χωρις ΦΠΑ(ή τουλαχιστον καποια απο αυτα)

Υπαρχουν κι αλλες εταιρειες -ασχετες με τα πετρελαιοειδη- που εχουν απαλλαγη ΦΠΑ

1000% σιγουρα αυτα που λεω

Link to comment
Share on other sites

φοβεροι οι τελωνες , αλλο ενα ρετιρε στην ελλαδα που νομιζει πως του ανηκει η χωρα. Καποιος ειπε παντως κατι σωστο , αφου κανουν απεργια ας περνανε ολοι απο τα συνορα χωρις ελεγχους, ουτως ή αλλως σκ@τ@ ελεγχοι γινονται

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.