Jump to content


LACIE 500GB εξωτερικός


stelmaras

Recommended Posts

μπορει 39 ευρω να φαινονται υπερβολικα λιγα για εναν 500αρη εξωτερικο αλλα να σας πω και το εξης.

ο συγκεκριμενος 500gb lacie εχει ερθει ως ο πλεον ελλατωματικος εξωτερικος για φετος.

εχω περιπτωσεις φιλων και γνωστων που τον εχουν αγορασει απο μουλτιραμα-κοτσωβολο και αλλα μικροτερα καταστηματα και βγηκαν ολοι doa. (δεν μιλαω για 2-3......αλλα συνολο μια 15αρια δισκοι)

γνωμη μου ειναι οτι μαλλον το container που τους εφερε εφαγε μια γερη στουκα σε κανα γερανο κατα τη μεταφορα.

αν παρολαυτα καποιος τον παρει ας μας πει εαν δουλευει σωστα

Link to comment
Share on other sites

Καλή ευκαιρία για όποιον θέλει extra χώρο. Αρκεί να δουλεύει!

Το αρνητικό που βλέπω εγώ είναι ο 1 χρόνος εγγύησης. Επιπλέον πιθανόν να είναι IDE και όχι SATA. Επίσης μόνο USB interface (...του χαρίσανε γάιδαρο και αυτός....)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ παρήγγειλα 1. Πιστεύω να μην έχει τίποτα από αυτά που περιγράφει ο φίλος greekfragma. yanni αν δεις την περιγραφή γράφει 2 χρόνια εγγύηση

edit

Μπορεί στην σελίδα του να λέει 12μήνες εγγύηση άλλα αν πατήσετε κάτω την περιγραφή γράφει:

Περιγραφή προϊόντος

LaCie Desktop Hard Disk - σκληρός δίσκος - 500 GB - Hi-Speed USB

Τύπος

Σκληρός δίσκος - εξωτερικός

Διαστάσεις (ΠxΒxΥ)

11,3 cm x 19,4 cm x 4,1 cm

Βάρος

0,9 κιλά

Χρώμα περιβλήματος

Μαύρο

Γλώσσα

Ευρώπη

Χωρητικότητα

500 GB

Τύπος διασύνδεσης

USB υψηλής ταχύτητας

Ταχύτητα μετάδοσης δεδομένων

480 Mbps

Ταχύτητα περιστροφής

7200 rpm

Μέγεθος ενδιάμεσης μνήμης

8 MB

Απαιτούμενο λειτουργικό σύστημα

Apple MacOS X 10.3 ή μεταγενέστερης έκδοσης, Microsoft Windows Vista / 2000 / XP

Πηγή τροφοδοσίας

Περιλαμβάνεται μετασχηματιστής AC

Εγγύηση κατασκευαστή

Εγγύηση 2 ετών

Link to comment
Share on other sites

όσο και να λέει ότι έχει εγγύηση υπάρχει απόφαση που υποχρεώνει όλες τις εταιρίες που πουλάνε προϊόντα στην ευρωπαϊκή ένωση να δίνουν τουλάχιστον 2 χρόνια εγγύηση ;)

Link to comment
Share on other sites

39 ευρώ είναι τελική τιμή με φπα+3,9 ευρώ τα μεταφορικά=42,9

¨Εχω παραγγείλει και μου ήρθε και mail επιβεβαίωσης. Βέβαια ανείχα δεί νωρίτερα τα σχόλια μάλλον δεν θα έπαιρνα. ¨οταν τον παραλάβω θα ενημέρώσω

Link to comment
Share on other sites

πήρα έναν τέτοιο από το στοκ του πλαισίου στα 49Ε πριν 2-3 εβδομάδες. μέχρι τωρα κανένα πρόβλημα, και φορμαρίστηκε εκ νέου σε NTFS χωρίς κανένα πρόβλημα (γρουσούζη φράγμα, αν πάθει τίποτα σε έφαγα)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.