Jump to content


Μέχρι πόσο μπορώ να πάω τον Ρ4 2.66GHz;


rebelor

Recommended Posts

CPU:Intel Pentium 4 (Northwood) 2.66GHz

Mob:SiS P4i65G

RAM:2x 512Mb

Έχω ανεβάσει τον επεξεργαστή από 2,6 σε 2,8. Μπορεί κάποιος να μου πει μέχρι πόσο μπορώ να τον πάω;

Ανέβασα τις μνήμες και το cpu σε φωτο. Αν χρειάζεται και τίποτα άλλο πείτε το μου γιατί δεν ξέρω και πολύ καλά μιας και τώρα άρχισα.:pleasantry:

post-10608-1416073696,7375_thumb.gif

post-10608-1416073696,8496_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις ανετα πιστευω με καποιο ανεβασμα στην ταση του επεξεργαστη να πιασεις Fsb 166 κατι που σηκωνουν ανετα οι μνημες σου.. Συνεπως θα εχεις συχνοτητα 166x20 το οποιο ειναι γυρω στα 3,3Ghz..

Link to comment
Share on other sites

καλύτερες επιδόσεις δεν θα δεις οπότε φαντάζομαι το κάνεις μόνο για την χαρά του overclocking.

εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι εάν θα μείνει σταθερό το SiS chipset πάνω απο τα 2.9

Link to comment
Share on other sites

καλύτερες επιδόσεις δεν θα δεις οπότε φαντάζομαι το κάνεις μόνο για την χαρά του overclocking.

Είπα να πειραματιστώ λιγάκι να μην γίνει καμιά γκάφα και κάψουμε κανα 4πύρηνο όταν πάρουμε:laughing:

Τώρα τον ανέβασα στα 3 θα τον πάω κι άλλο να δω. Στο primetest δεν μου βγάζει κανένα error μέχρι τώρα οπότε δν πιστεύω να υπάρχει prob.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά και εμένα IDE είναι, αλλά όταν πήγα τον 3GHz northy μου στα 3.8GHz ας πούμε, διαφορές είδα ;)

Δεν είπα ότι δεν έχει διαφορές σαφώς και φαίνεται η διαφορά. Ειδικά όταν ανοίγω πολλά μαζί.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγω έχω τον ίδιο επεξεργαστή στα 3,00 με μαμά ψύξη, με artic silver, μνημες 333 Kingston στα 187.5 με latency 2,5 4 4 8, και δουλευει θερμοκρασιες 26 idle και 46 se full load. Είναι φυσιολογικό αυτο? το motherboard ειναι asus p4p8x. Πόσο παραπάνω μπορώ να το πάω? και το βασικο...πως??

Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασίες μια χαρά είσαι. Του φίλου μου ο 3αρης δείχνει 60 idle από το bios. Κάτι μου λέει ότι δείχνει λάθος.

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=1951

Τσέκαρε λίγο το τόπικ εμένα μου φάνηκε πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

46 C; Μια χαρά σε βρίσκω! Το σύστημα εντός κουτιού;

ναι, ειναι εντός κουτιού με έναν έξτρα ανεμιστήρα

οι μνημες σου ποσα Mhz ειναι???

οι μνήμες ειναι ddr1, μαμά στα 333, τώρα 187.5*2= 375:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.