Jump to content



Επιστροφή σε WinXp. Απορία?


blkik

Recommended Posts

Θελω να γυρίσω Απο Vista 64bit σε XP 32bit. για λόγους που περιγράφονται εδώ

Εχω χωρίσει τον wd 640 σε δυο partition ένα 96GB primary και ένα 500GB extended(σύνολο 596gb τόσα έιναι τα πραγματικά). Στον primary έχω βάλει Vista και θέλω να βαλω τώρα τα Xp.

Tα Χp όμως κατα την εγκατάσταση αναγνωρίζουν μόνο 131Gb απο όλο το δίσκο σαν ένα αγνωστο τομέα.

Ξέρω ότι αυτo γίνεται γιατι τα XP πριν το Service pack 1 δεν αναγνώριζαν μεγάλους δίσκους

Αν εγκαταστησω τα XP θα εππηρεαστουν τα partition? Θα σβηστούν τα δεδομένα απο το extended.

Αν εγκαταστήσω ΧP με ενσωματωμένο το SP2 θα παρακάμψω το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βαζεις XP64,1 χρονο που ασχολουμε μαζι τους οι μονες ασυμβατοτητες ειναι 2-3 παιχνιδια.Το λεω επειδη βλεπω οτι εχεις 4GB μνημη.Σχεδον ολα τα προγραμματα που εχω ειναι ακομα οι εκδοσεις που ειχα στα 32bit XP.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια, αγόρασα πριν λίγες μέρες λαπτοπ (με τη φοιτητική επιδότηση 400Ε !) και τα vista δεν τα χωνεύω καθόλου. Να περάσω σε XP PRO ή Home (32bit)?

Ισχύει πως τα ΧΡ Ηοme δεν αναγνωρίζουν τους διπήρυνους επεξεργαστές?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.