Jump to content



Οποιος βγαλει ακρη να μου τρυπησει την μυτη


leader133gr

Recommended Posts

Κουλαμαρες στο Full εγω ο γκαντεμης :wall:Εχω 2 EVGA 9800 GTX+ οι οποιες πεζανε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ se sli με Vista & XP.Μια μερα παρατηρησα οτι στην Philips Lcd οι εικονα ειναι σε κοκκινο χρωμα.Το pc δουλευε κανονικα αλλα η αποχρωση ηταν κοκκινη.H Τv περνει απο την δευτερη DVI.ΟΤΙ ΜΑ ΟΤΙ και αν εκανα δεν βγαινει ακρη.Σε αλλο pc που δοκιμασα τις καρτες μια φορα εκανε το ιδιο και την αλλη δουλεψε κανονικα.Tις ξαναβαζω στο pc μου και παλι τπτ.Η πρωτη DVI δεινει κανονικα να σημειωσω.καλωδια , μονιτορ , drivers ,bios update, θυρες pci-e τα παντα εκανα δεν υπαρχουν αλλες ιδεες - αν καποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει παλικαρια.

Δοκιμασα μια ακομη Twintech 9800 gtx που εχω και εκεινη παιζει κανονικα.ΕΛΕΟΣ Ε ?διχνει κανονικα και στα 2 DVI.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια πρεπει να ειναι κατι απο το μονιτορ .Σε ενα αλλο μηχανημα που δοκιμασα τωρα

,οι καρτες εκαναν το ιδιο bug.Το pc ειχει μια LG 19 , μολις ομως δοκιμασα μια παλια 17αρα με dvi και αυτη ολα ηταν οκ δια μαγειας.Δεν αλλαξα τπτ απο το pc παρα μονο τα μονιτορς.

Τι λετε γι αυτο ?Καμια γνωμη ?Να στειλω το μονιτορ πισω rma ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια πρεπει να ειναι κατι απο το μονιτορ .Σε ενα αλλο μηχανημα που δοκιμασα τωρα

,οι καρτες εκαναν το ιδιο bug.Το pc ειχει μια LG 19 Lcd, μολις ομως δοκιμασα μια παλια 17αρα Lcd με dvi και αυτη ολα ηταν οκ δια μαγειας.Δεν αλλαξα τπτ απο το pc παρα μονο τα μονιτορς.

Τι λετε γι αυτο ?Καμια γνωμη ?Να στειλω το μονιτορ πισω rma ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια πρεπει να ειναι κατι απο το μονιτορ .Σε ενα αλλο μηχανημα που δοκιμασα τωρα

,οι καρτες εκαναν το ιδιο bug.Το pc ειχει μια LG 19 Lcd, μολις ομως δοκιμασα μια παλια 17αρα Lcd με dvi και αυτη ολα ηταν οκ δια μαγειας.Δεν αλλαξα τπτ απο το pc παρα μονο τα μονιτορς.

Τι λετε γι αυτο ?Καμια γνωμη ?Να στειλω το μονιτορ πισω rma ?

αν ειναι ετσι οπως τα λες να το στειλης.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου χε ψιλοκουνηθει το SLI BRIDGE και εβγαζε αποχρωση του κοκκινου. Για δοκιμασε να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις αλλα μην το πιεσεις μεχρι μεσα.

Ε αφού με άλλο μόνιτορ απ'ότι λέει το παλικάρι λειτουργεί οκ δεν νομίζω να φταίει αυτό

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ομως παλι το μονιτορ ρε παιδια γιατι οταν συνδεω την αλλη dvi δουλευει σωστα ?ε θας μας τρελανει.το SLI BRIDGE φιλε μου δεν ειναι διοτι και μια μια τις καρτες που τις βαζω παλι το ιδιο πραγμα συμβαινει.Αυτο συμβαινει και σε ενα Lg που βαζω.Σε innnovator monitor

ολα ειναι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

να τις πάρω τις κάρτες να σου δώσω μια 9500 να κάμεις την δουλεία σου :p

Πάρε μαζί σου το 17αρι μόνιτορ που δν σου έκανε χαζά, βάλε να δουλέψεις την lcd κα μόλις σου βγάλει την κόκκινη οθόνη αμέσως άλλαξε την με την 17αρα.

Ένα άλλο κόλπο είναι μόλις σου βγει κόκκινη οθόνη να παίξεις λίγο με την έξοδο των χρωμάτων από το πίνακα ελέγχου της nvidia και απο την ψηφιακή μορφή χρώματος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.