Jump to content



σχετικά με recovery laptop ερώτηση για δυνατούς λύτες..


Prof_Chaos

Recommended Posts

Λοιπόν έχω ενα λάπτοπ οποιοδήποτε δεν μας νοιάζει αυτό..έχει γίνει η διαδικασία εγκατάστασης των windows μέσω της αυτοματοποιημένης εγκατάστασης που γίνεται στο πρώτο boot .Ολα ωραία μέχρι εδώ.

Εγώ πώς μπορώ να ξαναενεργοποιήσω την διαδικασία εγκατάστασης την επόμενη φορά που θα ανοίξω το λάπτοπ;

Και δεν εννοώ να πατήσω στην εκκίνηση F8 F10 kok για να μου βγεί το μενου εγκατάστασης των windows (Recovery menu)

Θέλω να επαναφέρω το λάπτοπ πριν την πρώτη εκκίνηση.Δηλαδή να το ανοίξω και να αρχίσει αυτόματα την εγκατάσταση..Σίγουρα γίνεται..Τον τρόπο δεν ξέρω.

Α και δεν θέλω τρόπο με ghost και αλλα εργαλεία θέλω τον εργοστασιακό.. πολλά ζητάω ε; :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. γιατί θές τόοσο συγκεκριμένους τρόπους? τι θες να πετύχεις?

για περίεργο πελάτη σου κάνει ως απάντηση; αλλά αυτό το έχω ως δευτερέυον ..με αφορμή αυτο θα ήθελα να μάθω και τον τρόπο..

Link to comment
Share on other sites

λογικά μιλάμε για λαπ με eνσωματωμένο recovery partition (γτ αυτά με dvd έχουν χωριστά disks για επιλογή γλώσσας κλπ), μπαίνεις, κάνεις τη διαδικασία μέχρι το restart κ το επόμενο boot θα είναι αυτό που θες. δεν υπάρχει άλλη διαδικασία. είτε είναι έτσι το recovery του είτε όχι...

Link to comment
Share on other sites

λογικά μιλάμε για λαπ με eνσωματωμένο recovery partition (γτ αυτά με dvd έχουν χωριστά disks για επιλογή γλώσσας κλπ), μπαίνεις, κάνεις τη διαδικασία μέχρι το restart κ το επόμενο boot θα είναι αυτό που θες. δεν υπάρχει άλλη διαδικασία. είτε είναι έτσι το recovery του είτε όχι...

Δηλαδή λές να αρχίσω την recovery διαδικασία και στο πρωτο restart Να το κλείσω έτσι ώστε στην δεύτερη εκκίνηση να ξεκινήσει απο μόνη της η εγκατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.