Jump to content



Τεστ για θερμοκρασίες


athandria

Recommended Posts

Ο 6600 ειναι μια χαρα στα 3 Ghz,τι μνημες εχεις?

Α επισης για δοκιμασε με λιγοτερο ρευμα πανω στο Vcore,δεν χρειαζεσαι τοσο πανω απο 1,3 μη σου πω και λιγοτερο,αν και παιζει ρολο και τι κομματι ειναι η CPU σου!

Οσο για τις μνημες δες αν πανε πιο σφικτα timings.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω εδώ στα 3 γηζ.

cpuzzn7.jpg

cpuz2fr1.jpg

idle

core1lowsy6.jpg

load

core2lowma2.jpg

Θερμοκρασίες με κλειστό κουτί και με τους ανεμιστήρες όλους στα 5 βολτ. Με ανοιχτό κουτί πέφτουν 4 βαθμούς περίπου. Με ανεμιστήρες πιο ψηλά δε θυμάμαι καθόλου.

Voltage στο bios έχω 1.2, αλλά το cpuz δίνει 1.136 idle και 1.120 load. Μεγάλο vdroop.

Στα 3.0γηζ λογικά θα σου παίξει χωρίς να δώσεις παραπάνω ρεύμα από το στοκ. Όσοι Q6600 έχω δοκιμάσει, μπορούσαν. Για κάνε το τεστ...

Οι θερμοκρασίες σου πάντως είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μου φαίνεται ως τώρα. Πολύ σταθερή, εύκολη γενικά αλλά με απίστευτες ρυθμίσεις στο advanced που απαιτούν γνώσεις που δεν έχω. Το μόνο που βλέπω είναι μεγάλο vdroop.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον θα μείνω εδώ για 24/7 γνώμες για θερμοκρασίες και ρεύματα.

Οι μνήμες είναι asus ddr3 sta 1333 9 9 9 24 1,9volt.

Δεν ξέρω αν είναι καλά το έβαλα 2volt και πήγαν εκεί (δες Φώτο) αν είναι οκ πώς τηα δοκιμάσω κάποιο τεστ.

newsakisga6.jpg

By athandria

newsakis2of1.jpg

sakisdm1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο 6600 ειναι μια χαρα στα 3 Ghz,τι μνημες εχεις?

Α επισης για δοκιμασε με λιγοτερο ρευμα πανω στο Vcore,δεν χρειαζεσαι τοσο πανω απο 1,3 μη σου πω και λιγοτερο,αν και παιζει ρολο και τι κομματι ειναι η CPU σου!

Οσο για τις μνημες δες αν πανε πιο σφικτα timings.

Το έχω στο auto να το κατεβάσω λες ?

Αν κατεβάσω τα timing παπαλα δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.