Jump to content



Ποσο την κοστολογειτε.....?????


Recommended Posts

Εχω αυτην εδω την Canon Eos 33 με φιλμ, την αγορασαμε μαζι με τον πατερα μου περιπου 850-900 ευρω, δεν εχει κανει πανω απο 1500 clicks ειναι σε αριστη κατσταση και οταν λεω σε αριστη μιλαμε ειναι σαν να εχει βγει απο το κουτι της....θα μπορουσατε να μου πειτε ποσο την κοστολογειτε προς πωληση αυτη την στιγμη?????

img2666fe6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα βλέπω να δίνεις το σώμα σε αυτή τη κατηγορία, όταν οι προσιτές dSLR έχουν πέσει τόσο και όλοι πάνε σε ψηφιακό φορμά. Αν τα δίνεις για μετάβαση σε ψηφιακό, πάρε ένα σώμα απλά που θα παίξει με το φακό σου αν είναι EF, 28-105 βλέπω. Δώσε τα στοιχεία που γράφει ο φακός μπροστά (γύρω από το κρύσταλλο).

Θα έλεγα 150€ βαριά για σώμα + φακό.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο συνετή επιλογή είναι να δεις αν ο φακός είναι συμβατός με τα ψηφιακά σωματα της Canon, και αν ναι, να πάρεις κάποιο σώμα ανάλογα με το budget σου. Δυστυχώς, η μηχανή αυτή δύσκολα θα πιάσει καλή τιμή

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα ζήτησης. Δες στις αγοραπωλησίες του dpgr πόσο δίνουν τις αναλογικές πλέον.

H τιμή που βρήκα για το φακό είναι 150€ και με 170€ παίρνεις τον αντίστοιχο canon.

Link to comment
Share on other sites

Μονο ο φακος κοστιζει 150€?????

Εκτιμητής φωτογραφικών δεν είμαι αλλά παίρνεις κάτι 5-6 χρονών, χωρίς εγγύηση προφανώς και τις όποιες δυσκολίες σε μεταπώληση και επισκευή.

Τα ίδια ισχύουν και για το φακό όταν ο καινούργιος έχει 150€ και με λίγα παραπάνω παίρνεις τον αντίστοιχο canon.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν την κρατάς? Είναι μια πολύ καλή μηχανή και δε βλέπω το λόγο να την σκοτώσεις.

Αν ήμουν στη θέση σου θα την κράταγα και θα τσίμπαγα ένα scanner με αντάπτορα για εμφάνιση αρνητικών (όπως πχ ο Canon E4400F)

Link to comment
Share on other sites

Με απλά λόγια... καλύτερα να την κρατήσεις για "ρομαντικούς" πειραματισμούς με φιλμ...

Είναι τόσο φθηνές πλέων οι DSLR που δεν θα αξίζει να την πουλήσεις εκτός και αν έχεις άμμεσα ανάγκη τα λεφτά.

Και το πόσο την είχες πάρει δεν έχει σημασία γιατί πλέων είναι σαν τα πι-σι και οι μηχανές και είναι σαν να λες μα τον celeron τον είχα πάρει 400.000 χιλιάρικα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.