Jump to content



Από 17" CRT σε 20" TFT


A-L-I-V-E

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αποχωριστώ το 17άρι CRT Viewsonic που έχω και στη θέση του να πάρω τη Samsung SM-T200. Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτό το monitor; Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά στις 20"; Επίσης τι πάιζει με τις αναλύσεις στις tft; Σε περιορίζουν σε κάτι συγκεκριμένο (π.χ. 1680x1050) ή μπορείς να παίξεις όπως και με τις CRT; Αν θέλω να παίξω κάτι σε 1024x768 για παράδειγμα τι γίνεται;

Το pc το χρησιμοποιώ πιο πολύ για internet και games.

Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1019163&x=30&category=69978102&catalog=23

ΠΟΛΥ καλυτερη επιλογη

παρτην μεσω ιντερνετ 163 ευρω ειναι τσαμπα

για κανενα λογο δε βαζεις αλλη αναλυση απο την φυσικη,θα κανει interopolation και θα τα δειχνει πιο ***** και απο ασπρομαυρη τηλεοραση της γιαγιας στο καστελοριζο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θές 20" ?

Δέν έχεις χώρο? Γιατί άν έχεις πήγαινε σε 22", δεν θα το μετανιώσεις.

Αντίθετα θα λές ευτυχώς που δέν το έκανα.

Η ανάλυση 1680*1050 προορίζεται για τις 22". Στις 20 θα είναι κουραστικό πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θές 20" ?

Δέν έχεις χώρο? Γιατί άν έχεις πήγαινε σε 22", δεν θα το μετανιώσεις.

Αντίθετα θα λές ευτυχώς που δέν το έκανα.

Η ανάλυση 1680*1050 προορίζεται για τις 22". Στις 20 θα είναι κουραστικό πιστεύω

Δεν ξέρω, απλά μου φάνηκε υπερβολικά μεγάλη η 22". Χώρο έχω αρκετό απλά φοβάμαι μήπως θα με κουράζει τόσο μεγάλη οθόνη... μπορεί να είναι και η ιδέα μου γιατί τόσα χρόνια δουλεύω σε 17" crt.

Edit: Από τη στιγμή που και οι δύο (20" & 22") έχουν την ίδια ανάλυση, λογικά η 20" δεν θα έχει και καλύτερη ευκρίνεια;

Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο, θα έχει μικρότερο κόκο και θα σε κουράζει πολύ.

Όσο για το μέγεθος, επειδή η TFT φαίνονται στο μάτι μικρότερες σε σχέση με τις CRT, δέν θα έχεις μεγάλο πρόβλημα. Στην εβδομάδα συνηθίζονται όλα.

Τελικά πάιζει να σου φαίνεται και μικρή η 22".

Άσε που θα εκμεταλλευτείς και την ATI σου. Παιχνίδια σε 22" και πάνω τα σπάνε...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτη που μας προτεινες την Τ200 ενα σου λεω μονο με DELL και με ΕΙΖΟ θα την αλλαζα....οτι και να λετε δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο στην κατηγορια της σε αυτη την τιμη. Φιλε παρτην ακουσε με εχει τρομερη αντιθεση θα παθεις πλακα.....

Link to comment
Share on other sites

Όντως καλή η από πάνω, αλλά πρώτα να πας να την δεις από κοντά, γιατί μπορεί ο καθένας να λέει οτι είναι πολύ καλή η τάδε οθόνη, αλλά στα δικά σου μάτια να μην αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Δέν αμφιβάλει κανείς οτι είναι καλή, ευτυχής κάτοχος μίας 2232BW.

Απλά το λέω γιατί οθόνη θα πάρει για 5 χρόνια, οπότε καλύτερα να πάρει μία 22''.

Η 2232BW είναι πάρααα πολύ καλή, άν την βρείς σου την συστήνω.

Την πήρα εγώ και την πρότεινα σε άλλους 3 φίλους και όλοι έχουμε την άποψη οτι πολύ απλά είναι SUPER, για ΤΝ πάντα.

Άν τα λεφτά δέν είναι πρόβλημα, τώρα θα αγόραζα την Samsung SM-T220, αλλά επειδή είναι λίγο ακριβή, βρές κάπου την 2232

Link to comment
Share on other sites

Σοφο πες δεν ειναι τελεια οταν παιζουμε προ????? εχει τρομερη αντιθεση

Δεν λέω ότι δεν είναι καλή, αλλά για μένα και για σένα σε κάποιον άλλον μπορεί να μην αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πραγματικά σε δίλλημα... :D Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Τώρα κόλλησα ανάμεσα στην Τ200 και την Τ220... :D Θα παω να τις δω από κοντά και αποφασίζω. Κάτι τελευταίο... η 4870 ανταποκρίνεται καλά στα παιχνίδια στα 1680x1050 ή γονατίζει; Δεν μιλάω για το crysis αλλά για τα "normal" παιχνίδια (cod4,5 - red alert 3 - farcry 2 κλπ...).

Link to comment
Share on other sites

Είμαι πραγματικά σε δίλλημα... :D Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Τώρα κόλλησα ανάμεσα στην Τ200 και την Τ220... :D Θα παω να τις δω από κοντά και αποφασίζω. Κάτι τελευταίο... η 4870 ανταποκρίνεται καλά στα παιχνίδια στα 1680x1050 ή γονατίζει; Δεν μιλάω για το crysis αλλά για τα "normal" παιχνίδια (cod4,5 - red alert 3 - farcry 2 κλπ...).

εμενα την κοβει ο 9950 στα 3.0ghz:coax::...:

Link to comment
Share on other sites

εμενα την κοβει ο 9950 στα 3.0ghz:coax::...:

Για τον Phenom λες έτσι; Σαν αυτόν που έχω και εγώ; Γιατί μόνο στα 3; Μπορεί να πάει αρκετά παραπάνω, αλλά μου κάνει εντύπωση πως μπορεί να σε κόβει ένας τετραπύρηνος στα 3.0 GHz...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.