Jump to content



Corsair Dominator Fan [see inside]


Nephiλiμ

Recommended Posts

here's the thing.

πηρα το kit της Corsair.

μαζι ειχαν και τα φουρφουρακια για ψυξη τους.

οχι πολυ χρησιμο αφου ολοι ξερουμε οτι οι μνημες που πηρα (2X2GB) δεν ανεβαινουν και τοσο πολυ....οποτε δεν θελουν και τοσο πολυ την εξτρα ψυξη.

Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας....το ενα απο 3 φουρφουρακια -και αφου εχω ριξει τις στροφες μεσω προγραμματος- δημιουργει κραδασμους/συντονιζεται.

ετσι ουσιαστικα ακουγεται ενας ακρως εκνευριστικος θορυβος...

δεν ειναι λογω βιδων,το ενα ανεμιστηρακι απλως "τριζει"...

λυσεις...?

RMA?

να παω να πω τι στο Πλαισιο...

γεια σας αυτο το πραγμα τριζει,μου χει σπασει τα νευρα...?

καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply
ναι k είναι k μεγάλο k αρκετά "δισκολοχορετο" σε κάποιες περίπτωσις πάντως σε "απιδοσι" με περιμένεις τίποτα k ειδικά στις μνήμες σου.

μπα επεστρεψες εσυ?

αν εβλεπες το κουτι που εχω(αναφερεται στην υπογραφη μου) θα εβλεπες οτι μονο προβλημα χωρου δεν εχω.

και εστω σε χαμηλες στροφες,κανει τη δουλεια που υποτιθεται κανει.

οι μνημες με αυτο ειναι πιο δροσερες.

στο θεμα μας τωρα.

επικοινωνησα με το Πλαισιο για το "θεμα" μου.

δεν ξερω βεβαια τι θα γινει αφου δεν ειναι προβληματικο το κιτ,αλλα ο ενας απο τους 3 ανεμιστηρες του Memory cooler.

Link to comment
Share on other sites

δε το ηπα για το κουτί...εγώ το ηπα για τα υπόλοιπα εξαρτήματα του pc μερικές φορες βρίσκουν η άκρες τις..τελοσπάντων...κάτσε ρε δεν υπάρχει κάποια εγγύηση η kt που να σε καλύπτει?μήπως να σου άλλαζαν το 1 fan με 1 ίδιο?γίνετε άραγε kt τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω ότι έχω το ίδιο πρόβλημα στο μεσσαίο ανεμιστήρι απο τα τρία...

Μου σπάει τα νεύρα το άτιμο. Το δικό μου Airflow ήρθε βέβαια μαζί με τις μνήμες όποτε δεν ξέρω κατα πόσο παίζει αλλάγη απο το πλαίσιο.

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω ότι έχω το ίδιο πρόβλημα στο μεσσαίο ανεμιστήρι απο τα τρία...

Μου σπάει τα νεύρα το άτιμο. Το δικό μου Airflow ήρθε βέβαια μαζί με τις μνήμες όποτε δεν ξέρω κατα πόσο παίζει αλλάγη απο το πλαίσιο.

mine too.

λες τα κιτ που βαλαν στο "πακετο"μνημες/fan να ειναι β διαλογης?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έχω κανα χρονο λειτουργεί άψογα.

Και τα 3... (ανεμιστηράκια για να μην παρεξηγούμαστε :p)

lucky you....:tongue:

δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να συντονιζει/τριζει κατι μεσα στο κουτι.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.