Jump to content



Extreme members?


AN7 OverClocker

Recommended Posts

Κατ αρχάς καλησπέρα.

Ρε παιδιά.

Έχω μια απορία.

Ξαφνικά σήμερα ανακάλυψα έναν τίτλο μελών.

multirama.png

Τι έγινε ρε παιδιά?

Πότε έγινε αυτό?

Απλά θυμάμαι τον σάλο που είχε γίνει Εδώ και Εδώ(μην βρω κι άλλα ε?)

Τι έγινε?

Νόμιζα ότι το thelab.gr δεν προωθούσε κανένα μαγαζί και αυτή ήταν η πολιτική του.

Τι άλλαξε?

Θα υπάρξουν και Plaisio Tunning store members?

Θα ήθελα να φαντάζομαι πως ναι :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Τα Multirama Extreme members είναι ένα καινούριο usergroup χρηστών το οποίο - προφανώς - περιλαμβάνει τους εργαζόμενους του Multirama Extreme της Στουρνάρη και γίνεται στα πλαίσια μιας γενικότερης συνεργασίας που υπάρχει με τα Multirama εδώ και καιρό. Θα έχεις προσέξει τα banners, θα έχεις προσέξει τις προσφορές και τις ανακοινώσεις για events.

Τα Multirama δεν συνδέονται κάπως με το TheLab.gr εκτός από τα σημεία που διευκρίνησα παραπάνω. Τα μέλη του καθώς και το ειδικό sub-forum που θα ανοίξει σε λίγες μέρες βρίσκονται - θα βρίσκονται εκεί για υποστήριξη κι ενημέρωση.

Plaisio Tuning store members θα υπάρξουν αν το Πλαίσιο δηλώσει επιθυμία να γίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

@djd

Πώς δεν συνδέονται ρε Κώστα?

Άμα γίνει ξεχωριστό sub-forum MONO για το Multi Extreme δεν θα συνδέεται με το thelab.gr σε όλους του τομείς?

Ξανα λέω,

Αν θυμάμαι καλά το thelab.gr ήταν κατά τέτοιων κινήσεων.

Επίσημα πλέον η λογοκρισία για τα multirama?

Περίμενα κάτι πιο ξεκάθαρο σαν απάντηση να σου πω την αμαρτία μου.

Link to comment
Share on other sites

εγώ συμφωνώ με την κίνηση αυτή και θέλω να πιστεύω οτι όσο μονιασμένα και με καλό πνεύμα πίνουμε καφεδάκια ή κάνουμε συγκεντρώσεις όλοι μαζί εκτός καταστημάτων μεταξύ μας, άλλο τόσο όμορφα και κόσμια ελπίζω να είναι και η συμπεριφορές στο κάθε subforum (εφόσον δημιουργηθεί και αντίστοιχο για το Plaisio tuning store).

οι καλές σχέσεις υπάρχουν ως βάση για να γίνει κάτι τέτοιο.:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το κακό να υπάρχουν εκπρόσωποι κάποιων μαγαζιών ? Και στο xs υπάρχουν αντίστοιχα φορουμ και εκπρόσωποι εταιρειών. Το βρίσκω πολύ σωστό και λογικό, οσοι δουλεύουν σε τέτοια μαγαζιά να το δηλώνουν ώστε ολοι να γνωρίζουμε οτι η αποψή τους ενδέχεται να επηρεάζεται και απο το μέρος που δουλεύουν.

Το lab αν θυμάμαι καλά ήταν κατά ανθρώπων που "τρολλαρανε" το φόρουμ και ενώ δουλεύανε σε καποια εταιρία/μαγαζί, προωθούσανε το δικό τους χωρίς να το ξέρει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα γιατί ρε Άκη φαντάζεσαι πράγματα; Λογοκρισία θα υπάρχει όσο κάτι είναι αντίθετο με τους όρους χρήσης. Λογοκρισία με την μορφή που την εννοείς εσύ, δεν έχει υπάρξει στο TheLab και δεν πρόκειται να υπάρξει. Πάρε την πρόταση και κάντη quote όσες φορές θέλεις αν βγω ψεύτης στο μέλλον.

Το sub-forum Multirama Extreme του καταστήματος της Στουρνάρη (bold γιατί η συνεργασία είναι αποκλειστικά με τα παιδιά εκεί) θα βρίσκεται εκεί για ανακοινώσεις, για προσφορές, για προσφορά εργασίας καθώς και για feedback μελών.

Γιατί σου κακοφαίνεται τόσο πολύ δε καταλαβαίνω. Στο extreme systems που όλες οι εταιρείες έχουν κάποιον insider να γράφει, δεν είναι όμορφα που έχεις κάτι πάντα επίσημα;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα γιατί ρε Άκη φαντάζεσαι πράγματα; Λογοκρισία θα υπάρχει όσο κάτι είναι αντίθετο με τους όρους χρήσης. Λογοκρισία με την μορφή που την εννοείς εσύ, δεν έχει υπάρξει στο TheLab και δεν πρόκειται να υπάρξει. Πάρε την πρόταση και κάντη quote όσες φορές θέλεις αν βγω ψεύτης στο μέλλον.

Το sub-forum Multirama Extreme του καταστήματος της Στουρνάρης (bold γιατί η συνεργασία είναι αποκλειστικά με τα παιδιά εκεί) θα βρίσκεται εκεί για ανακοινώσεις, για προσφορές, για προσφορά εργασίας καθώς και για feedback μελών.

Γιατί σου κακοφαίνεται τόσο πολύ δε καταλαβαίνω. Στο extreme systems που όλες οι εταιρείες έχουν κάποιον insider να γράφει, δεν είναι όμορφα που έχεις κάτι πάντα επίσημα;

Φαντάζομαι πράγματα?

Στο feedback μελών θα υπάρχει και η αρνητική κριτική?

Γιατί κάπου θυμάμαι να κόπηκε απότομα σε ένα thread αυτό.Ενώ για το e-shop ας πούμε βουίζει ο τόπος με κράξιμο.

Λές να μην θυμάμαι καλά?

Μια χαρά το XS.

Δέχεται και λινκ από reviews,ειδήσεις και ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο από ξένα sites χωρίς γκρίνιες και κακό.

ΕΔΩ ισχύει?

νομίζω το παράδειγμα σου είχε μια τρύπα ;)

Απλά δεν μπορώ να βλέπω την μία να γίνεται όλη η βαβούρα που έγινε στα 2 thread πιο πάνω που θυμήθηκα και μετά τελείως ξαφνικά να αλλάζουμε πλεύση.

Δεν φαίνεται λίγο υποκριτικό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αντίθετος στην κίνηση αυτή, έτσι και αλλιώς τα παιδιά στο Extreme είναι και g@mW, αλλά από την στιγμή που γίνεται για έναν, δεν ξέρω με τι όρους - δεν με νοιάζει - αλλά πρέπει να γίνει και με άλλους, αν θέλουν, πάντα με τις ιδιες προυποθέσεις.

Και εδώ έρχεται η ερώτηση...

Αν έρθει το Τuning, το e-shop, η Cosmodata, το Hac, το Zero1 και όλα τα άλλα μαγαζιά του χώρου, είμαστε όλοι διατεθειμένοι να αλλάξει το μισό forum για κάτι τέτοιο? Να γυρίζουν όλοι με τίτλους και σηματάκια? Για να μην πάμε στις διάφορες παρεξηγήσεις που μπορεί να παίξουν...

Εμένα δεν μου πέφτει και λόγος, ούτε δουλεύω σε κάποιο μαγαζί, απλά μια σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

To usergroup του multirama δεν είναι ούτε mods, ούτε admins και έχουν αυτό το τίτλο για να ξεχωρίζουν εύκολα στα υπόλοιπα μέλη. Το υποφόρουμ θα είναι για υποστήριξη, ενημέρωση για προσφορές κλπ. χωρίς να κρύβεται κανείς πίσω από το δάχτυλο του, άμεσα και υπεύθυνα. Δε μας ενδιαφέρει να λογοκρίνουμε, δε θέλουμε και δεν υπάρχει λόγος. Όπως φυσικά δε θα προωθήσουμε σαν thelab, ούτε θα επηρεάσουμε τη κρίση του κόσμου για το extreme.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι αντίθετος στην κίνηση αυτή, έτσι και αλλιώς τα παιδιά στο Extreme είναι και g@mW, αλλά από την στιγμή που γίνεται για έναν, δεν ξέρω με τι όρους - δεν με νοιάζει - αλλά πρέπει να γίνει και με άλλους, αν θέλουν, πάντα με τις ιδιες προυποθέσεις.

Και εδώ έρχεται η ερώτηση...

Αν έρθει το Τuning, το e-shop, η Cosmodata, το Hac, το Zero1 και όλα τα άλλα μαγαζιά του χώρου, είμαστε όλοι διατεθειμένοι να αλλάξει το μισό forum για κάτι τέτοιο? Να γυρίζουν όλοι με τίτλους και σηματάκια? Για να μην πάμε στις διάφορες παρεξηγήσεις που μπορεί να παίξουν...

Εμένα δεν μου πέφτει και λόγος, ούτε δουλεύω σε κάποιο μαγαζί, απλά μια σκέψη...

+ αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι η όποια αρνητική ματιά έχουν κάποια μέλη προέρχεται στο οτι ξεκίνησε μόνο με μέλη του extreme.

είμαι σίγουρος οτι εάν ήταν έτοιμες οι συμφωνίες και τα σηματάκια και για τα υπόλοιπα καταστήματα και ανοιγόντουσαν subforums για όλους ταυτόχρονα δεν θα κάναμε καν αυτή τη κουβέντα.:cool:

Link to comment
Share on other sites

είμαι σίγουρος οτι εάν ήταν έτοιμες οι συμφωνίες και τα σηματάκια και για τα υπόλοιπα καταστήματα και ανοιγόντουσαν subforums για όλους ταυτόχρονα δεν θα κάναμε καν αυτή τη κουβέντα.:cool:

εκεί θα είχαμε show Γιώργη... ;)

Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι η όποια αρνητική ματιά έχουν κάποια μέλη προέρχεται στο οτι ξεκίνησε μόνο με μέλη του extreme.

είμαι σίγουρος οτι εάν ήταν έτοιμες οι συμφωνίες και τα σηματάκια και για τα υπόλοιπα καταστήματα και ανοιγόντουσαν subforums για όλους ταυτόχρονα δεν θα κάναμε καν αυτή τη κουβέντα.:cool:

Προφανώς και δεν θα την κάναμε,εκεί θα κάναμε άλλη κουβέντα όμως

To usergroup του multirama δεν είναι ούτε mods, ούτε admins και έχουν αυτό το τίτλο για να ξεχωρίζουν εύκολα στα υπόλοιπα μέλη. Το υποφόρουμ θα είναι για υποστήριξη, ενημέρωση για προσφορές κλπ. χωρίς να κρύβεται κανείς πίσω από το δάχτυλο του, άμεσα και υπεύθυνα. Δε μας ενδιαφέρει να λογοκρίνουμε, δε θέλουμε και δεν υπάρχει λόγος. Όπως φυσικά δε θα προωθήσουμε σαν thelab, ούτε θα επηρεάσουμε τη κρίση του κόσμου για το extreme.

ξέρεις πως θα το λέγατε αυτό εσείς οι ίδιοι πριν 3-4 χρόνια?

νομίζω πως η απάντηση είναι απλή και εύκολη.

Αλλά μην μου λές ότι όταν κάνεις υποφορουμ για ένα συγκεκριμένο μαγαζί δεν το προμοτάρεις και ταυτόχρονα?

Άλλο να το κάνεις για 5 μαγαζιά και άλλο μόνο για ένα.

Που να πάει το μυαλό μας.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εδώ ήμασταν και είμαστε και δεν αποκλείσαμε τη συνεργασία σε κανέναν. Αν δε θέλουν οι άλλοι, να αρχίσουμε να κυνηγάμε ή να ανοίξουν προκαταβολικά φόρα για όλους; Κουβεντα να γίνεται μου φαίνεται. :nada:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι λέμε?

Δεν γίνεται να μην επηρεαστεί ο κόσμος από την κίνηση αυτή...

Μονο και μόνο που βλέπει το τίτλο, δεν θέλει πολύ...

Θα γίνει φανερό φαντάζομαι και όταν γίνει το sub-forum...

Και το ξαναλέω, για να μην παρεξηγηθώ.

Είμαι σύμφωνος (δεν μου πέφτει και λόγος στο κάτω-κάτω...) με την κίνηση, αλλά αν υπάρχει ενδιαφέρον από άλλους, να μην αποκλειστούν, μεγάλοι-μικροί...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εδώ είμαστε για οποιαδήποτε μορφή support/επίλυση προβλημάτων/βοήθεια στο κάθε μέλος που θέλει να μάθει κάτι για το μαγαζί, τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας. Καθαρά για εξυπηρέτηση το κάνουμε, ήταν μια απόφαση που πάρθηκε αυτές τις μέρες, γι αυτό μπήκαν και τώρα τα "γαλόνια" :D

Όσο για τη "διαφήμιση", καταλαβαίνω ότι κάποιοι μπορεί να το βλέπουν κάπως στραβά (λόγω και κάποιων παρελθόντων περιστατικών και δηλώσεων), αλλά εμείς κυρίως στοχεύουμε στην καλύτερη επικοινωνία, κάτι που σεβάστηκαν και προώθησαν εν τέλει τα παιδιά του forum. Δεν το κάνουμε για να διαφημιστούμε στο lab, υπάρχουν και banner γι αυτό το σκοπό ;)

Προσωπικά, πραγματικά θα ήθελα πάρα πολύ να δω και τα παιδιά από το Tuning Store του Πλαισίου να έχουν και αυτά μια παρόμοια "κατηγοριοποίηση", ώστε εν τέλει να αποκτήσει το forum ένα καλό Support που θα εξυπηρετεί τα μέλη του.

Έτσι, θα αποδειχθεί και η διαφάνεια της όλης διαδικασίας και το ότι είμαστε πραγματικά μια παρέα, στην οποία προσπαθεί να βοηθήσει ο ένας τον άλλον (και όχι να τον φάει) ;)

Εμείς για καλό είμαστε εδώ, δε δαγκώνουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Ιάσωνα νομίζω οτι είσαι λίγο υπερβολικός.....

Θυμάμαι συγκεκριμενο thread για το οποίο ο τεχνικός του e-shop που δεν πέρναγε δικαιολογημένα RMA ενός μέλους όχι μόνο δεν άκουσε αρνητική κριτική που έκοψε το RMA αλλά νομίζω οτι κράχτηκε και το μέλος που είχε θράσος να ζητήσει ένα τέτοιο RMA.

επιμένω πάντως οτι εάν επικρατήσει η κοινή λογική και το παρεϊστικο στυλάκι που έχουμε ακόμα και μικρά παρατράγουδα να δημιουργηθούν θα μπουν σε τάξη σχετικά εύκολα και γρήγορα.

στο χέρι μας είναι να κρατήσουμε τις ισορροπίες και να βοηθήσουμε τη Δ.Ο να κάνει ευκολότερα τη δουλειά της που ολοένα και βαραίνει και περιπλέκεται.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.